Hard Truck:Apocalypse

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

30 kwie 2012, 12:30

Hard Truck: Apocalypse to dość nietypowe połączenie RPG oraz gier akcji stworzone przez studio Targem Games. Nietypowe, ponieważ kierujemy nie postacią, a potężnym pojazdem. Fabuła gry przenosi nas w alternatywną, apokaliptyczną przyszłość, w której na nieprzyjaznych rejonach nowej Ziemi panuje prawo silniejszego. Gracz poszukuje śladów zaginionej cywilizacji i próbuje odkryć jej sekrety, zdobywa wiedzę o przyszłości rodzaju ludzkiego oraz poznaje potężnych sprzymierzeńców i oczywiście stawia czoła niezliczonej rzeszy wrogów.

Ponieważ idea rozgrywki bazuje na ciągłym przemieszczaniu się, kluczową rolę odgrywa nasz pojazd, który jest jedyną nadzieją na przetrwanie w tak okrutnym świecie. Twórcy przygotowali do wyboru kilka wozów różniących się osiągami i statystykami, które w późniejszym czasie możemy, a nawet musimy, modyfikować i ulepszać, dodając do niech potężniejsze bronie oraz nowe gadżety. Do pacyfikacji przeciwników, którzy rekrutują się spomiędzy kierowców ciężarówek, transporterów wojskowych, robotów czy piechoty, możemy wykorzystać imponującą liczbę, ponad 30 rodzajów broni, m.in. karabiny maszynowe, rakiety czy miny. Broń oraz wyposażenie nabywamy za zarobione lub przejęte po zabitych wrogach pieniądze.
Źródło: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4703

Bardzo fajna, wciągająca gra, wspaniała grywalność, grafika jak na lata premiery (2005) bardzo ładna, fabuła mogła by być lepsza, lecz rekompensują ją misje poboczne np. dostarczenie jakiejś paczki, podwóz kogoś. Realistyczny handel (w jednej miejscowości taniej kupie, w drugiej sprzedam drożej) Niestety, posiada też parę bugów, przez które niemal rozwalimy klawiaturę np:zaklinowywanie się na leżącym drzewie (jest co prawda opcja respawnu obok, ale prawie zawsze gdy jest potrzebna po prostu nie działa) Zaklinowanie się podczas walki=prawie pewna śmierć. Utrapieniem jest także brak funkcji autosave, gdyż po śmierci zaczynamy od ostatniego zapisu gry (brak zapisów=gra od początku), lecz gdy pamięta się o zapisywaniu, to wszystko jest ok (ja w sumie wczoraj zmarnowałem 3 godziny gry, gdyż przez drzewo nie umiałem się wydostać, a przyjechały rakietnice) Do grafiki postaci mogę się przyczepić, gdyż niektóre twarze wyglądają po prostu jak ziemniaki, lecz gra i tak warta polecenia.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 maja 2012, 00:39

Gra wygląda bardzo fajnie. Lubię samochodowe rozwałki a w coś takiego nie grałem. Wydana przez KŚ i chyba nabędę. Może być dobry odstresowywacz. Brak autosave mi nie przeszkadza, ważne by był quicksave. Jest, czy trzeba wchodzić w menu?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

09 maja 2012, 14:37

Quicksave jest, ale (przynajmniej u mnie) zapisuje się dłużej niż przez menu. Wystarczy jednak się przyzwyczaić do zapisywania, i można grać. Grę (original) można znaleźć na jakimś allegro, czy innym ebay'u (chyba, że KŚ ma opcje kupowania starszych numerów). Np. https://allegro.pl/hard-truck-apocalypse ... 10926.html (od razu mowie, nie znam sprzedawcy, więc nie wiem, czy nikogo nie oszuka)


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
ODPOWIEDZ