PCSX2 - problem

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

29 sie 2011, 20:12

Dzisiaj ściągnąłem emulator PCSX2 0.9.8 (dla niekumatych - to emulator konsoli PS2) i próbowałem na nim uruchomić Burnout: Revenge (wersja NTSC). Mój sprzęt i takie tam:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2 rdzenie po 2.6 GHz
3 GB RAM
GeForce 8600GT
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX
Windows XP SP2
DirectX 9.0c

Próbowałem różnych konfiguracji i kombinacji speedhacków. Wyniki były następujące:
-Wygląda jak kupa, chodzi jak kupa
-Wygląda całkiem znośnie, ale chodzi jak kupa
-Wygląda znośnie, chodzi znośnie, ale ma błędy w grafice (samochody miały fioletowe szyby i podwozia, niebo było czarne, a przed samochodem leciało coś niebieskiego przypominającego pole siłowe). Audio było w porządku.

Czy istnieje jakiś optymalny config, lub jakiś, przy którym nie zjarałby mi się komputer a gra chodziłaby z dobrą prędkością? Jeśli nie ma, to czy jest szansa, że inne części Burnouta będą chodzić w miarę znośnie na moim sprzęcie? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

29 sie 2011, 21:36

Zainwestuj w dodatkowe 2 - 4 rdzenie, to kilka gier będzie chodziło znośnie. PCSX2 wykorzystuje kartę graficzną w znikomym stopniu, ot do renderowania grafiki, którą i tak najpierw obrobił CPU, więc tutaj i najnowsze mutanty niewiele pomogą. Dodatkowo - emulator ogólnie jest mocno niedorobiony i nie potrafi odpowiednio zintegrować się ze sprzętem, stąd też kosmiczne wymagania i masa błędów.

A co do innych części Burnout-a - Paradise na PC będzie Ci chodził płynnie, nic więcej (na emulatorze) 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

29 sie 2011, 21:57

Ewentualnie wejdź w Config >> Emulation Settings, zaznacz ptaszka na opcji Preset i przesuń suwak na 3(Balanced)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

29 sie 2011, 22:04

Problem rozwiązałem sam. Gierka chodzi jak marzenie a i wygląda nienajgorzej. Nowe wersje i pluginy czynią cuda :) Aczkolwiek nie mogę się za cholerę pozbyć fioletowych szyb, ale to chyba tylko i wyłącznie wina wersji. Temat można zamknąć.


Zablokowany