Praca domowa - Unreal Engine II

Gry, programy i inne dobra stworzone przez użytkowników, także pomoc w ich kreacji. Bo nie tylko Postalem człowiek żyje.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

25 lut 2013, 21:02

Nie wiedziałem czy napisać na SB, bo sprawa jest teoretycznie za długa na sam chat, a za krótka na jakikolwiek inny dział. Więc mój dosyć śmieszny temacik umieściłem w małym HP.
Okej, do rzeczy, otóż pan z informatyki, który jest dosyć wymagający, przynajmniej w porównaniu do poprzedniej nauczycielki, zadał nam bardzo miłe i przyjemne zadanie - tak mi się wydaje. Naszym zadaniem jest napisanie małego poradnika na Wordzie (czyt 5-6 stron). Poradnik jest na dowolny temat oprócz gier komputerowych. Nie chodzi tu o edytory i silnik oczywiście. Wybrałem mój ukochany edytor i w dwa tygodnie nauczyłem się konstruować prostą mapkę z terrainem i skyboxem.
Jeśli macie czas i chęci to prosiłbym o doradzenie, co mogę wrzucić do mojego tutka.
Narazie rozplanowałem to w ten sposób:
1.Spis treści.
2.Pobieranie (właśnie tu jest problem - jest jakaś oficjalna stronka Unreal Engine II do pobranie czy trzeba za to zapłacić?) i tekstury (nie będzie tekstur bo edytor ma być oddzielny, nie z Postala.
3.Poruszanie się i budowa podstawy mapy (cube & zone info).
4.Teren.
5.Skybox czyli niebo.

To by było na tyle, jeśli macie jakieś sugestie co do zmiany spisu treści ewentualnego dodania jakiegokolwiek motywu czy co tam jeszcze chcecie, proszę pisać, będę bardzo wdzięczny.

PS. Mogę później wysłać jako poradnik do Szkoły Mistrzów.

EDIT: Ogólnie myślę, że to będzie lepszy pomysł niż pospolite Skype czy Gadu-gadu. A i mam na to tak troszkę dwa dni :D
Ostatnio zmieniony 25 lut 2013, 21:14 przez Mozal, łącznie zmieniany 1 raz.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
rigstudio
Modder
Modder
Posty: 584
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

26 lut 2013, 11:08

Nie jestem pewien ale jeśli chodzi o ED II to darmową wersję można dostać tylko z grą.
Daj w pracy ich listę np: tu jest taka lista
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_gier ... eal_Engine


Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

26 lut 2013, 17:07

Dzięki napewno wpiszę część z nich. A napisać raczej silnik czy edytor bądź 'silnik/edytor'?

EDIT: Mały zgrzyt, a mianowcie nie wiem jak zrobić Skyboxa bez Sm-a, a przecież w edytorze chyba nie ma dołączonych paczek...
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013, 17:40 przez Mozal, łącznie zmieniany 1 raz.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

26 lut 2013, 18:54

Mgła w SkyZone Info :D


Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

26 lut 2013, 20:34

Ukończyłem zadanie w tym samym poradnik -- . Jeśli macie jakieś sugiestie napiszcie :Dhttps://speedy.sh/SUzXj/Praca-Info.docx
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013, 20:35 przez Mozal, łącznie zmieniany 1 raz.


:rozpacz:
ODPOWIEDZ