Problem z napisami i dubbingiem w ED

Rozmowy o Eternal Damnation, odrębnej grze działającej na bazie Postala 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Rosiu
Wstydliwy morderca
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2013, 01:05

29 sie 2013, 13:37

Siemka. Mój problem polega na tym że w menu i w grze nie ma polskich znaków i są dziwne (znaki zapytania) zamiast ą,ć,ż,ź,ł,ó,ę itp. Ale to nie koniec. Na dodatek postacie gadają po angielsku czasami coś po polsku i tak mieszanie. Mam zainstalowanego P2 STP (pełna polska wersja językowa - dubbing i napisy), nie posiadam Apocalypse Weekend a mod ED pobrany z waszej stronki. Mógłby ktoś poradzić co robię nie tak? Co mam zrobić żeby był normalny polski dubbing w grze? Angielski znam i nie jest dla mnie trudny ale zależy mi na dubbingu bo wg. mnie polska wersja jest lepiej zrobiona od angielskiej. Dzięki za każdą pomoc :) Pozdrowienia.


Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

29 sie 2013, 14:38

A skąd masz P2? Też sciągnięte?


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 sie 2013, 14:44

Witaj. ED nie zostało spolszczone, więc masz tam mieszane: cześć po polsku, część po angielsku. To co po polsku jest, to zawdzięczasz polskiej StP, bo ED korzysta z jego zasobów, jako podstawki. Własne rzeczy ED ma i będzie miał po angielsku. Zarówno StP jak i ED masz w tej samej wersji co ja i - tak jak ja masz znaki zapytania zamiast polskich "ogonków". I ma tak chyba każdy. Wydaje mi się, że przyczyną tego jest to, że ED nie obsługuje kodowania znaków, w jakim zapisujemy polskie litery. Nigdy mi to nie przeszkadzało i tak naprawdę nie szukałem sposobu by to zmienić.

Ale chętnie dowiem się tego, gdy ktoś tym się zainteresował i rozwiązanie problemu zna. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rosiu
Wstydliwy morderca
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2013, 01:05

29 sie 2013, 15:03

Tak P2 też z netu :/ jakoś nie sądzę abym dostał P2 sprzed no prawie 10 lat :D


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 sie 2013, 15:09

Rosiu, posiadasz wersję piracką gry. Takim nie pomagamy. Nie dowiemy się rozwiązania - temat closed.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Zablokowany