[ POMOC] Bumpmapping w P2?

Uczymy się edytowania P2 i rozwiązujemy nasze problemy. Nowi adepci mile widziani!

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

28 sty 2012, 18:55

Witam, ostatnio zastanawiałem sie na zrobieniu moda który by poprawiał grafike w p2, i tak sobie pomyślałem o BumpMappingu...czy to w ogóle możliwe ? Czytałem troche o tym, ale wszędzie pisze że to nie możliwe. Próbował ktoś w ogóle to zrobić? Tu jest Pseudo-Bumpmapping, ale mi chodzi o taki pełny jak np. w Swat 4 .


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 sty 2012, 19:02

To wymaga rozbudowy silnika.


8=======D
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

28 sty 2012, 19:10

Hm...czyli jeżeli by ktoś chciał, to mógłby to zrobić? Czy na samym "dorzuceniu" paczki by sie nie skończyło? Czy to zbyt skomplikowane?


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 sty 2012, 20:17

Na samym "dorzuceniu" paczki by się nie skończyło.
Trzeba edytować Engine.dll (niczym nie mogłem otworzyć)


8=======D
Awatar użytkownika
postalowiec1
Miłośnik broni
Posty: 150
Rejestracja: 29 sie 2010, 14:28
Lokalizacja: Babice
Kontakt:

05 lut 2012, 11:29

Rycho3D pisze:(niczym nie mogłem otworzyć)
A notatnikiem to co?Będziesz miał setki(jeśli nie tysiące)różnych znaczków, numerków itp. Ja się na programowaniu/modowaniu nie znam, ale może się przydadzą, jako np. kod dla jakiś profesjonalistów, którzy się na nich znają, może się tym bump-mappingiem zajmą i bedzie.Problem z tym, że to nie ich engine, a Unreal Engine jest opatrzony prawami autorskimi, i może będzie problem z prawem...
Ostatnio zmieniony 05 lut 2012, 11:29 przez postalowiec1, łącznie zmieniany 1 raz.


Give me a damn!
Obrazek
Naucz się tak
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 lut 2012, 14:20

postalowiec1 pisze:Unreal Engine jest opatrzony prawami autorskimi, i może będzie problem z prawem...
Nie jestem pewien, ale chyba nieodnowione prawa autorskie wygasają po 10 latach.
To tylko rok został. :)
A tak poza tym : Wolność Tomku w swoim domku.
Możesz robić z silnikiem co chcesz na swoim kompie.

Są gry które działają na UnrealEngine2.5 i obsługują bumpmapping.
Więc jest to do zrobienia.


8=======D
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

14 lut 2012, 23:05

Czyli, jeżeli dowiemy sie jak otworzyć ten cholerny Engine.dll, to być może jakiś zdolny moder z naszego forum zrobi ten bumpmapping, ktoś dorobi paczke z BumpMappami [bo bez tego będzie dupsko a nie bumpmapping] i by napisał tutaj co zrobić, i każdy sam by sobie zrobił...i by było all legalnie? :D No cóz...ale jak otworzyć to gówno? -.-


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

15 lut 2012, 00:43

Skompilowane biblioteki .dll możesz edytować np.: w trybie heksadecymalnym. Otrzymasz tablicę z masą cyfr i liter. Porównując to z zawartością pamięci komputera w trakcie działania gry, możesz wykorzystać techniki reverse-engineeringu i stworzyć nową, ulepszoną wersję biblioteki. To tyle teorii. Są oczywiście różne dekompilatory, ale dają opłakane efekty (nawet z prostym nethackiem sobie nie radzą) 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

15 lut 2012, 13:03

A może zapytać twórców Unreal Engine...spróbować można prawda? Jak myślicie, odpowiedzą? :D


Awatar użytkownika
MaKiPL
Modder
Modder
Posty: 812
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:22
Lokalizacja: Polska

03 sie 2012, 10:54

Postal 2 jest na bardzo wczesnej wersji Unreal Engine 2.0, nie da się zrobić kompletnie nic w tej sprawie. Pisanie do EpicGames w tej sprawie nic nie da. Na UE2.0 nie było implementacji bump map, te doszły dopiero w kolejnych edycjach silnika. Upgrade na UE2.5 wymaga licencjonowania (tak tylko EpicGames prowadzi dystrybucję SDK). Jeśli Postal II ma pełny kod źródłowy, to jestem pewien że będzie on wymagał przepisania oraz edycji niektórych odwołań i deklarowania klas. Sama edycja biblioteki Engine.dll jest niemożliwa. Jedynym sposobem jest inżynieria wsteczna stanowiąca jedną z najtrudniejszych sztuk crackingu/moddingu. Sposób edycji wartości heksadecymalnych z offsetów nic nie zdziała. Lothar, opisał wszystko co potrzebne w swoim poście, ale odtworzenie kodu źródłowego silnika graficznego oraz dopisanie do niego własnych funkcji algorytmów wyświetlania grafiki jest robotą na poziomie profesjonalnego kodera zatrudnianego w największych firmach. Niestety, nie ma sposobu na wykorzystanie map normal w Postal 2. Niekiedy można wykorzystać jakieś iluzje. Być może render cienia w formie decala rzucanego na np. BSP gdy viewAngle Pawn'a jest taki i taki...
Dużo kombinowania a efekt będzie taki sobie...


ODPOWIEDZ