[POMOC] Zawieszający się internet [ZTE MF195]

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

09 lip 2013, 16:50

Z internetem mobilnym mam problemy od zawsze. Stoi w IDLE gdy potrzebuje aby coś robił, chodzi wolno pomimo że nadajnik nie jest przeciążony. Od dawna występuje też taka sytuacja, że mam ochotę wywalić cały modem razem z kartą, polać benzyną i podpalić.
Mianowicie podczas grania przestaje odpowiadać na nic. Zaświeca mu się dioda na czerwono, połączenie jest dalej widoczne jako aktywne, a na programie do łączenia się z siecią wyskakuje "no signal". Próba otwarcia jakiejkolwiek strony kończy się błędem [tak jakby nie było internetu], gg oraz wszystko co korzysta z zasobów sieci traci połączenie. Po próbie rozłączenia zawiesza się doszczętnie, nawet właściwości połączenia sieciowego nie da się otworzyć. Muszę go wtedy odłączyć i podłączyć z powrotem, wtedy wszystko działa aż do kolejnego uruchomienia gry. Modem zgłaszałem na gwarancje, dostawałem następne [teraz to już jest czwarty] i nadal występuje ten problem. Kiedyś jeszcze miałem Huawei E122 który zachowywał się podobnie tylko nie rozłączał się od razu, lecz po około pół godziny.

Na każdym kontrolerze mam wyłączoną opcje "zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" więc to nie przez to. Modem podłączałem do różnych portów usb, na każdym to samo. Próbowałem nawet podłączyć go poprzez kabel USB 2 metry i położenia go z dala od komputera i dalej nic. Nie mam już pojęcia co to może powodować.

Komponenty:
-mobo ASRock G31M-VS
-CPU Intel Dual-Core e6600
-GPU GeForce 220 gt [by ZOTAC]
-PSU OCZ Fatal1ty 750W
Mniej istotne
-HDD Seagate ST3500630AS
-Pamięć Patriot PSD22G8002 x2
-cd-rumun TSSTcorp SH-S223C
Windows XP z SP3 [czysty od wszelakich zagrożeń]

Dołączam jeszcze listę gier, przy których jak pamiętam modem się wieszał:
-GTA:San Andreas
-Worms3D
-Left4Dead2 [przy tym najczęściej, nawet podczas stania w menu gry]
-Alice: Madness returns
-Postal 2 [przy AWP było lepiej niż przy StP]
-Minecraft
-Terraria [tu było tak pół na pół, niekiedy po wyłączeniu gry sam się odwieszał]
-Scribblenauts: Unlimited [najrzadziej]

Dodatkowo z dwa razy się zaciął podczas obrabiania filmu przez GPU programem Leavo Video Converter Ultimate
Ostatnio zmieniony 09 lip 2013, 16:51 przez Heroinka, łącznie zmieniany 1 raz.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
rigstudio
Modder
Modder
Posty: 584
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

10 lip 2013, 06:49

Może być to wina napięcia na gniazdach USB , spróbuj podłączyć przez rozdzielacz typu Hub media serwer 4x USB over IP na LAN Printserwer , w ten sposób modem będzie chodził na kablu LAN.


Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

10 lip 2013, 20:34

Obawiam się że nie mam takiego sprzętu, mam jedynie switch, ale nie ma na nim wejść pod USB. Patrzałem na allegro, trochę drogo jak dla mnie. Po za tym, jak to nie pomoże to nic z tym nie zrobię, ponieważ nie potrzebuje więcej gniazd. Ale z tymi napięciami jest możliwe. W menedzerze urządzeń pod tym portem widnieją dwa podłączone urządzenia: sam moduł modemu i moduł czytnika karty pamięci. Całkowite dostępne zasilanie według menedżera wynosi 500mA na port. Moduł modemu zabiera 500mA, moduł czytnika 100mA. Z tego co wiem to czytnik bez karty pamięci nie działa, tak samo jak modem gdy jest włożona karta pamięci, więc nie powinien aż tyle energii pobierać. Raczej bym wykluczył niedobór mocy ponieważ zasilacz też nie jest badziewny i spokojnie powinien zapewnić zapas mocy nawet podczas obciążenia. Może płyta główna coś blokuje. Wyczytałem gdzieś, że w BIOSie jest takie coś jak "Wake On USB Device", zaraz zobaczę jak to u mnie wygląda. Czymś takim kiedyś się bawiłem jak mi dysk pod przednimi portami nie chciał chodzić, jednakże po włączeniu tej opcji dysk zadziałał tylko do pierwszego podłączenia, potem znów nic

EDIT:
Jednak nie mam tej opcji "Wake On USB Device", pomyliło mi się z Legacy USB Support [co też nic nie daje] Wszystkie napięcia [oprócz +12 które jest w okolicach 11.77v według CPUID] nigdy nie schodzą niżej niż mają być. Sprawdzałem teraz podczas gry, nic nie spadło poniżej normy. Co do tych +12 nie jestem pewien, czy akurat tak jest. Miernik ostatnio mi się rozpadł, a dawniej pamiętam na starej zasiłce też było podobnie. Jakieś inne pomysły?
Ostatnio zmieniony 10 lip 2013, 21:10 przez Heroinka, łącznie zmieniany 1 raz.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
rigstudio
Modder
Modder
Posty: 584
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

11 lip 2013, 06:54

Mi raczej chodziło o za dużą ilość mocy na modem i może go przegrzewać co skutkuje wyłączeniem lub resetem . To sterownik powinien regulować napięcie na modem , a próbowałeś poszukać nowszego lub starszego sterownika do tego modemu, chociaż jak miałeś to samo z innym modemem ( to nie sterownik modemu tylko płyty )


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 lip 2013, 17:12



8=======D
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

11 lip 2013, 21:11

rigstudio za duża ilość mocy, to raczej wystąpić nie powinno. Na każdym wejściu USB jest tak samo [wyjątek stanowi 3.0, no ale jeżeli modem jest pod 2.0...{parametry mogą się zmniejszyć gdybym podłączył właśnie przez ten kabel, straty zawsze jakieś ma, lecz nawet gdyby przez niego modem został uszkodzony to teraz nie ma to miejsca, ponieważ tego nawet nie podłączałem tak}] Przegrzewanie się: po długim czasie pracy [jakieś 6 godzin non-stop] modem jest gorący, raz się przez to też zawiesił ale nie zaświeciła się czerwona dioda, po prostu przestał reagować. Jednak nawet gdy uruchomię dopiero co komputer i włączę jakąś grę to i tak się zawiesza. Sterownik modemu: próbowałem także innego sterownika od ZTE, nic to jednak nie zmieniło. Kiedyś też przeflashowałem modem [na stronie od T-Mobile była informacja, że jeżeli modem nie działa prawidłowo to może to pomóc] też nic. Sterownik płyty: gdzie mogę znaleźć o nim informacje? Wydaje mi się, że jest aktualny [wnioskuje to po dacie sterowników na stronie serwisu]

Rycho3D ten co podałeś ma wersje 1.00, czyli ta wersja, którą teraz posiadam. Mogę wgrać inne wersje które powinny współpracować z tą płytą, jednak nie jest to w 100% pewne [dawniej też szukałem nowszej wersji, jedni mówili że działa a drudzy że płyta nie wstaje po wgraniu]


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
ODPOWIEDZ