[INTERNET] Nie mogę pobrać całego pliku z Chomika

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 cze 2013, 15:55

Od jakiegoś czasu nie mogę pobrać żadnego dużego pliku z Chomika. Nic nie znajduję konkretnego w sieci, tyle że serwis chętnie pomoże, żeby napisać do autora, że może miejsca na dysku nie masz i tym podobne. Zapasu transferu mam więcej niż trzeba, włączyłem przyjazne linki dla download managerów. Ale nawet one nie dają rady. Pobierze ok 200 MB pliku i dalej nie idzie. Żadne wznawianie, triki z podmianą linku na aktualny. Transfer zero i tyle. Od czasu do czasu strzykną jakimś KB i myślą, że co, mam siedzieć cały tydzień i czekać, być hapy i dobrej myśli? Kasy szkoda na te SMSy, gdy nic pobrać nie możesz. To taka ich dziadowska strategia, ssać z ludzi kasę, czy to problem po mojej/providera stronie? Fachowej rady mi trzeba. ;)
Ostatnio zmieniony 18 cze 2013, 16:03 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

18 cze 2013, 15:58

Przed chwilą pobrałem plik ~400MB. Do pobierania używam FDM.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 cze 2013, 16:06

Zmieniłem tytuł tematu. :D Chodzi o to, że właśnie FDM używam. Ustawiam na max połączeń, by coś wyciągnąć z tego, ale transfer trwa, ale zero idzie. A ma znaczenie rodzaj pobieranego pliku?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
rigstudio
Modder
Modder
Posty: 584
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

18 cze 2013, 18:15

Ja mam IDM i nigdy nie miałem tego problemu , dodatkowo wyciągał z neta więcej niż powinno się dać :)


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 cze 2013, 18:18

Rodzaj pliku nie ma znaczenia.
Czasem trzeba uruchomić internet ponownie , bo ten zamula.
Do pobierania i dodawania do chomika jest ChomikBox
Takie małe g... ,ale zawsze można wznowić pobieranie ,nawet jak rozłączy net ,nie płacąc ponownie za ten sam plik .
No i przez ChomikBox jest szybciej.


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 cze 2013, 19:40

IDM? Brzydki i niewygodny. Gdyby jeszcze sprawny - ale radzi sobie gorzej niż FDM. W dodatku pakuje się ze zmianami w połączenia internetowe i trudno go wywalić. Miałem i nie chcę widzieć więcej. Ale dzięki. :)

Czy ChomikBox to takie małe gie, to nie wiem, instalka ma 27 MB, co oni tam wkitrali? Pobieram, wreszcie przetestuję, ale może na innym pliku, bo trzeci raz płacić nie zamierzam.

Dziś udało mi się, po zatrzymaniu, dociągnąć kolejne 3% z 530 MB. Co to ma być? :| Może to dlatego, że plik jest mało popularny i takie rzadko pobierane pliki mają gorsze priorytety na ich serwerach?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 4 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 cze 2013, 19:44

Może się też wolniej pobierać , jeśli jakiś menda zmieniła rozszerzenie pliku .


8=======D
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

18 cze 2013, 22:01

Czy ChomikBox to takie małe gie, to nie wiem, instalka ma 27 MB, co oni tam wkitrali?
SpyWare, AdWare i inne keyloggery.
PS: Rycho3D czemu nadal twoje pliki gniją na tych Chomikach, że nic pobrać nie można bo płacić trzeba, zamiast wrzucić, choćby na google drive, i mieć za free? :D


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 cze 2013, 01:51

Bo pewnie zbiera punkty. :D

Komp cały czas zasysa i mam już, hoho! 56%! Chomikuj? Nie, Dziaduj. :facepalm:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 cze 2013, 06:47

Ryuq666 pisze:PS: Rycho3D czemu nadal twoje pliki gniją na tych Chomikach, że nic pobrać nie można bo płacić trzeba, zamiast wrzucić, choćby na google drive, i mieć za free? :D
Za darmo to można zęby stracić :D
Jak coś wam udostępniam na chomiku to na mój koszt. Więc co Ci to przeszkadza?
A google szpieguje ludzi i im nie ufam .


8=======D
Awatar użytkownika
rigstudio
Modder
Modder
Posty: 584
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

21 cze 2013, 23:15

A wszystko co na ich dyskach to ich :571: . więc prac kilku letnich lepiej tam nie dawać.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 lip 2013, 00:57

Zainstalowałem ChomikBox. Fajna maskotka na pulpicie, mam nadzieję, że to ona tyle waży. Lubię takie gadżety, ale - szybko się nudzą. Można ją jednak wyłączyć i zostaje samo okienko. Okienko programu całkiem bezradnego z moim problemem. Nie ruszył pliku nawet o 1 setną procenta. Porażka. Na szczęście zwrócili mi transfer, więc choć tak moja ocena tego serwisu nie spadła w odmęty niechęci.

Ale to nie zmienia faktu, że z żadnym serwisem nie miałem takich problemów. Mój chomik syty nie pożyje. Trza się rozejrzeć za czym innym. Sprawniejszym.

Dzięki wszystkim za rady.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ