[TUTORIAL] Jak stworzyć własną broń ?

Uczymy się edytowania P2 i rozwiązujemy nasze problemy. Nowi adepci mile widziani!

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Arax205
Miłośnik broni
Posty: 163
Rejestracja: 22 mar 2011, 16:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk

18 kwie 2011, 17:58

Jak można stworzyć nową do AWP ale taką która np. będzie miała kształt pistoletu z STP, będzie strzelać jak pistolet, ale będzie mieć inną teksturą i oczywiście stary pistolet z STP w grze pozostanie bez zmian. Zakładam że już wszyscy wiedzą jak zrobić nową teksturę i ikonę broni, oraz jak ją dodać do gry w PostEd. Podmienić teksturę pistoletu to nie sztuka, ale jak zrobić drugi taki sam z inną teksturą ?
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2011, 01:00 przez Arax205, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

24 kwie 2011, 14:18

Arax205 pisze:Jak można stworzyć nową do AWP ale taką która np. będzie miała kształt pistoletu z STP, będzie strzelać jak pistolet, ale będzie mieć inną teksturą i oczywiście stary pistolet z STP w grze pozostanie bez zmian. Zakładam że już wszyscy wiedzą jak zrobić nową teksturę i ikonę broni, oraz jak ją dodać do gry w PostEd. Podmienić teksturę pistoletu to nie sztuka, ale jak zrobić drugi taki sam z inną teksturą ?
W skrócie - zrobić teksturę, skopiować skrypty, inaczej nazwać broń w skryptach, zmienić ścieżkę do tekstury w skrypcie, skompilować i wszystko powinno działać jak marzenie.
A bardziej konkretnie - później opiszę (ze screenami), jeśli powyższe nie wystarcza (co jest bardzo możliwe :-P), bowiem w chwili obecnej nie mam czasu. Jednak problem zauważony i wzięty pod uwagę.
Daj mi tylko znać, czy potrafisz grzebać w skryptach od P2, czy też nie 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Arax205
Miłośnik broni
Posty: 163
Rejestracja: 22 mar 2011, 16:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk

24 kwie 2011, 14:42

Musisz trochę rozwinąć swoją wypowiedz, czy chodzi ci o otwieranie skryptów przy pomocy PostEd, czy może zaawansowane grzebanie ? Bo jeśli chodzi o to zaawansowane grzebanie to poradnik typu : https://forum.postalsite.info/n ... vt1763.html będzie przydatny, prawda ?


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

25 kwie 2011, 03:00

Raczej zaawansowane grzebanie, ale nie do końca (bo z "zaawansowanego" robimy podstawy). Z poradnikiem z linku polecam się zapoznać, może to nieco ułatwić zadanie. W załączniku znajdziesz obiecany przeze mnie tutorial. Mam nadzieję, że się przyda. W paczce są też przerobione tekstury i skrypty.
Analogicznie robi się z każdą inną bronią, w teorii możesz zrobić ich nieskończenie wiele, w praktyce Postal 2 padnie pewnie przy 50 xD
Pozdrawiam 8-)
Załączniki
PostED - Retex Tutorial.zip
PostED - Retexturing Tutorial
(2.18 MiB) Pobrany 871 razy
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2011, 03:02 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Arax205
Miłośnik broni
Posty: 163
Rejestracja: 22 mar 2011, 16:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk

25 kwie 2011, 19:55

Obrazek Teraz nie działa, ale edytowałem kiedyś grę Gothic2 - Noc Kruka, dodawałem nowe postaci i itemy. Własnie z tond nabrałem nieco, ale tylko nieco cierpliwości do takich rzeczy i nie raz przekonałem się że jeśli coś nowego nie działa to tylko z mojego niedopatrzenia. Jutro przysiądę na spokojnie i spróbuję to jeszcze raz od początku zrobić, a potem odpiszę. Lothar doceniam to że o 3:00 wysyłałeś specjalnie to na forum, ale tak pro po czy nazwę swojego konta nie wziołeś właśnie z Gothic 2 ?


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

25 kwie 2011, 20:34

Arax205 pisze:Lothar doceniam to że o 3:00 wysyłałeś specjalnie to na forum,
Nie ma sprawy :D
Arax205 pisze:ale tak pro po czy nazwę swojego konta nie wziołeś właśnie z Gothic 2 ?
Nie. Kiedy ta nazwa zakorzeniła się na karcie mojej postaci do D&D, Gothic 2 (1 pewnie też) nie był nawet jeszcze w planach. Bardziej mógłbym to zakosić z Warcraft-a, jednak wtedy nie wiedziałem o istnieniu tej gry 8-)

A co do niedziałania - dodam jeszcze, że jeśli robisz to na STP i masz łatkę 1409X, to możesz mieć pewne problemy z kompilacją skryptów (trzeba nieco .ini zmodyfikować).


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Arax205
Miłośnik broni
Posty: 163
Rejestracja: 22 mar 2011, 16:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk

26 kwie 2011, 11:28

Lothar pisze:dodam jeszcze, że jeśli robisz to na STP i masz łatkę 1409X

Nie wiem o co chodzi używam tego STP który jest z Postal X, i nie wiem o co chodzi z tom łatką, może jestem niedzisiejszyObrazek

[ Dodano: 2011-04-26, 11:32 ]
A tak pro po Lohar odpisałeś mi na tym temacie bo przeglądałeś temat Postal Two Life w którym umieściłem link tutaj, czy sam przeglądałeś tematy i znalazłeś ten ?

[ Dodano: 2011-04-26, 16:25 ]
A i jeszcze jedna prośba: Ja pobrałem plik od Lothara tylko raz, ale już wtedy były dwa pobrania, teraz jest pięć. Niech wszyscy którzy to pobrali piszą czy im to działa, czy nie ma problemów. jeśli nie macie kont to je załóżcie, to nic nie kosztuję.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

26 kwie 2011, 16:39

Arax205 pisze:Nie wiem o co chodzi używam tego STP który jest z Postal X, i nie wiem o co chodzi z tom łatką, może jestem niedzisiejszy
1409X to nieoficjalna łatka poprawiająca resztki bug-ów w STP, nastawiona głównie na multi. Ogólnie nie jest konieczna do grania w single. Dodam tylko, że jej zainstalowanie na wersję PL da nam wersję PL+ENG (część po polsku, część po angielsku).
Arax205 pisze:A tak pro po Lohar odpisałeś mi na tym temacie bo przeglądałeś temat Postal Two Life w którym umieściłem link tutaj, czy sam przeglądałeś tematy i znalazłeś ten ?
Opcja nr 2 - nadrabiałem "nieprzeczytane posty". Na link tutaj trafiłem dopiero później 8-)
Arax205 pisze:A i jeszcze jedna prośba: Ja pobrałem plik od Lothara tylko raz, ale już wtedy były dwa pobrania, teraz jest pięć. Niech wszyscy którzy to pobrali piszą czy im to działa, czy nie ma problemów. jeśli nie macie kont to je załóżcie, to nic nie kosztuję.
Jeden raz sam pobrałem, żeby sprawdzić, czy wszystko dobrze się wrzuciło.

Jeśli dalej coś Ci nie działa, to napisz co dokładnie (skrypty nie kompilują, tekstury nie wczytują do edytora, coś innego?) i - jeśli chodzi o kompilowanie skryptów - dorzuć zawartość pliku ucc.log.

BTW.: Popracuj nad ortografią, bo można za to polecieć 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Arax205
Miłośnik broni
Posty: 163
Rejestracja: 22 mar 2011, 16:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk

26 kwie 2011, 16:46

Lothar pisze:Popracuj nad ortografią, bo można za to polecieć

Z dyktand moja najwyższa ocena w szkole to było 3, ale dobrze popracuję jeśli cie to zadowoliObrazek
Lothar pisze:1409X to nieoficjalna łatka poprawiająca resztki bug-ów w STP, nastawiona głównie na multi. Ogólnie nie jest konieczna do grania w single. Dodam tylko, że jej zainstalowanie na wersję PL da nam wersję PL+ENG (część po polsku, część po angielsku).

Z ulgą donoszę że nie mam tego 1409X.

[ Dodano: 2011-04-26, 16:48 ]
A poza tym chyba czas usiąść nad tym poradnikiem i coś z sensem odpisać, do wieczora powinna być. Obrazek


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 kwie 2011, 01:11

Temat przeniosłem we właściwe miejsce i zmodyfikowałem tytuł.

Lothar, znakomita robota! :ok: (nawet się rymuje :P ) Dodałem do downloadu na stronie, bo potrzebny i wart tego. Podpiąłem ten załącznik, więc go nie usuwaj. Ewentualnie przez opcję edycji, możesz w każdej chwili swój tutek edytować z zachowanym starym linkiem.

=> Link do downloadu na stronie (200-a pozycja już!).
Arax205 pisze:A i jeszcze jedna prośba: Ja pobrałem plik od Lothara tylko raz, ale już wtedy były dwa pobrania, teraz jest pięć. Niech wszyscy którzy to pobrali piszą czy im to działa, czy nie ma problemów. jeśli nie macie kont to je załóżcie, to nic nie kosztuję.
Ja pobrałem między innymi. :D Sprawdzać nie muszę czy działa, bo rady tu nie są dla mnie nowością, więc testować tego nie trzeba mi. Wystarczy przeczytać, to nie motor. Problemy są raczej ze zrozumieniem tego przez Ciebie, bo poradnik wyjaśnia wszystko dobrze i rzeczowo. Tak więc, sam popracuj nad zrozumieniem tego. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

27 kwie 2011, 04:03

Tiquill pisze:Lothar, znakomita robota! :ok: (nawet się rymuje :P ) Dodałem do downloadu na stronie, bo potrzebny i wart tego.
Dzięki :-) Mam nadzieję, że tutek przyda się jeszcze wielu zapaleńcom, na dobry początek w moddingu.
Tiquill pisze:Podpiąłem ten załącznik, więc go nie usuwaj. Ewentualnie przez opcję edycji, możesz w każdej chwili swój tutek edytować z zachowanym starym linkiem.
Dla ścisłości - czyli mogę użyć opcji "Wstaw uaktualniony plik" i wrzucać nowsze wersje kiedy tylko chcę, bez obaw że zabiję link w download na stronie?

No i dziękuję za dorzucenie do download-u na stronie 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 kwie 2011, 08:23

Lothar pisze:Dla ścisłości - czyli mogę użyć opcji "Wstaw uaktualniony plik" i wrzucać nowsze wersje kiedy tylko chcę, bez obaw że zabiję link w download na stronie?
W samej rzeczy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Plebs
Miłośnik broni
Posty: 100
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:47

04 lip 2011, 09:28

Radze zmienić nazwe tematu bo czytając ten wątek nie dowiedziałem się kompletnie niczego na temat robienia własnej broni. Ta sprawa dotyczy konkretnego przypadku, więc proponowałbym zmienić chociaż ten napis w temacie: "[TUTORIAL], na [POMOC]. Może ktoś zrobi prawdziwy tutorial poświęcony całkowicie robieniom własnej broni?


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

04 lip 2011, 23:47

To nie pomoc a tutorial :-P Z tym, że o dodawaniu dodatkowej, przeteksturowanej broni.
O tworzeniu od zera masz co-nieco tutaj: https://www.resurrection-studios.net/new ... p?tid=3270 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
ODPOWIEDZ