[POMOC] Kosmicznie szybki Format - Odzyskanie

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

09 lis 2012, 14:18

Witam. Otóż dawniej walnąłem sobie formata, i zainstalowałem na miejscu windowsa Linuxa Ubuntu. Niby wszystko fajnie tylko format [w menu "komputer" wybrałem po prostu dysk C który był pełny (bo działałem na Linuxie odpalonym z pendrive) i dałem "formatuj". No i sie sformatowało. Ale kosmicznie szybko, bo praktycznie kiedy kliknąłem ok, pasek doleciał już do końca a dysk zniknął. 160GB sformatowane w mniej niż sekundę? Jakoś nie wierzę.
Ale teraz chciałbym w jakiś sposób odzyskać te pliki...jak mogę to zrobić? Najbardziej zależy mi na przywróceniu chociażby postala, bo był ostro przezemnie zmodowany... Z góry dziękuję za pomoc.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

09 lis 2012, 16:21

Eeee hmmm... gdybyś Mógł tak trochę inaczej opisać bo niby rozumiem, ale lepiej przygotowany opis problemu byłby łatwiejszy do pewnego ogarnięcia... a póki co mam pytanko, napisałeś, że wybrałeś po prostu dysk C(nie będę się bawił w określenia typu sda1 hda1 itp.) i dałeś formatuj, ok a jakiekolwiek info odnośnie tego do jakiego systemu plików zostanie sformatowany? ntfs, ext3? które powinno się pojawić
Bo jeśli było info, że zostanie sformatowany do ext(3 albo 4) to z odzyskiwaniem danych może być konkretnie pod górkę, a jeśli ntfs to odzyskiwanie raczej powinno odbyć się bez większych problemów.

Dalej piszesz, że dysk zniknął hmmm od tak po prostu system przestał go widzieć? w przypadku linuksa w to po prostu nie wierzę...

Mam rozumieć, że dysku nie widać o tej pory? bo jeśli tak to zainstaluj, albo odpal jeśli Masz gparted i tam spójrz, czy wykrywa dysk.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

09 lis 2012, 17:34

Prościej.
Najpierw otworzyłem "Komputer" [na górnym pasku "Przejdź -> Komputer]
Potem wybrałem System Plików coś tam coś tam, i po prostu dałem PPM i z wysuwanego menu dałem "Sformatuj". No i system nie wykrywa już kompletnie tego co było, pliki zniknęły, miejsce się zwolniło. A Linuxa mam na dysku "Z", bo w sumie dysku "C" jako takiego nie ma kompletnie w Systemie, i dojścia do niego również. Miałem błąd tego rejestru to raz spróbowałem po prostu "na szybko" zrobić cokolwiek i dałem to Sformatuj. Nie wiem czy to zrobiło ten format, czy co sie stało, ale tych plików nie ma. I chciałbym je odzyskać.

PS: Byłem kompletnym n00bem i nie używałem Terminala, jakby co. Miałem system ledwo dzień. xd
Ostatnio zmieniony 09 lis 2012, 17:38 przez Ryuq, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 lis 2012, 01:20

Narzędzia Linuxowe do odzyskiwania danych i całych partycji. Tego szukaj. Szczegółów nie podam, bo nie chcę pamiętać takich rzeczy. Ale cuda można zdziałać. Nie poradzę więc konkretnie, ale - masz szanse. Obraz ISO narzędzi naprawczych nie trudno znaleźć. A wypalić warto i mieć w zanadrzu również warto.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

10 lis 2012, 01:45

Ryuq666 pisze:Prościej.
Najpierw otworzyłem "Komputer" [na górnym pasku "Przejdź -> Komputer]
Potem wybrałem System Plików coś tam coś tam, i po prostu dałem PPM i z wysuwanego menu dałem "Sformatuj". No i system nie wykrywa już kompletnie tego co było, pliki zniknęły, miejsce się zwolniło. A Linuxa mam na dysku "Z", bo w sumie dysku "C" jako takiego nie ma kompletnie w Systemie, i dojścia do niego również. Miałem błąd tego rejestru to raz spróbowałem po prostu "na szybko" zrobić cokolwiek i dałem to Sformatuj. Nie wiem czy to zrobiło ten format, czy co sie stało, ale tych plików nie ma. I chciałbym je odzyskać.
No i teraz już rozumiem :) chodziło mi o kluczową kwestię, ponieważ, forma jakiej Użyłeś w poprzednim poście to sugerowało mi, że nagle w ogóle dysku nie wykrywało, a nie tego, że po prostu nie było na nim żadnych plików, czyli co prostu wykonany został format partycji, dobra teraz dalej, czy coś na tej oto partycji zapisywałeś, jakiekolwiek dane? mniejsza czy większa ilość prowadzić może do zmniejszenia prawdopodobieństwa odzyskania plików, ponieważ podczas zapisywania na dysku nowych danych stare po prostu zostały nadpisane.

Inna kwestia znasz program team viewer? przydałbym się Nam, mogłbym podpiąć się do Twojego pulpitu i przyjrzeć się samemu co się dzieje :)

Tutaj link do pobrania owego programu https://www.teamviewer.com/pl/download/linux.aspx

Zainstaluj go, a w nie dalekiej przyszłości się umówimy, i spojrzę jak sprawa się ma.
Ryuq666 pisze: PS: Byłem kompletnym n00bem i nie używałem Terminala, jakby co. Miałem system ledwo dzień. xd
Ja używam Linux-a od roku, używałem Debiana, Ubuntu, Mint-a, a na koniec pozostałem przy Xubuntu i jestem bardzo z niego zadolony, a tak samo jak Ty byłem totalnym noobem, i tak prawdę nadal jestem, chociaż od samego początku zagłębiam się w ten system, to nadal wiem mało, wiadomo potrzeba na to wiele czasu, a no i oczywiście terminal to podstawa, również uzależnienie, nie boje się czarnego ekranu z białym tekstem, tylko loguje się i zaczynam pracę :)


Niepoważny admin
ODPOWIEDZ