Niestandardowa rozdzielczość niszczy skriny

Tu pomagamy początkującym i całkiem zaawansowanym w ich kłopotach i błędach z P2, StP i AW.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 wrz 2012, 00:47

Obrazek

Takie gie mam, gdy chcę zrobić screenshota z gry, gdy mam niestandardową rozdzielczość. Jak laptop, to panoramiczna, niestety. Ale nawet gdy jest jakakolwiek odchyłka, nawet gdy w oknie gram i nieco zmienię rozmiar okna - już się rozwala. To samo gdy w PostEd chcę zrobić skrina. Miałbym teraz fajne obrazki, a mam - szarość, kurna mam! :/

Ma ktoś na to radę, jakąkolwiek?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

28 wrz 2012, 01:37

Spróbuj zobaczyć, jak po ustawieniu wyświetlania na OpenGL(w PostED nie zadziała... :( ) w ini będą wyglądały screeny, tyle na razie przychodzi mi do głowy... dziwna sytuacja.

Poprzez Twojego posta odkryłem, że mam ten sam problem...., gram na identycznej roździałce jak Ty, więc moja rada za pewne na nie wiele się zda,,,

EDIT


Przed chwilą zrobiłem dwa screeny w 1366x768 oraz 1024x768 i oba wyglądają normalnie, nie wiem czy to jest kwestia przypadku, ale może jednak to OpenGL pomoże...

Czy można powiedzieć, że ja też problem mam i nie mam, trzeba byłoby się zorientować kiedy on występuje.

A przestawie tryb wyświetlania na D3D i zobacze co się stanie.

EDIT Eeee... zadziałało normalnie a test taki sam dokładnie, screeny są wyglądają tak jak powinny.
Na tej zasadzie musi być coś co w jakimś sensie odpowiada za jakość screenów, albo przeszkadza w jakiś sposób, bo tak w kratkę to wątpię aby to się działo.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 02:00 przez Radzik, łącznie zmieniany 6 razy.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 wrz 2012, 01:56

Radzik136 pisze:Spróbuj zobaczyć, jak po ustawieniu wyświetlania na OpenGL
Czemu nie, sprawdziłem. Niestety, to samo. Miałem to też na starym kompie, więc obawiam się, że problem powszechny. :(

A przy okazji, to jeszcze coś z tym. Już raczej chodzi bardziej o system i oprogramowanie ochronne. Kiedy robię pierwszy po uruchomieniu gry skrin, i tylko pierwszy, to gra zalicza mi około 10-sekundową zwiechę. Na singlu to nie problem, ale w sieci - po takim wstrzymaniu gry rozłącza mnie z serwerem. Podejrzewam, że to sam Windows sprawdza coś w zakresie ochrony... Jeśli też to macie, to będę wiedział, że to nie z mojej winy.

EDIT: U mnie nigdy nie udało się zrobić poprawnego skrina w niestandardowej rozdzielczości, nawet na starym blaszaczku. I teraz też nie, w żadnym ustawieniu render device. Nie mówiąc o NullRender, bo tu była tylko biel.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 02:10 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

28 wrz 2012, 12:30

Zgaduję że pod F9 robisz sceeny?
Ja robię tylko i wyłącznie prnt screenem ( laptop to fn + prnt screen), potem jak najszybciej minimalizuję ( kiedy zginę) po czym wklejam do już przygotowanego pliku. Trochę czasu zabiera, ale niemal pewniak :)
Screen wygląda świetnie, tyle że ja czasami też mam takie jajca jak np. po screenie część przedmiotów- static meshe, ludki, bronie po prostu "znika" i nie ma ich na screenie. :drapanie:
Z kolei kiedy gram w minimalizowanym oknie wszystko jest OK.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 wrz 2012, 14:42

Piroziom pisze:Zgaduję że pod F9 robisz sceeny?
Nie, zawsze zmieniam na F12, bo w innej grze tak mam (więc przyzwyczajenie) i - bo tuż obok PrtSc właśnie. :) I to samo, pod PrtSc najczęściej nie wszystko łapie, stąd wolę robić to poprzez grę.
Piroziom pisze:laptop to fn + prnt screen
U mnie działa bez Fn. Jakby co, wduś Fn Lock i powinno działać bez Fn.
Piroziom pisze:Trochę czasu zabiera, ale niemal pewniak
To ja mam inną radę. Tyle że potrzeba dodatkowego programu. Otwórz IrfanView i wduś C. Masz to co w załączniku, obszar, format, klawisz, kursor. Kilka razy wciskasz wybrany klawisz i na pewno jakiś skrin uchwyci wszystko. :)


Radzik136, czyli masz poprawnie to działające. Co więc nie tak jest u mnie na obu komputerach? A może to wina gry? Ta sama, StP z Playa. Jaką masz?
Załączniki
irfanviewCshot.png
irfanviewCshot.png (52.69 KiB) Przejrzano 5660 razy
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

28 wrz 2012, 17:17

Mam Darmowe STP, oraz P2 i AW z Playa, więc skoro u mnie też taka sytuacja, to chyba raczej nie ma znaczenie w tym momencie to jaką ma się wersje Postala.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

28 wrz 2012, 17:18



Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

28 wrz 2012, 18:10

Działa elegancko i bez mismatcha :) Przetestowałem przed chwilą.

Dzięki Silver Dragon
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 18:10 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

28 wrz 2012, 18:12

U mnie też działa. Dzięki za to! :D


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

04 paź 2012, 15:41

Zrezygnowałem z niego kiedyś z winny całkiem innego dodatku, jaki też wtedy dodałem. I nawet nie pomyślałem teraz, pisząc temat, że nie spowoduje mismatcha. Na pewno będzie. A jednak, bez mismatcha! :) Mój podwójny więc błąd. Już jest więc już w każdym P2, też FreeMP oczywiście. Co prawda na rozdzielczość równą mojemu laptopowi czyli 1366x768 nie pomaga, ale dostępna tam 1360x768 załatwia sprawę. I gra muzyka! :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 3 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ