[POMOC] Rada na wysoki ping w grach MP

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 sie 2012, 21:56

Mam niewspółmiernie wysoki wobec innych graczy z Polski ping na serwerze P2 MP, jakimkolwiek - i ogólnie także. Mam laptop z uruchomionym "dobrodziejstwem" Samsunga i połączenie Play online na kartę. Dotąd nie potrzebowałem optymalizować swego połączenia i wiedza ma o tym mała - a i wiara w wymierne skutki takich działań też mizerna. Teraz trochę zoptymalizowałem, wyłączyłem programy, które korzystają z internetu, poza Firefoxem z dwiema stronami i poza usługami - tego jeszcze nie tykam. W obu programach ochronnych szukałem opcji poprawiających połączenie, w Avaście niczego nie znajduję, w Comodo włączyłem "Tryb gry". Efekt: żaden, albo bardzo nikły.

Czy w ogóle mam szansę jakimś softem zoptymalizować połączenie przez modem komórkowy, instalować soft itp, czy też darować sobie starania i poświęcony na to czas zużyć na lepsze zajęcie? Ma ktoś doświadczenia z łączem przez modem komórkowy?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 sie 2012, 22:04

Zmień sobie na Orange Free Na katę ,będziesz miał HSDPA+.(Jeśli modem pozwoli) ;)
W tej samej cenie .


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 sie 2012, 23:09

Mój błąd, zapomniałem, że od 4 miesięcy mam na abonament. Może dlatego zapomniałem, bo różnicy w jakość nie widzę, a opłaciłem z góry kilka miesięcy. :): Czyli zrywanie umowy mi nie bardzo pasuje. Więc pozostaję póki co przy Playu i na tą sytuację rada by się przydała. A może to wina modemu, mam Huawei E156G, swoje dni już ma. HSDPA obsługuje, ale czy HSDPA+ to już trudno mi stwierdzić.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 sie 2012, 06:27

Jeśli masz możliwość ustaw by używało tylko jednego nadajnika.Przelogowanie między nimi spowalnia internet.
Ustaw też preferowany typ połączenia .
Brat ma w Play-u i wiem że mu ograniczają prędkość do 1M ,ale czasem wyciąga więcej .


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 sie 2012, 14:32

Tylko jak to zrobić. W telefonie można, rady dla niego znajduję. Ale co w przypadku modemu? Standardowy programik Playa nie daje takich możliwości zmiany nadajnika.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

21 sie 2012, 20:48

Ja mam modem i program play ,a katę orange free i mi śmiga ;)


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 sie 2012, 00:00

I rozumiem, że to twój brat bawi się w ustawienia, a tobie starcza karta Orange. :drapanie: Dla mnie Idea/Orange zawsze była na czarnej liście. Średniacy z najdroższą ofertą. Ale teraz chwalą go, nie powiem. W sumie z Playem żadnej promocji nie podpisywałem, może uda się wypisać z tej ich zabawy. I przetestować czy w mojej okolicy Orange jest silny.

Zawrzeć pakt z wrażym Orange, to byłaby rewolucja. :D
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ