[PROGRAM] Unity3d Błąd przy instalacji

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

12 lis 2012, 17:59

Witam. Przy instalacji Unity3d przy pomocy programu Wine pokazuje mi sie błąd: "Installer integrity check has failed. Common causes include incomplete download and damaged media. ".
https://answers.unity3d.com/questions/56 ... ailed.html Tutaj ktoś pisze że mógłbym spróbować przez cmd.exe no ale na Linuxie CMD nie mam, a użycie DosBox'a nie pomogło...wie ktoś co z tym zrobić? Z góry dziękuję. PS: Linux wkurza nie coraz bardziej.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

12 lis 2012, 18:49

Na początek odpal kolejno wine->winetricks->select the default wine prefix->zainstaluj windowsową bibliotekę dll lub komponent->cmd->ok

Dalej wejdź do folderu z instalką odpal terminal po czym wpisz komendę wine cmd, po czym wpisz nazwę instalatora i napisz jaki był efekt.

Jeśli nie Masz winetricks w co wątpię to odpal terminal i użyj komendy sudo apt-get install winetricks

Sprawdzę po za tym czym u mnie zatrybi... po z tego co widzę na https://appdb.winehq.org/objectManager.p ... &iId=21585 powinno.

Instalka poszłą bezproblemowo, jedynie co musiałem ustawić to wersję windows w konfiguracji wine na win7 bo inaczej instalator mówił be, że ten program wymaga minimum windows xp.

U mnie z wyświetlaniem sceny w programie są problemy....

https://imageshack.us/photo/my-images/7/unity3d.png/
Ostatnio zmieniony 12 lis 2012, 19:22 przez Radzik, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

12 lis 2012, 21:01

Huh. No u mnie nawet instalacja nie ruszła. Wpisałem najpierw:
wine cmd
i wyskoczyło mi "Wersja CMD 1.4"
no to wpisuje "UnitySetup-3.4.0.exe" i...odpala mi sie instalacja. Efekt ten sam = ten sam błąd.
No to wpisuje jeszcze dla spróbowania "wine cmd UnitySetup-3.4.0.exe" to wyskakuje mi tylko "Wersja CMD 1.4" xdd
No nie wiem. Chyba tego nie odpale.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

13 lis 2012, 00:00

Na obecną chwilę sądzę, że pobrany przez Ciebie instalator jest po prostu wadliwteży, i nie na zasadzie tego, że podczas pobierania wystąpił błąd, tylko plik tóż u źródła jest wadliwy.

Pobierz instalkę z innej strony, zaktualizuj wine do najnowszej wersji(Uwierz mi warto!), sprawdź jakie biblioteki windy Masz zainstalowane, dla ułątwienia życia podam Ci jakie ja mam:

cmd, d3dx9, gdiplus, msxml3, vcrun2005, vcrun2008, vcrun2010, oczywiście to nie są wszystkie biblioteki jakie mam zainstalowane, ale te a głównie vcrun.... mogą okazać się niezbędne. Nie będę się o to zarzekał, ale instalacja ich może pomóc, po za tym dotnet20 też zainstaluj, wszystko jak wiadomo przez winetricks po czym po wykonaniu tych wszystkich czynności napisz co się dzieje.

A no i też w konfiracji wine ustaw wersje system na windows 7.

Tak pobocznie to u mnie po wpisaniu wine cmd pokazuje się coś takiego:

Microsoft Windows 2000 [Version 6.01.7601]
(C) Copyright 1985-2000 Microsoft Corp.

Z:\home\rafal>

Więc powinieneś mieć to samo po zaaktualizowaniu wine.


ODPOWIEDZ