[POMOC] Stacja dokująca MT5077-problem

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
postalowiec1
Miłośnik broni
Posty: 150
Rejestracja: 29 sie 2010, 14:28
Lokalizacja: Babice
Kontakt:

07 gru 2012, 14:01

Witam.Posiadam stacje dysków twardych Media-Tech 5077.Gdy wkładam do niej moją Barracudę 500GB, czyta ją tak okazyjnie, nie zawsze, światełko nie mruga.Dzieje się tak na dwóch komputerach.Proszę o pomoc, ale bez zmian w biosie, raczej dlaczego tak się dzieje.

Pozdrawiam


Give me a damn!
Obrazek
Naucz się tak
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

07 gru 2012, 18:33

Sam dysk podłączony do jednostki działa? Jeśli nie, to masz przyczynę. Jeżeli dysk działa tam poprawnie, to spróbuj podłączyć tą stację pod wejścia USB na płycie głównej (o ile tego wcześniej nie robiłeś) i zobacz, co się dzieje. Mój przenośny dysk podłączony pod front panel tylko klika zamiast startować, a jak go podpiąć pod USB z tyłu, to działa bez zarzuceń. Tutaj widzę, że jest dodatkowe zasilanie (bo z resztą jak by miało wyciągnąć 12V z 5V portu USB), no ale spróbować nie zaszkodzi. Może zadziała


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 gru 2012, 19:41

postalowiec1 pisze:czyta ją tak okazyjnie, nie zawsze, światełko nie mruga.
Port albo kabel USB przerywa - albo kabel zasilania. Takie objawy i ja miałem - u mnie kabel zasilania był dziadowski.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
postalowiec1
Miłośnik broni
Posty: 150
Rejestracja: 29 sie 2010, 14:28
Lokalizacja: Babice
Kontakt:

07 gru 2012, 20:43

Panowie ja na ESATA xD


Give me a damn!
Obrazek
Naucz się tak
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

08 gru 2012, 02:18

To też kabelek, też może się przerwać i też może mieć zasilanie dodatkowe. Więc różnicy nie widzę. :P


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
postalowiec1
Miłośnik broni
Posty: 150
Rejestracja: 29 sie 2010, 14:28
Lokalizacja: Babice
Kontakt:

08 gru 2012, 08:12

Więc dajmy to tak:
-korzystm i z usb, i z esaty, więc to nie kabel.
-gdy będę w kółko wkładał i wyciągał to w końcu zadziała
-nie miałem tego problemu wcześniej
Jeszcze jeden, prosty problem-nie działają moje jednoterrabajtówki(musiałem to tak napisać :D )
Ostatnio zmieniony 08 gru 2012, 12:13 przez postalowiec1, łącznie zmieniany 1 raz.


Give me a damn!
Obrazek
Naucz się tak
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 gru 2012, 16:19

postalowiec1 pisze:nie działają moje jednoterrabajtówki(musiałem to tak napisać :D )
melchior12 pisze:Sam dysk podłączony do jednostki działa? Jeśli nie, to masz przyczynę.
Czyli muszę dedukować, bo nie opisujesz wyczerpująco: nie działają dyski podłączone poprzez tą stację. Tak? Jeśli tak - wymień na lepszy model. Stację. :P
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
postalowiec1
Miłośnik broni
Posty: 150
Rejestracja: 29 sie 2010, 14:28
Lokalizacja: Babice
Kontakt:

09 gru 2012, 17:14

Tiquill pisze:Czyli muszę dedukować, bo nie opisujesz wyczerpująco: nie działają dyski podłączone poprzez tą stację. Tak? Jeśli tak - wymień na lepszy model. Stację.
Podaj co jeszcze mam opisać, i
postalowiec1 pisze:-korzystam i z usb, i z esaty, więc to nie kabel.
-gdy będę w kółko wkładał i wyciągał to w końcu zadziała
-nie miałem tego problemu wcześniej
Dysk, ofcoz
Ostatnio zmieniony 09 gru 2012, 17:15 przez postalowiec1, łącznie zmieniany 1 raz.


Give me a damn!
Obrazek
Naucz się tak
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 gru 2012, 22:07

postalowiec1 pisze:Podaj co jeszcze mam opisać
Jeśli rzeczone dyski działają na innej stacji, to wina stacji. Jeśli inne dyski działają na tej stacji, to wina dysków. To trzeba sprawdzić, żeby zdiagnozować problem.

Bo:
postalowiec1 pisze:-korzystm i z usb, i z esaty, więc to nie kabel.
To już wiemy.
postalowiec1 pisze:-nie miałem tego problemu wcześniej
Czyli problem wynikł z uszkodzenia sprzętu, błędu oprogramowania tego sprzętu lub złej jakości tego sprzętu.
postalowiec1 pisze:-gdy będę w kółko wkładał i wyciągał to w końcu zadziała
Bo wkładanie kilkakrotne w tych samych konfiguracjach wskaże stopień prawdopodobieństwa, że zadziała. Ale nie wskaże przyczyny błędu. Sprawdź to, waćpan, empirycznie. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ