Problem z Portal 2

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
showpl
Wstydliwy morderca
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2012, 12:42

04 maja 2012, 12:55

Siema. Dziś przyszła do mnie paczka z Portal 2. Szybko rozpakowałem ją i zainstalowałem grę. Na początku wszystko śmigało że aż miło ale problemy pojawiły się później gdy zacząłem stawiać pierwsze portale. Problem polega na tym że jeżeli spojrzę się w portal to gra momentalnie zaczyna się zacinać. Zmieniłem ustawienia na najmniejsze możliwe ale to nic nie pomogło, wręcz zaszkodziło ponieważ teraz nie mogę zrobić nawet kroku ponieważ gra się zacina. Zauważyłem że gra znów zaczyna działać płynnie gdy stoję w jakimś ciemnym punkcie. Powiem jeszcze że tego samego typu problemy miałem w Mafii 2, Just Cause 2, czy Saint Row 3, ale z czasem problemy w tych grach same ustały. Przeczytałem kilka poradników na tym forum które mówią co zrobić aby Portal 2 się nie zacinał ale to nic nie daje (Zmieniłem tryb zgodności, zmieniłem ustawienia na największe i najniższe itp) Dodam jeszcze że gram na laptopie. Oto dane mojego laptopa:

CPU: Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.40GHz
RAM: You Have: 6.0 GB
Video Card: Intel(R) HD Graphics 3000 Video RAM: 1.7 GB Pixel Shader version: 4.1


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

04 maja 2012, 14:13

Mam jedno 'ale'

Mianowicie to forum, a w szczególności ten dział, w którym temat założyłeś dotyczy gry Postal 2 a nie Portal 2. Jedna literka, a robi taką różnicę :D

Przeniosę temat tymczasowo do działu z innymi grami. Może znajdzie się user, który coś na to poradzi ;)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 14:19 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 2 razy.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

04 maja 2012, 18:06

Podaj proszę Steam ID, szybciej i łatwiej będzie pomóc w grze, niż na forum.
Do głowy przychodzi mi sporo możliwości, ale zacznijmy od najpopularniejszej - zaktualizowałeś wszelkie sterowniki do najnowszych wersji (zwłaszcza od grafiki)? Wyłączenie wymuszonego w sterownikach V-Sync również może pomóc. Podobnie włączenie/wyłączenie renderowania wielordzeniowego w ustawieniach gry. 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
ODPOWIEDZ