Błędy

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

06 wrz 2012, 18:09

Przed chwilą robiłem testy prawie wszystkich dostępnych mutatorów przez co serwer był niedostępny(hasło), teraz już jest można grać :).

Jeśli chodzi o testy to problemy z mutatorami wyglądają następująco:

DarkFire replacer bronie podmienione lecz po minucie gry zwiecha nic nie można robić, nie wywala co prawda z serwera, ale pomimo tego, że wydaje się być na serwerze to tak na prawdę na serwerze jest inna mapa, a gracz jest na niedziałającej.

DarkPS replacer nie działa w ogóle nie powoduje błędów
.
MadMods Total Replacer nie działa w ogóle też nie powoduje błędów.

DarkPS and Massacre nie działa prawidłowo, massacre działą, lecz bronie nie podmienione.

DarkFire and Massacre bronie podmienione kopniak nie działa, oraz nie ma broni, która powinna podmienić M16.

Wszystko testowane poprzez vote, oraz z odpowiednim przeznaczeniem.

Troszke kiepsko mi się sprawdza bronie, które zostały, a które nie zostały podmienione(nie wiem co konkretnego za co podmienia mutator), ale jeśli zauważę w przyszłości to edytuję posta.

Po za tym reszta mutatorów, działa na cacy :).

PS mam nadzieję, że się nie powtarzam, co do niektórych błędów.

EDIT teraz dopiero się dopatrzyłem, że mutator Meele Combat Arena, działa nie do końca prawidłowo, ponieważ od czasu do czasu gracz nie dostaje broni wymuszonych przez mutka, tylko standardowe.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2012, 00:45 przez Radzik, łącznie zmieniany 4 razy.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 wrz 2012, 02:28

Radzik136 pisze:DarkFire replacer bronie podmienione lecz po minucie gry zwiecha nic nie można robić, nie wywala co prawda z serwera, ale pomimo tego, że wydaje się być na serwerze to tak na prawdę na serwerze jest inna mapa, a gracz jest na niedziałającej.
Błąd gry, rozłącza gracza, włącza inną mapę. To samo, gdy wybieramy jakąś mapę i mutator-replacer - wczytuje się inna mapa, bez replacera.
Radzik136 pisze:DarkFire and Massacre bronie podmienione kopniak nie działa, oraz nie ma broni, która powinna podmienić M16.
Tak samo powinno być w samym replacerze DarkFire, bo to ten sam mutator, tylko z dołączonym mutatorem Massacre. Sam Massacre na kopniak itp nie powinien wpływać. Samo M16 powinno być zmienione, wg treści kodu mutatora (z samego moda DarkFire) na UMP45.
Radzik136 pisze:Troszke kiepsko mi się sprawdza bronie, które zostały, a które nie zostały podmienione(nie wiem co konkretnego za co podmienia mutator
Zrobię i podam te listy.

Radzik136 pisze:Wszystko testowane poprzez vote, oraz z odpowiednim przeznaczeniem.
No właśnie. Dawno bylibyśmy do przodu, nowe mutatory i bronie, gdyby nie to Vote. Od samego początku szło to trudno. Sam 1409XPatch to wielka ingerencja w grę. I to nie wina serwera, bo i na swoim hoście (swojej grze) mam z replacerami przez Vote podobne problemy. Ale nie odpuszczę temu, to musi działać.
Radzik136 pisze:mutator Meele Combat Arena, działa nie do końca prawidłowo, ponieważ od czasu do czasu gracz nie dostaje broni wymuszonych przez mutka, tylko standardowe
Nawet ten? To wygląda jakby gra nie zdążyła wczytać tych broni i wystartowała z domyślnymi...

Są jednak mapy i tryby gry - tu Vote działa dobrze i grać pozwala.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 wrz 2012, 23:43

Mutatory DarkPS Replacer i MaDMods Total Replacer naprawione, działają! :) W zamian za domyślny dla moda DarkFire dałem swój zestaw broni w mutatorze DarkFire Replacer (NEW). Można już ich używać. Więcej o aktualizacjach w głównym temacie serwera.


Acha, zasadą MaDMods Total jest, by zamieniać nie tylko standardowe bronie, ale też bronie z innych modów. Czyli na mapie z brońmi DarkPS lub DarkFire znajdziemy bronie MaDMods. I znajdujemy, bronie, powerupy i amunicję. Jedynie startowe bronie pozostają z DarkPS/DarkFire, to jest silniejsze niż mutatora. Sam Total dodałem jako ciekawostkę, więc nikomu niezmienione startowe bronie nie powinny przeszkadzać.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2012, 23:48 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

08 gru 2012, 20:28

Doszło coś nowego ?
Bo mi się jakaś mapa pobierała MPGT,a potem mod i dałem sobie spokój na 0.2%, :| bo strasznie muliło. :|


8=======D
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

08 gru 2012, 21:25

Doszedł Revival Plazma Zone :P


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 gru 2012, 15:02

Rycho3D, tuż po dodaniu RPZ wraz modem Q3Weapons na serwer, sam pobrałem ją ze wszystkimi plikami w 1 minutę i 50 sekund, 32 MB. Skoro piszesz, że muli, to teraz też pobrałem, tym razem w 2 minuty i 20 sekund. Nocą i za dnia transfer podobny. Skąd więc problem u ciebie? Może coś ściągałeś w tym czasie? Neta masz podobno lepszego niż mój.

Przydałby się ktoś jeszcze, ile komu innemu się to pobiera. Pomogłoby to optymalizować transfer z redirecta. I wyjaśnić. ;)

Poza tym mapa ostatnio przewija się w naszych rozmowach, jest nawet w naszym downloadzie (tutaj) więc znana i dostępna jest poza serwerem. :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

27 gru 2012, 18:33

a co nowego z błędem że po kilku minutach serwer pada całkowicie???


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 gru 2012, 19:53

Nowego? Nie zauważyłem tego błędu. A kiedy byłeś świadkiem ostatnio takiego, że pamiętasz to? Jeśli się powtórzy, daj znać.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

30 gru 2012, 20:36

wczoraj jak grałem to raz na 2 mapy wywalało z serwera i mapę zmieniało dziś tego nie doświadczyłem, a co do błędów to jeszcze jak loguje się na forum to przenosi mnie do działu angielskiego i nie mogę zmienić muszę z zakładek z firefoxsa wchodzić po zalogowaniu na polskie forum xDDD taki szczegół, postaw serwer na TDM na kilka dni xD


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 gru 2012, 21:13

abdul11 pisze:wczoraj jak grałem to raz na 2 mapy wywalało z serwera i mapę zmieniało dziś tego nie doświadczyłem
Sam czy z kimś?
abdul11 pisze:jak loguje się na forum to przenosi mnie do działu angielskiego i nie mogę zmienić muszę z zakładek z firefoxsa wchodzić po zalogowaniu na polskie forum
Sprawdź link, z jakiego się logujesz. Link na angielskiej wersji strony ustawia automatycznie język na angielski i jest taki:
https://forum.postalsite.info/index.php?lng=en
Loguj się z tego (zapisując w ulubionych Firefoxa):
https://forum.postalsite.info/index.php?lng=pl
lub kliknij w polską flagę obok loga forum na górze.

A TDM się zobaczy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

30 gru 2012, 21:19

z Piroziomem o ile mnie pamięć nie myli i jeszcze jakieś noobaki grały


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 gru 2012, 21:23

Sprawdzę to.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 gru 2012, 21:27

Mnie wywaliło ze dwa razy jak się ruscy przyłączyli.
Najpierw wyskoczył mi ping 1000 potem wywaliło.
:)


8=======D
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

30 gru 2012, 22:39

Fakt, błedy się powtarzają co jakiś czas i to niestety regularnie co kilka mapek. Zazwyczaj zwykły kick, a mapa ta sama dalej.
abdul11 pisze: i jeszcze jakieś noobaki grały
Tak, trochę przesadziłem :D


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 gru 2012, 23:44

Piroziom pisze:błedy się powtarzają co jakiś czas i to niestety regularnie co kilka mapek. Zazwyczaj zwykły kick, a mapa ta sama dalej
Teraz to i ja je kojarzę. Problem jest taki, że w logach serwera nic nie ma i trudno to będzie wyśledzić. Ale coś się zrobi. ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ