1409X-Patch

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
Arax205
Miłośnik broni
Posty: 163
Rejestracja: 22 mar 2011, 16:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk

14 maja 2011, 11:22

Oto temat w którym rozmawiamy i zadajemy pytania na temat 1409X-Patch. Jest to mod do STP, przeznaczony głównie do gry w trybie multiplayer. Dodaje nieco nowych broni ale tylko w trybie multiplayer. Nie przeszedłem całej gry z tym modem, więc mogę się mylić. Oto link do jego ściągnięcia: https://postalsite.info/infusions/pro_do ... hp?did=175
Instalacja jest banalnie prosta.

Moje pytanie: W teksturach ikonek, podczas szperania w PostEd znalazłem ikonkę maczety i młota z wersji AW. Czy to oznacza że ten mod łączy AW i STP, tak jak i ja zamierzam to zrobić ?( https://forum.postalsite.info/t ... .html#64960 ) Tyle że mod działa w ten sposób tylko i wyłącznie w trybie multiplayer ?

Pamiętajcie - to luźny temat na którym każdy może zadać własne pytanie, i wcale nie musi być powiązane z moim pytaniem. Jeśli macie problemy z tą modyfikacją to piszcie tu.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2011, 11:28 przez Arax205, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

14 maja 2011, 13:21

Arax205 pisze:W teksturach ikonek, podczas szperania w PostEd znalazłem ikonkę maczety i młota z wersji AW. Czy to oznacza że ten mod łączy AW i STP(...)?
Arax205 pisze:[Patch 1409X] Dodaje nieco nowych broni ale tylko w trybie multiplayer.
Czasami mam wrażenie, że nie myślisz, co piszesz.


Awatar użytkownika
Arax205
Miłośnik broni
Posty: 163
Rejestracja: 22 mar 2011, 16:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk

14 maja 2011, 13:30

Dlaczego ? Popraw moją wypowiedź jeśli coś jest według ciebie źle.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2011, 13:33 przez Arax205, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

14 maja 2011, 14:22

Patch 1409X dodaje maczetę* oraz młot znane nam z AW. Oczywiście maczetą nie można
ciachać na kawałeczki, ale młot działa tak jak w dodatku. Oprócz tego sam patch wprowadza wiele nowych opcji takich jak nowy tryb - Jihad.

I tutaj, wiem o co Ci chodzi, Arax205, nadal ta idea wprowadzenia broni z AW do STP czy też połączenia obu modów, ale bez AWP. Swoją drogą nie rozumiem takich chęci, ale spróbuj walnąć pickupa na mapę z single'a(wcześniej pomieszaj pliki FreeMulti z STP) - powinno działać.

* Tutaj nie jestem pewien na 100%


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

14 maja 2011, 21:30

Arax205 pisze:Dlaczego ? Popraw moją wypowiedź jeśli coś jest według ciebie źle.
Piszesz, że patch dodaje nowe bronie, ale jakoś nie skojarzyłeś, że to może być maczeta i młot z AW.

[ Komentarz dodany przez: Lothar: 2011-05-14, 21:37 ]
Ciachu ciachu. Nie pozwalaj sobie 8-)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2011, 21:36 przez Pangia, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Arax205
Miłośnik broni
Posty: 163
Rejestracja: 22 mar 2011, 16:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk

15 maja 2011, 12:27

Mam wrażenie że ty i ja rozumiemy ten tekst inaczej. Otóż skojarzyłem że może tak być jak napisałeś maczeta i młot z AW w tej grze. Pamiętaj że z wypowiedzi Mr Minio wynik że maczeta nie działa jak w AW. Więc odpowiedź na moje pytanie brzmi: Nie, ten mod nie łączy tak AW i STP jak ja chcę to zrobić i tyle jak na razie.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

15 maja 2011, 12:45

A próbowałeś moda Severance? Dzięki niemu w STP można odcinać kończyny tak jak w AW.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Arax205
Miłośnik broni
Posty: 163
Rejestracja: 22 mar 2011, 16:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk

15 maja 2011, 13:33

Fmm... nigdy o nim nie słyszałem, skąd można go pobrać ?


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

15 maja 2011, 13:43

Tutaj masz m.in. tego moda.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Arax205
Miłośnik broni
Posty: 163
Rejestracja: 22 mar 2011, 16:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk

15 maja 2011, 17:34

Ten mod nie dodaje maczety i innych broni z AW, prawda ? Bo jeśli tak to go nie chce.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

15 maja 2011, 18:54

Ten nie dodaje, ale możesz odpowiednio połączyć tego moda i patcha 1409X, a może uda Ci się przywołać bronie z AW w STP z możliwością odcinana kończyn.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Arax205
Miłośnik broni
Posty: 163
Rejestracja: 22 mar 2011, 16:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk

15 maja 2011, 20:09

Dobry pomysł, przemyślę to, ale teraz nie mam na to czasu, jestem zajęty tworzeniem nowej mapy do AW, od łącznie mojego projektu. Poza tym to by był już nadmiar broni, jak na moda który sobie wyobrażam.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2011, 20:09 przez Arax205, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 maja 2011, 00:48

UŁŁEEEE! :olaboga: Ile tu nieporozumień!
Arax205 pisze:Nie przeszedłem całej gry z tym modem
To nie mod, tylko patch. To robi różnicę. :jason:

Arax205 pisze:W teksturach ikonek, podczas szperania w PostEd znalazłem ikonkę maczety i młota z wersji AW. Czy to oznacza że ten mod łączy AW i STP, tak jak i ja zamierzam to zrobić ?( https://forum.postalsite.info/t ... .html#64960 ) Tyle że mod działa w ten sposób tylko i wyłącznie w trybie multiplayer ?
Ten patch nie łączy gry StP z AW! Ale importuje tylko bronie z AW do trybu multi. Które możesz też użyć w singlu, lecz - czytaj dalej. Jest stworzony dla usprawnienia trybu multiplayer, używanie go do trybu single w tym aspekcie, o którym piszesz, mija się z celem. Czemu? Owe ikonki to bronie z AW wprowadzone do trybu multiplayer przez moda AWmultiWeapons, o którym wczoraj pisałem Ci tutaj. I wystarczy, że użyjesz tego moda, a nie patcha. Właśnie w singlu.

Mr Minio pisze:Patch 1409X dodaje maczetę* oraz młot znane nam z AW(...)
* Tutaj nie jestem pewien na 100%
Dodaje, na 100%. Tylko że on nie był pierwszy. Patch 1409X nie jest nowością w całej swej zawartości, większość jego dobrodziejstw to rzeczy zaimportowane z wcześniejszych modów. Patch ten jest połączeniem i rozwinięciem modów AWmultiWeapons, AirMail (właściwie to nowszej jego wersji AM3), kMods-Plus, xAdmin, KOTH, Golden Gun, STPExtras oraz Holy Wars (przerobionego i przemianowanego na Jihad) - oraz usprawnieniem tychże i dodaniem nowych funkcji, głównie zabezpieczających sieciową rozgrywkę przed szkodnikami. To wielki i skomplikowany mechanizm. Daje w trybie multi tak wiele, że pod względem innowacji można go porównać w trybie single do tego, co robi AWP w parze z AWPModem. Innymi słowy: czapki z głów, to wielka rzecz. ;)


Patch ten jednak nie jest tylko przeznaczony dla trybu multiplayer, dodaje też nowe rzeczy dla trybu pojedyńczej gry, ale są to rzeczy interesujące ludzi tworzących mapy a nie samych graczy jako takich. Paczka z tym patchem zawiera szczegółowy opis, co on takiego daje. Będę musiał w downloadzie szerzej go opisać, nie będzie takich nieporozumień, jak powyżej.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 mar 2012, 12:57

Kolejne nieporozumienie wokół patcha pojawiło się na forum. Że jako przez to, że nadpisuje pliki gry, to zmienia nam grę na inną, że "rozwaliłbym sobie grę". Nie tak.

Ten patch zawiera w sobie patcha 1409 (czyli także 1407), który czynił z Postala 2 (v1337) grę Share The Pain. Czyli gdy na Postala 2 zainstalujemy tego patcha, to podmiana plików jest bezwzględnie konieczna, by cała operacja miała sens. Jeśli zaś zaaplikujemy tego patcha na swojego STP (a każdy praktycznie taką grę ma) to nie musimy podmieniać żadnych plików. Owszem, część plików nieznacznie się różni z moim polskim STP, ale w trybie single to nie ma znaczenia, wszystko działa mi poprawnie bez nadpisywania plików. Co więc robić, gdy ma się STP?

Gdy ma się STP (nieważne, polskie czy inne) i chce się grać tylko w trybie singleplayer w mody wymagające tego patcha (a jest ich kilka) to po prostu podczas kopiowania plików z archiwum patcha do naszej gry podczas pytania o nadpisanie istniejących plików dajemy na NIE dla wszystkich. Nic nie nadpiszemy a dodamy tylko nowe pliki, pliki właściwe dla tego patcha i będące główną jego ideą. Pliki nowe poznamy po literkach 1409 w nazwie. To głównie ich wymagają nowe mody. W które już zagramy a gry sobie nie rozwalimy.

W naszym downloadzie jest paczka z ręczną instalacją z zipa, więc nie ma obawy, że uruchomimy jakiś instalator, który siłą nam pozamienia to czego nie chcemy. I zawsze instalujemy patcha do STP, nawet gdy będziemy go używać z poziomu AWP/AWPModa. Można dać go do AWP, ale - lepiej instalować wszystko tam, gdzie jest to przeznaczone.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ