Co było, a nie jest - czyli co nam wycięli z P2?

Rozmowy o P2: Share the Pain i podstawowym Postalu 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

26 maja 2011, 14:01

To pewnie art, a nie wygląd postaci w grze, więc bardzo możliwe, że Koleś wyglądał zawsze tak jak w wersji finalnej, a tylko na tym arcie wyszedł młodo. Jest jednak opcja, że w samej grze wcześniej miał inny model i tekstury, młodsze. Czemu w takim przypadku RWS miałoby postarzyć Kolesia? Że starszy, bardziej zmęczony życiem?

PS: Jakoś ta ręka ze spluwą wydaje mi się nienaturalnie zgięta.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Quaker
Miłośnik broni
Posty: 128
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:58

27 maja 2011, 15:34

Silver Dragon pisze:Wywiad z programistą RWS'u Nathanem Foutsem z czerwca 2002 roku

Zwróćcie uwagę na pierwszą scenkę. Mamy przedstawione jak wyglądało w becie przejście z mapy suburbs-3 do suburbs-1. Nie ma tam punktu wczytania. To by wyjaśniało dlaczego orkiestra chodzi koło sklepu Habiba. Gdyby to była jedna mapa a nie dwie, też bym ich tam umiejscowił.

A tu trzy kolejne filmiki. Śmiesznie to brzmi (albo się zbytnio do polskiej wersji przyzwyczaiłem)
https://www.gamespot.com/pc/action/posta ... -2-movie-1
https://www.gamespot.com/pc/action/posta ... -2-movie-2
https://www.gamespot.com/pc/action/posta ... -2-movie-3
Na trzecim filmiku jest trochę fajniejsza animacja dogasającej ofiary. A kopniak z widocznym płaszczem jest lepszy od tego, który mamy teraz.


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

08 lip 2011, 16:46

Mam coś ciekawego o odgłosach. Oglądałam sobie Postal w edytorze. Weszłam w dźwięki w paczkę 'Ambient Sounds'. Są tam dwa odgłosy 'Fart1' i 'Fart3' (nie ma 2). To jest jakieś pierdzenie... Ktoś wie gdzie to jest?


Awatar użytkownika
Gazer
Miłośnik broni
Posty: 171
Rejestracja: 16 lip 2008, 16:18
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

08 lip 2011, 19:37

Z tymi fartami to na mapie East_Mayberry coś było.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

08 lip 2011, 22:44

Ale to nie mapa z oryginału..Widziałem model dźwigu do kontenerów taki jak w portach.


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

09 lip 2011, 09:11

Olga pisze:Są tam dwa odgłosy 'Fart1' i 'Fart3' (nie ma 2). To jest jakieś pierdzenie... Ktoś wie gdzie to jest?
Może w AVPC, jak się wchodzi do niektórych domów, to te dźwięki się pojawiają? W P2 chyba nie były użyte.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

09 lip 2011, 13:09

A 'phone sex' ? Widziałem na mapie cus_gta ale w oryginalnym P2 nie słyszałem


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

09 lip 2011, 15:08

F34RM4ST3R pisze:A 'phone sex' ?
No właśnie, jak mogłam o tym zapomnieć! To było w AVPC w paczuszce 'Ambient Sounds', ale w P2 nie... Przypadkowo to otworzyłam i prawie z krzesła spadłam, bo mnie to totalnie zaskoczyło :)

Pangia, w AVPC słychać spłuczki, a w P2 raczej nic. Ktoś wspominał na forum, że w AVPC widział kiwające auto świadczące po odgłosach o tym, że w środku ktoś 'się bawi'. Może to tam było PhoneSex, a co do Fart to nie wiem... Pamiętam że kiedyś mój Sims się spierdział na zielono, chociaż nie wiedziałam, że one mogą... Może w Postalu też się da? :D


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

09 lip 2011, 17:49

Olga pisze:Ktoś wspominał na forum, że w AVPC widział kiwające auto świadczące po odgłosach o tym, że w środku ktoś 'się bawi'.
Prawda, jest to na jednej z map w Downtown w v1420. Poza tym chyba jest ten dźwięk w jednym z namiotów na mapie z The Compound (chyba, bo skoro był w starej wersji z PX, to i w najnowszej chyba jest).


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

09 lip 2011, 21:01

Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie - nie zbaczajcie z tematu. Piszemy o tym, co miało być w Postal 2, a nie o tym co jest/nie ma w nieoficjalnych dodatkach. 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

09 lip 2011, 21:40

No ale to jest w temacie, bo (prawdopodobnie) wycięli to (dźwięki) z P2, ale pojawiły się w dodatkach. ;)


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

09 sie 2011, 15:38

Odświeżam z Tego względu, że przeglądałem wczoraj animacje broni, i dostrzegłem nieużytą animację przeładowywania karabinu maszynowego, i pistoletu, a po za Tym, zmieniłem Sobie teksturę snajperki, na tą czarną, którą Widzimy w pierwszych trailerach P2. :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 sie 2011, 16:30 przez Radzik, łącznie zmieniany 2 razy.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

09 sie 2011, 16:28

No i ta czarna snajperka jest w grze, bo ją widziałem nie raz. Występuje na kilku fanowskich mapach, ale jako mesh. Nigdy jako broń, którą można podnieść.

Chętnie bym zobaczył te alternatywne animacje przeładowania. Może nagrałbyś jakiś filmik?

Myślę, że warto tutaj wspomnieć też o innej animacji śmierci. Co prawda nie została ona wycięta, ale występuje w grze bardzo rzadko. Chyba każdy wie, jak wygląda animacja umierania poprzez przypieczenie. Delikwent przybiera pozycję embrionalną i po chwili umiera. Animacja o której mówię zaś występuje nieraz gdy potraktujemy delikwenta Zyclonem B albo WMD. Ofiara leży na plecach i dziwnie wymachuje nogami i rękami, aby po chwili umrzeć. Widziałem to tylko kilka razy, nie jestem nawet pewien czy właśnie te bronie, które wymieniłem powodują taką śmierć. Zaraz zarzucę Postala i spróbuję nagrać filmik. ;)


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Quaker
Miłośnik broni
Posty: 128
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:58

09 sie 2011, 17:08

Ciekawe, nigdy nie widziałem tej animacji. Jak Ci się uda, wklej filmik.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

09 sie 2011, 17:18

Oto filnik, przepraszam za jakość, i za to, że tyle to trwa zanim pokaże następną animacje.

[youtube][/youtube]


Niepoważny admin
ODPOWIEDZ