Gdzie to jest?

Uczymy się edytowania P2 i rozwiązujemy nasze problemy. Nowi adepci mile widziani!

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

28 cze 2011, 15:25

Mam pytanie o edytory, do P2 i ED. Postanowiłam zrobić flaki z ED do P2 sama (bo te ruskie mody to jakieś są... nieściągalne). I już mam takie pliki przeniesione do odpowiednich folderów...
- Static Meshes (oba 'rodzaje' flaków)
- tekstury do nich
- części z rozwalającej się głowy (oczy, szczęka itd.)
- animację z rozwalającej się głowy 'uaktywniającą' te powyższe szczegóły
- i tekstury do nich
- odgłosy potrzebne do tych w/w
- piłę łańcuchową (nie wiem jak ją do P2 wkleić, ale jak dałam mapy z Postala do ED i włączyłam kodem to można było mieć bronie z P2 [działające!], może to działa też na odwrót)
- i odgłosy potrzebne do niej

...ale nie mogę znaleźć takiej linijki* w edytorze do ED, która wspomina o 'rozdzielaniu' ludzi. Obejrzałam te 'linijki' w edytorze gdzie było napisane 'Actors', sekcja Navigation/People/Parts (czy podobnie). I tam w ED i P2 jest tylko głowa jako osobna część, nie znalazłam do innych części. I jeszcze potrzebuję teksturki do oderwanej części przy kończynach, nie wiem gdzie to jest, a to na pewno nie ta sama co do szyi.

Ktoś wie, gdzie znajdę te 'linijki' uaktywniające odrywanie nie tylko głowy i przekrajanie na pół? I czy jakieś pliki są jeszcze potrzebne? Bo to jakbym miała zapakowane czekoladki i nie potrafiła otworzyć :/

---
PRZYPIS:
* przepraszam za nadmierną ilość określeń 'linijka', ale nie potrafię dokładnie tego określić. Bo jak włączy się edytory do Postali to wyskakuje okienko - z teksturami, odgłosami, przedmiotami, animacjami do postaci, itd. I tam jest zakładka '... Actors'. I tam są takie kolorowe linijki (znowu linijki :/), gdzie jest dużo znaków /// i cyfr i różne kolory i to konfiguruje, co gdzie ma być, z jaka prędkością się poruszać itd. Mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi chodzi.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 cze 2011, 07:49

Genialne dziecko. :bolek: Nie spocznie, póki swego nie dokona.

Tylko głowa i reszta ciała, bo to odnosi się do "żywych" części, a żyje, znaczy jest oddzielnie animowana tylko głowa i reszta ciała. Odcięte części są zupełnie gdzie indziej. Nie mam zamiaru Ci tego tłumaczyć, bo dopóki kod nazywasz linijkami, to - szkoda mojego czasu. Fajnie, żeś ambitna, ale znaj umiar. To nie są klocki lego, które amator może dowolnie układać.

Z każdym twym nowym tematem, gdzie przejawisz nadmiar swej irracjonalnej ambicji, jaki od teraz napiszesz i gdy za taki go uznam, twoje konto wzbogaci się o warn. Który odpracujesz... tworząc w edytorze prostą mapę lub prosty mod (pickup powiększający zdrowie). Naukę zaczyna się od podstaw. 8-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 3 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

29 cze 2011, 13:16

Kod nazywam 'linijkami', bo umiem tego dokładnie nazwać, podobnie jak wiem co to kosmos, ale trudniej mi to wyjaśnić.
Tiquill pisze:Z każdym twym nowym tematem, gdzie przejawisz nadmiar swej irracjonalnej ambicji, jaki od teraz napiszesz i gdy za taki go uznam, twoje konto wzbogaci się o warn.
Niefajnie :/ Irracjonalną ambicję przejawiam wszędzie, czy to Postal czy cokolwiek innego, np. najpierw przerobiłam Pekka Kana 2 z ratowania kurczaków z rąk złego kruka na krwawą grę o obronie krzyża (i nawet wyszło), potem się wzięłam za wstawianie przedmiotów w edytorze i wszelkie podstawowe rzeczy. Ale to tak na marginesie...
Tiquill pisze:To nie są klocki lego, które amator może dowolnie układać.
No wiem, ale taki mam charakter (też tak na marginesie).


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

29 cze 2011, 14:00

Ech jak myślisz że to tylko przerzucanie plików
I dopisywanie 'linijek' to 'Kamek w spódnicy' z ciebie nie będzie ;D


ODPOWIEDZ