[POMOC] Odpalenie Muzyczki i Zmiana tapety

Gry, programy i inne dobra stworzone przez użytkowników, także pomoc w ich kreacji. Bo nie tylko Postalem człowiek żyje.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

28 maja 2013, 23:15

Witam. Na lekcji infy bawiliśmy się wirami wszelkiej maści i przyszedł czas na pisanie własnego
shitware w batchu. Robiliśmy różne bajery, typu tworzenie folderów zdalnie na kompie obok, albo na...wszystkich [tylko ja to zrobiłem].
Dodałem też przez batch swój program do autostartu, zrobiłem shutdown każdego kompa, i po uruchomieniu, u każdego odpalał się ten sam program, i robił dokładnie to samo, czyli zaśmiecał drugi każdy komputer tworząc foldery ze swoim ip w nazwie, no i przy okazji pingując SteamPowered :D

Powoli ogarniam sobie Delphi itp, ale nadal na razie chcę zostać przy batchu i moje pytanie jest nastepujące, jak mogę zrobić aby na drugim komputerze głośność zwiększyła się na max, odpaliła się muzyczka.xm oczywiście bez odtwarzacza widocznego, ew żeby był widoczny w procesie, jeszcze żeby zwiększyć głośność dźwięku na max?

Tak myślałem że dodając swój program do autoruna sprawię że sam się odpali
więc problemu w samoodpaleniu nie mam, ale gorzej jest z dźwiękiem.
Na szkolnych kompach jest jakiś pliczek batch, własnie w autorunie, który wycisza dźwięk korzystając z jakiegoś .exe'ka i myślę że to jest jakieś rozwiązanie na zwiększenie głośności na full.

A najwazniejsze z tego pytania: Jak zrobić aby ta cholerna 8 bitowa muzyczka się odpalała ale bez widocznego odtwarzacza? Oprócz aplikacji widocznej w procesach? Od biedy mogę przekonwertować na .ogg/.wav/.mp3/.mp5/.ak47 ale najważniejsze żeby samego programu nie było widać.
I jeszcze, jakiś JAK NAJMNIEJSZY programik pozwalający na zmianę tapety na kompie? Np wrzucę taki program komuś, on skopiuje moją tapetę do /system32/.hacked/tapeta.jpg
i po tym żeby ten batch odpalił jakiś program który ustawi ją na tapetkę.

Uf, sie rozpisałem. a mogłem krócej ale chciałem cały problem opisać. Jakieś rady? Zawsze dostanę dodatkowe punkty z Systemów Operacyjnych! :D


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

29 maja 2013, 07:07

Co do zwiększania głośności, z samego batch-a tego nie zrobisz, trzeba zaprząc albo JS albo VBS. Wersja dla VBS:

Kod: Zaznacz cały

ECHO Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell") > script.vbs
ECHO For i = 0 To 50 >> script.vbs
ECHO WshShell.SendKeys(chr(175)) >> script.vbs
ECHO Next >> script.vbs
cscript script.vbs
DEL script.vbs
Z tym, że nie działa na W8. W skrócie - skrypt emuluje wciśnięcie 50 razy klawisza od zwiększania głośności. Może nieco lamerskie, ale działa. 8-)

Co do tapety - podobnie, bez VBS się nie obejdzie:

Kod: Zaznacz cały

ECHO HTTPDownload "http://forum.postalsite.info/templates/PostalSite/images/logo_phpBB.gif", "D:\" > script.vbs

ECHO Sub HTTPDownload( myURL, myPath ) >> script.vbs
ECHO     Dim i, objFile, objFSO, objHTTP, strFile, strMsg >> script.vbs
ECHO     Const ForReading = 1, ForWriting = 2, ForAppending = 8 >> script.vbs

ECHO     Set objFSO = CreateObject( "Scripting.FileSystemObject" ) >> script.vbs

ECHO     If objFSO.FolderExists( myPath ) Then >> script.vbs
ECHO         strFile = objFSO.BuildPath( myPath, Mid( myURL, InStrRev( myURL, "/" ) + 1 ) ) >> script.vbs
ECHO     ElseIf objFSO.FolderExists( Left( myPath, InStrRev( myPath, "\" ) - 1 ) ) Then >> script.vbs
ECHO         strFile = myPath >> script.vbs
ECHO     Else >> script.vbs
ECHO         WScript.Echo "ERROR: Target folder not found." >> script.vbs
ECHO         Exit Sub >> script.vbs
ECHO     End If >> script.vbs

ECHO     Set objFile = objFSO.OpenTextFile( strFile, ForWriting, True ) >> script.vbs

ECHO     Set objHTTP = CreateObject( "WinHttp.WinHttpRequest.5.1" ) >> script.vbs

ECHO     objHTTP.Open "GET", myURL, False >> script.vbs
ECHO     objHTTP.Send >> script.vbs

ECHO     For i = 1 To LenB( objHTTP.ResponseBody ) >> script.vbs
ECHO         objFile.Write Chr( AscB( MidB( objHTTP.ResponseBody, i, 1 ) ) ) >> script.vbs
ECHO     Next >> script.vbs

ECHO     objFile.Close( ) >> script.vbs
ECHO End Sub >> script.vbs
cscript script.vbs
DEL script.vb
reg add "HKCU\Control Panel\Desktop" /v Wallpaper /f /t REG_SZ /d d:\logo_phpBB.gif
Co do ostatniej linijki nie jestem pewien - na Win7 wchodzi, na XP i Win8 już nie :P Ale ogólnie przez rejestr chyba najłatwiej zmienić tapetę. No i przyda się jakaś przerwa między pobieraniem tapety, usunięciem skryptu a ustawieniem tapety. 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

03 cze 2013, 21:58

Kolejne pytanko, bo myślałem żeby zdalnie [dostęp do każdego kompa w pracowni mamy przez wpisanie w mój komputer np //192.168.blabla.blabla//c$/ no i mamy dysk C.
Tak nawalałem skrótów koledze, wiesz. Skrót 10 programów. Potem skrót tych skrótów, potem skrót do programów, skrótów i skrótów skrótów xd
Ale zastanawiam się, jak dorzucić to próchno do rejestru, albo do autostratu, tak żeby po lamerskim shutdownie, kumpel włączył sprzęt, i żeby mu sie odpalił ten bajer?
Mozna jakoś po ludzku po prostu mu przez mój komputer do jakiegoś folderu wrzucić, czy bawić sie trzeba w rejestr? ja Rejestru nie ogarniam, boje sie w tym grzebać zeby kompów tam nie porozwalać. Już odpalałem jakieś batche dodajac je do rejestru, ale nie ma prostszej drogi?
Ostatnio zmieniony 03 cze 2013, 22:01 przez Ryuq, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

03 cze 2013, 22:56

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale cokolwiek wrzucisz do folderu Autostart, Windows odpali zaraz po uruchomieniu.
Na WinXP bodajże:
C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Program\Startup
Na Win8 (7 i Vista pewnie też):
C:\Users\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup
i/lub:
C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

03 cze 2013, 23:12

oooo, no i o to mnie chodziło! :D
Lothar jesteś Wielki, Dziękuje ^ ^


ODPOWIEDZ