[PROGRAM] Linux

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

01 kwie 2012, 20:08

Krótko i na temat. Którą dystrybucję Linuxa polecacie? System ma być darmowy i ma służyć do codziennych zastosowań, tj. gry, prace biurowe i tego typu rzeczy. A może coś innego?
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2012, 20:25 przez The Iceman, łącznie zmieniany 1 raz.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

01 kwie 2012, 21:05

Jesli o mnie chodzi spotkałem się z Linux Mint...całkiem dobry system, prosty w obsłudze i w miarę intuicyjny...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

02 kwie 2012, 10:48

Może jeszcze ktoś się wypowie? I jak na tych Linuxach wygląda sprawa z nowymi grami?


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

23 maja 2012, 01:11

Osobiście poleciłbym Ci Ubuntu bądź właśnie Mint'a oba są dobrym dla Początkujących, zresztą nie tylko one nie mniej polecam przetestować Oba, i przekonać się, który Ci bardziej podpasuje.
Z Ubuntu korzystałem przez rok, i byłem z niego zadowolony,pomimo wadliwej wtyczki flash, która nie pozwalała na oglądanie filmów na Youtube w rozdzielczości wyższej od 360p, zwyczajnie w świecie zawieszała samą siebie...

Nie wiem jak jest teraz, bo obecnie używam Mint'a i na nim nie mam na chwile obecną żadnych problemów w tej kwestii, oraz ogółem.

Odnośnie gier hmmm ciężko jest mi się wypowiedzieć, ogólnie rzecz biorąc na Linuksie nie grywałem zbytnio tylko odpalałem windowsa do tego celu, nie mniej jeśli chodzi o odpalanie gier pisanych pod windowsa to jeśli do wyświetlania grafiki używają OpenGL to jest sporo prawdopodobieństwo, że będą działać, a jeśli chodzi o gry oparte o DirectX to niestety z nimi bywają problemy. Na pewno mogę powiedzieć, że Postal 2(Każdy) działa :) to znaczy się Gra działa bezproblemowo, natomiast z Edytorem bywają problemy(sprawdze jakie i napisze) oczywiście odpalony poprzez.

Na koniec proponowałbym Ci XFCE jako środowisko graficzne systemu, i nie dlatego, że będzie ono lekkie i szybkie(choć to też duży argument), tylko dlatego, że jest bardzo przejrzyste.

A i jeszcze jedno od "zabawy" w konsoli nie można się uchronić, robiąc nawet te symboliczne po pierdółki, no może przesadzam, ale nie mniej nie ma co się jej bać, tylko dostrzec jej zalety, widzisz wszystko co się dzieje, oraz Masz wpływ na to co Będziesz Chciał zrobić.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

23 maja 2012, 22:41

Doświadczenia miałem z kilkoma dystrybucjami, jednak dla biurowego użytku poleciłbym podobnie jak Radzik136 Ubuntu lub Mint. Wielkiego doświadczenia nie mam, bo głównie stykam się z różnej maści Linuksami na zlecenie (zazwyczaj aplikacje serwerowe, więc jadę w konsoli), dla własnego użytku mam na Virtual Box Ubuntu (głównie żeby mieć na czym kompilować aplikacje i sprawdzać czy w miarę działają). Gier na takowym nie odpalałem. Nie ukrywam jednak, że chciałbym mieć taką kontrolę i wgląd do Windows, jakie w standardzie daje Linux 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
ODPOWIEDZ