Redaktor - ranga uznaniowa

Ważne ogłoszenia dotyczące bieżącego życia strony i forum.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 lip 2011, 16:11

  • Wracają na forum Redaktorzy, ale tym razem w nowej formie. Po zmianach w marcu tego roku znikła u nas grupa Redakcja a wraz z nią subforum i wyróżnienie dla ludzi współtworzących stronę. Nie sprawdziła się w naszych realiach forma zwartej i aktywnej grupy, która sprawnie reagowała na bieżące zapotrzebowania. Dzisiaj przyszedł czas na nową formę redakcyjnej pracy. W zmienionej wersji.
Po pierwsze: Rozproszenie. Nie ma redakcji, nie ma zwartej grupy, w której każdy planowo realizuje przyjęte zadania; działamy w formie rozproszonej. Bez złudzeń, że mechanizm zorganizowanego tandemu działa jak powinien działać. A jeśli będzie działać - to tym lepiej. ;)
Po drugie: Jawność. Nie działamy w ukrytym subforum, gdzie postronni o niczym nie wiedzą i nie mają tam dostępu. Aby działać, wystarczy jeden temat w Ogłoszeniach, w którym pojawiają się kolejne zamówienie, na które może odpowiadać każdy z użytkowników tego forum, a nie tylko wcześniej wybrani redaktorzy. Da to może większy odzew na nasze zapotrzebowania. Jawność to także zobowiązanie honorowe. Wszyscy widzą, czego się podjąłeś i coś zrobił, a z czego się nie wywiązałeś.
Po trzecie: Wolontariat. Każdy działa dobrowolnie, z czystej chęci, nie oczekując niczego w zamian i nie będą zobowiązany do robienia czegokolwiek więcej ponad to, co sam zaoferował. Jest zapotrzebowanie - zgłaszam się lub je ignoruję. Pełna wolność decyzji, czego i ile się podejmuję.
Po czwarte: Zaangażowanie. Każdy może uczestniczyć w redakcyjnych pracach, ale nie każdy otrzyma nową ragę Redaktor. Tą otrzymać będzie nie tak łatwo, jeden czy dwa artykuły to za mało. Tylko naprawdę zaangażowani, którzy tu odpowiednio dużo zrobią, otrzymają tą rangę. Otrzymają ją już na stałe, to ranga honorowa - i nie wymusza dalszej aktywności jako redaktor. Zasłużyłeś - masz na zawsze.

Zmiany obowiązują od dziś. Mam nadzieję, że udało mi się tym samym znaleźć właściwą odpowiedź na realia i zapotrzebowania tego forum i strony. Powodzenia!

Robsessed, oddaję w Twoje ręce zarządzaniem naszymi Redaktorami. I życzę dużo pracy! ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

03 lip 2011, 16:26

Uważam, że zmiany są potrzebne i jak najbardziej jestem na tak.

Nie ma zamkniętej grupy - więcej ludzi może się zaangażować, może pomóc. Każdy robi co chce i każdy ma wybór: pomagam lub nie. I tyle.

O wiele lepsze to niż stara forma Redakcji, bo pomóc każdy może, a ranga wtedy nic nie dawała, bo niektórzy pracowali, a niektórzy nie. ;)


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

03 lip 2011, 19:33

Tiquill chciałbym spróbować swoich sił, jak nie podołam to mnie wywalicie, ale chcę dołączyć ;)
Ostatnio zmieniony 03 lip 2011, 19:33 przez Pablo Abruzzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 lip 2011, 20:28

Wiem, rozmawialiśmy kiedyś o tym. Na pewno nie wywalimy. ;) Jutro spodziewaj się oferty "zatrudnienia" w nowym temacie. Będziesz mógł zacząć pracę, wybierając, co chcesz robić. Zapraszam więc! ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

12 lip 2011, 12:35

Pragnę powiadomić wszystkich, że w dniu wczorajszym rangę Redaktor otrzymał Ramesses za duży wkład w rozwój Strony.

Gratuluję. ;)


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
ODPOWIEDZ