Plane Trawy [SKYRIM?]

Gry, programy i inne dobra stworzone przez użytkowników, także pomoc w ich kreacji. Bo nie tylko Postalem człowiek żyje.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

23 maja 2013, 21:02

Czy kto kolwiek ma jakiś DOBRY plane trawy? Nie wiem czy dobrze pisze, to jest plane nie? Płaski sprite trawy mi potrzebny.
Takie jak to:
Dokładnie taka kolorystyka. Screen jest bodajże ze Skryima na 100 modach. Ma to ktoś? Może mi wyciągnąć i wrzucić trawkę? Próbowałem sam to zrobić ale samoróbka wygląda tragicznie...Pomoże ktoś?


Awatar użytkownika
rigstudio
Modder
Modder
Posty: 584
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

23 maja 2013, 21:07

3Dmax 2013 ma narzędzia do generowania takiej trawy ale to jest masakra dla grafiki.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013, 21:07 przez rigstudio, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

23 maja 2013, 23:07

Ale mi nie chodzi o nawalenie np na model terenu "Igrek" X z teksturą trawy.
Ja chcę płaski obrazek, sprite po prostu kępy trawy, w miarę ładny jak ten w skyrimie, nie chcę takich w 256x256, chce coś wielkiego i ładnego w full hd, i najlepiej zielonego jak tamto.

ps wydaje mi sie że jakbym dął to w "inne gry" to temat byłby bardziej zauważalny i w ogóle by lepiej pasował...można prosić o przeniesienie?


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

23 maja 2013, 23:46

Zaciągnij sobie Skyrim Flora Overhaul (z tesnexus.com), tam znajdziesz masę tekstur liści, kwiatków i traw (zielonych, suchych, oblodzonych, etc.). Od razu uprzedzam, że same tekstury nie mają na siebie nałożonych filtrów takich jak na screenie (te nakładane są już na gotową klatkę przez silnik graficzny), a więc odpada kontrast, bloom, color correction i inne (podsumowując - tekstury są znacznie ciemniejsze i mniej jaskrawe).
Możesz też sprawdzić tekstury z załącznika. Ale tutaj znowu - efekt na screenie uzyskany jest głównie przez filtry wszelkiej maści i shader-y, te tekstury nawet czarno-białe, stałby się jaskrawo zielone w grze. 8-)
Załączniki
Better Field Grasses-29169-1-0.rar
(933.07 KiB) Pobrany 175 razy


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

24 maja 2013, 07:57

Shadery mówisz? Czyli muszę się jeszcze pobawić z Bloomem i shaderami? Słyszałem ze Skyrim ma jakoś osobny shader mfw trawę, jak on mniej więcej działa? Ogarne taki na unity 4? I dzięki za link Lothar i załącznik, jak wrócę ze szkoły top obczaje. Bo teraz na tel Pisze.


ODPOWIEDZ