Śmieszne/bezsensu cenzury

Nasze forumowe zabawy i przyjazne rozmowy o niczym i na pełnym luzie. Wcześniej znane jako Mały Hyde Park. Posty nie są zliczane.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

16 sie 2011, 22:14

Oooooo, przypomniało mi się :D

W Wolfenstein 3D na Nintendo usunęli swastyki, zamienili Niemców na normalnych ludzi, krew na zieloną, Hitlera na kogoś innego a psy na szczury i parę innych edycji :P

W RTCW gdy rozsadzimy kogoś lub więcej osób czymkolwiek, po jakimś czasie będzie tam... czysta przestrzeń. Po prostu znikną :zdziw:

(do normalnego Wolfensteina nic nie mogłam znaleźć, moja psychika nie pozwala mi wrócić do Tamtych Czasów [PEGI etc...])

Lothar, co do CS-a, w ET na moim serwie w ramach moda świątecznego wywalili krew i dalej zapomnieli włączyć. Wcześniej, gdy była, połowa z niej to było coś czarnego, bliżej nieokreślonego. Teraz jest cenzura totalna. Walniesz w 4 kolesi Panzerfaustem, a tam tylko czarna plama i hełmy zostają :D

A co do Postala 2, PEGI twierdzi, że zawiera seks i dyskryminację, natomiast w ogóle nie wykryło wulgaryzmów. LOL, gdzie oni tam seks znaleźli???


Awatar użytkownika
Linka
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:53
Lokalizacja: Lublin

17 sie 2011, 19:24

Olga pisze:LOL, gdzie oni tam seks znaleźli???
Chociażby w multi, cycate babki po wygraniu rundy, noo i ich gesty.
W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.
Więc nie rozum tego jednoznacznie, jako sam akt fizyczny.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 19:24 przez Linka, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

17 sie 2011, 20:10

Nie rozumiem jednoznacznie. Oni oceniali zwykły Postal 2, a nie StP i Multi.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

17 sie 2011, 20:46

Olga pisze: A co do Postala 2, PEGI twierdzi, że zawiera seks i dyskryminację, natomiast w ogóle nie wykryło wulgaryzmów. LOL, gdzie oni tam seks znaleźli???
Teraz przeglądam tak pudełko od Postal X i jest:
Przemoc, Narkotyki, Dyskryminacja.

A seksu nie widziałem ani w P2, ani na żadnym PEGI na pudełku. A teraz patrzę na moje pogięte pudełko od P2:STP z Playa i nie widzę w ogóle PEGI :D


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

17 sie 2011, 21:32

Czyli w PEGI na pudełku jest co innego niż w necie.
https://www.pegi.info/pl/index/global_id ... ing=Postal
Jakiś koleś tak miał z Red Orchestra. Było od lat 12 na pudełku, a na stronie od 16 i zabrał dzieciakowi grę (na gamecorner o tym było). Nieładnie, nieładnie :P
Btw strona PEGI uważa, że StP zawiera 'Opisy technik kryminalnych' xD


Awatar użytkownika
Linka
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:53
Lokalizacja: Lublin

17 sie 2011, 21:38

Olga pisze:Nie rozumiem jednoznacznie. Oni oceniali zwykły Postal 2, a nie StP i Multi.
W podstawce masz m.in. gimpa. Nie dość że budzisz się z rozpiętym rozporkiem, to jeszcze pokój jest pełen akcesoriów.
Poza tym możesz latać po mieście i sikać na ludzi, a to już jest powiązane z seksualnością.
W ang. wersji masz teksty typu : "I'll rape your ass" itp.
[przypominam, że PEGI ocenia gry w oryginalnej wersji językowej].
Dalej nie widzisz 'seksu' w postalu ?
Ryuq666 pisze:A teraz patrzę na moje pogięte pudełko od P2:STP z Playa i nie widzę w ogóle PEGI :D
:facepalm:
Info o tym miałeś pewnie w gazetce i na płycie powinien być pdf z informacją o grze.
Czasopismo nie ma obowiązku umieszczania takiej informacji, tym ma się zająć wydawca gry.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 21:42 przez Linka, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

17 sie 2011, 21:48

No, już bardziej widzę :D A Pegi nie wspomniało o wulgaryzmach.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 sie 2011, 22:15

Wiecie w ogóle co to jest seks ?
Chociażby w multi, cycate babki po wygraniu rundy, noo i ich gesty.
Jak pójdą na dyskotekę gdzie tańczą dziewczyny to znaczy że to był seks? :)
Linka pisze:W podstawce masz m.in. gimpa. Nie dość że budzisz się z rozpiętym rozporkiem, to jeszcze pokój jest pełen akcesoriów.
szpadel hmm...nie wiem jak można to robić ze szpadlem i nie chcę wiedzieć.
Linka pisze:Poza tym możesz latać po mieście i sikać na ludzi, a to już jest powiązane z seksualnością.
Jak sikam do kibla to też seks ?
Linka pisze:W ang. wersji masz teksty typu : "I'll rape your ass" itp.
Ogólnie rzecz biorąc wszystkie gry z przekleństwami nawiązują do seksu.

Szukacie czegoś na siłę . Na upartego to we wszystkim można znaleźć seks, np twarze grubych bystanderów wyglądają jak dupy :D
Gdyby w P2 był seks to by było więcej fanów .

[ Komentarz dodany przez: Lothar: 2011-08-18, 00:41 ]
Widzę, że foszków ciąg dalszy. Jak na 31 lat jesteś bardzo dziecinny.
Twój post mógłbym usunąć z czystym sumieniem, ponieważ:
1. Nie zapoznałeś się w ogóle z tematem.
2. Z 1 wynika, że Twój post jest nie na temat - bo piszesz, ale nie do końca wiesz o czym.
3. Twoje porównania z łatwością przebiłby gimnazjalista.

4.
Rycho3D pisze:Wiecie w ogóle co to jest seks ?
Po Twoim pr0-macho pytaniu wnioskuję, że Ty wiesz najlepiej, bo przeczytałeś w Bravo i na Wikipedii. Poza tym znowu pokazujesz, że nie masz pojęcia o czym jest temat - nie o seksie jako takim, ale o tym co kryje się pod tym Obrazek znakiem. Doedukować możesz się tutaj: https://www.pegi.info/pl/index/id/369/

Tak więc na przyszłość - czytaj temat, zanim ponownie będziesz chciał zarządzić, ale Ci nie wyjdzie 8-)


8=======D
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

17 sie 2011, 22:17

Nie ważne czym jest seks ogólnie tylko jak PEGI to postrzega. Czyli zachowania związane z seksem, teksty, wszystko. I koniec już na ten temat.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Linka
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:53
Lokalizacja: Lublin

18 sie 2011, 00:07

Rycho3D pisze:Wiecie w ogóle co to jest seks ?
Chociażby w multi, cycate babki po wygraniu rundy, noo i ich gesty.
Jak pójdą na dyskotekę gdzie tańczą dziewczyny to znaczy że to był seks? :)
Linka pisze:W podstawce masz m.in. gimpa. Nie dość że budzisz się z rozpiętym rozporkiem, to jeszcze pokój jest pełen akcesoriów.
szpadel hmm...nie wiem jak można to robić ze szpadlem i nie chcę wiedzieć.
Linka pisze:Poza tym możesz latać po mieście i sikać na ludzi, a to już jest powiązane z seksualnością.
Jak sikam do kibla to też seks ?
Linka pisze:W ang. wersji masz teksty typu : "I'll rape your ass" itp.
Ogólnie rzecz biorąc wszystkie gry z przekleństwami nawiązują do seksu.

Szukacie czegoś na siłę . Na upartego to we wszystkim można znaleźć seks, np twarze grubych bystanderów wyglądają jak dupy :D
Gdyby w P2 był seks to by było więcej fanów .

Ogarnij się człowieku, bo nie wiesz chyba do końca o czym mowa.
po 1 nie mowa o samym seksie tylko o seksualności, jak określa oznacznik pegi, co pisałam w poście wcześniej.
po 2 nie szpadel tylko kozioł w panterkę, łańcuchy itp.
po 3 nie obchodzi mnie co robisz w kiblu, a chodzenie po mieście, sikanie na ludzi i pokazywanie wacka to już jednak akt seksualności.
po 4 zanim się wypowiesz przeczytaj wyższe posty.


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

18 sie 2011, 11:40

No to na temat :P

Najbardziej głupie wydają mi się cenzury takie jak niemieckie. Jeżeli gra z zamierzenia ma być pełna krwi i rozczłonkowywania ciał, to po kij wyrzucać z niej krew i nie dawać możliwości co do tego rozczłonkowywania. Jeżeli koniecznie chcą wydać grę, to niech wydadzą w całości, albo w ogóle, bo jak dla mnie to trochę jak ser bez mleka :P Może i wyjdzie, ale badziewie.

I jeszcze druga rzecz to całkowite zakazywanie jakiś gier. Skoro koleś nie może kupić gry, bo mu prawo zabrania, to przecież nie mogą skontrolować, czy ją sobie ściągnie z neta albo wwiezie do kraju ukrytą na kompie, bo nie będą mu tam grzebać :P

To niezbyt składna wypowiedź ale mam nadzieję, że zrozumieliście :D


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

18 sie 2011, 13:32

Vampire: The Masquerade - Bloodlines
W niemieckiej wersji intro jest zmienione, żeby czasem nie pokazać ścięcia głowy. Kamera pokazuje widownię, a nie samą egzekucję. Dla tych co potrafiliby manipulować kamerą jest kolejna rzecz: miecz nie ścina głowy, koleś tylko pada na ziemię i się rozsypuje


Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

20 sie 2011, 14:51

XIII
Ja miałem ta grę dołączoną, jak kupowałem starego kompa. Po postrzeleniu wroga w głowę, zamiast krwi, wylatywały kwiatki.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

26 sie 2011, 20:32

Saints Row 2 (Deutsche Version)
Kwiatki, zieloną krew, etc. jestem jeszcze w stanie jakoś zrozumieć. Jednakże wstawianie czarnych ekranów w momentach niepożądanych jest, delikatnie rzecz ujmując, nieporozumieniem. Za tak ocenzurowaną grę nie dałbym nawet złamanego grosza:

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 26 sie 2011, 20:33 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

26 sie 2011, 21:05

Silver Dragon pisze: Jednakże wstawianie czarnych ekranów w momentach niepożądanych jest, delikatnie rzecz ujmując, nieporozumieniem.
W Harvesterze na ostatnim levelu jak było to pomieszczenie z zakrwawionymi ścianami, kobietą i trójką dzieci (może ktoś kojarzy :P) w jednym momencie ma być cut-scenka i robi się czarny ekran, szukałam po necie inni też mają czarne ekrany :zdziw: Zastanawiam się co takiego się tam znajduje, że całą grę zostawili a to musieli wyciąć?
Ostatnio zmieniony 26 sie 2011, 21:07 przez Cziko, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ