W co wierzysz?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dragonmatix
Seryjny zabójca
Posty: 383
Rejestracja: 31 lip 2008, 10:52

18 cze 2011, 21:47

Osobiście nie przeszkadzają mi takie filmiki. Sam w boga nie wierzę więc jest mi obojętne co kto pisze, mówi lub nagrywa.


"Złap wiatr który przecina motyle"
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

19 cze 2011, 14:31

Mnie śmieszy że żydzi wyśmiewają Jezusa, w którego przecież wierzyli na długo przed chrześcijanami


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

19 cze 2011, 14:34

Żydzi nie uznają Jezusa i nadal czekają na przyjście Mesjasza, eddie.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

19 cze 2011, 17:50

Lothar pisze:Powinni uczyć się z "Family Guy" jak powinno się żartować ze wszelkich religii - tam jest śmiesznie do bólu, ale mino to nie przekraczają granic przyzwoitości 8-)
Family Guy świetnie pokazuje te wzajemne stosunki poszczególnych religii - nie obraża nikogo, ale wręcz wyjaśnia i pokazuje głupotę ludzi. Ogólnie ludzi, nie tylko wybranej religii czy narodowości.


Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

19 cze 2011, 21:12

Mr Minio pisze:Żydzi nie uznają Jezusa i nadal czekają na przyjście Mesjasza, eddie.
To właściwie na tą samą osobę


Awatar użytkownika
Amal Hamed
Wnerwiony urzędas
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2011, 21:41
Lokalizacja: xyz
Kontakt:

24 cze 2011, 16:01

Wydawać by się mogło, że jestem muzułmanką lecz jestem... Póki co, prawosławna. Wierzę w Boga, lecz kościół jak dla mnie się zeszmacił. Zresztą cerkwie też zaczynają. Ciekawe co z meczetami.


[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Japonka93
Miłośnik broni
Posty: 105
Rejestracja: 23 lip 2011, 13:13

04 sie 2011, 23:54

Ja jestem osobą niewierząca (miejąc tu na myśli bogó i szatanów) nie ruszaja mnie rzeczy z religia (i tym podobne) związane...

a mówiąc scislej "woerze w to co widze"


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

05 sie 2011, 11:05

Japonka93 pisze:a mówiąc scislej "woerze w to co widze"
Czyli nie wierzysz w powietrze, bakterie i wszystko inne czego nie widać, a istnieje? Opierasz się tylko na wzroku, albo szerzej, tylko na zmysłach przy poznawaniu świata? Kompletnie nie wierzysz w istnienie żadnych sił wyższych? Nie wierzysz, albo chociaż nie dopuszczasz do świadomości, że ten świat mógł zostać stworzony przez jakąś potężną siłę, której nie pojmujesz? A może w ten nieskończony byt jednak wierzysz, ale po prostu nie nazywasz go Bogiem?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Japonka93
Miłośnik broni
Posty: 105
Rejestracja: 23 lip 2011, 13:13

05 sie 2011, 11:19

Opieram sie jedynie na zmysłach (wzrok, smak, zapach, dotyk, sluch) na tym sie opieram. Powietrza nie widac ale nim oddychamy to wiadomo ze jest:P W nadprzyrodzona/poteżną siłe... Heh nieuwierze dopoki nie dostane dowodu na istnienie :P nie wierze w nieskonczony byt może nic nie ma po śmierci może cos jest na dana chcwile sie tego nie dowiem. Czy dopuszczam do myśli ze cos takiego moze istniec? dopuszczam lecz bez dowodu nie uwierze :|


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

05 sie 2011, 11:35

Japonka93 pisze:Opieram sie jedynie na zmysłach (wzrok, smak, zapach, dotyk, sluch) na tym sie opieram.
Ograniczasz się, ale co tam.

Japonka93 pisze:Powietrza nie widac ale nim oddychamy to wiadomo ze jest:P
Boga nie widać, ale miliony ludzi na świecie czuje jego obecność, a kilku z nich widziało Jezusa/Maryję(Objawienia).
Japonka93 pisze:W nadprzyrodzona/poteżną siłe... Heh nieuwierze dopoki nie dostane dowodu na istnienie :P
Jakich chcesz dowodów? Czy ten wielki świat, wszechświat nie jest już na to dowodem. Czy wierzysz, że cały ten świat mógł powstać ot tak sobie: ni z gruchy, ni z pietruchy?
Japonka93 pisze:nie wierze w nieskonczony byt może nic nie ma po śmierci może cos jest na dana chcwile sie tego nie dowiem. Czy dopuszczam do myśli ze cos takiego moze istniec? dopuszczam lecz bez dowodu nie uwierze :|
,,Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

Nie chcę Cię przekonywać, ale po prostu dziwi mnie, że w ogóle można sądzić, że to wszystko co nas otacza nie zostało stworzone przez jakąś Wielką Siłę/Byt/Boga - zwij to jak chcesz. Mówisz, że nie uwierzysz dopóki nie zobaczysz. A widzisz: Wszystko co Cię otacza zostało stworzone. Komputer na pewno przez człowieka, ale co z Ziemią, kwiatami, roślinami, zwierzętami, ludźmi, a nawet, innymi planetami?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

05 sie 2011, 12:10

Cofnij się jeszcze dalej. Dlaczego w ogóle doszło do wielkiego wybuchu, skąd nagle z nicości wzięły się ogromne masy materii?


Awatar użytkownika
Linka
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:53
Lokalizacja: Lublin

05 sie 2011, 12:21

To Wy też się cofnijcie dalej, skąd się wziął Bóg, też tak po prostu, z niczego ? Obalając teorię wielkiego wybuchu jesteście hipokrytami. A odpowiedź że "Bóg był zawsze" wsadźcie sobie gdzieś ;)


Awatar użytkownika
Japonka93
Miłośnik broni
Posty: 105
Rejestracja: 23 lip 2011, 13:13

05 sie 2011, 12:27

eddie pisze:Cofnij się jeszcze dalej. Dlaczego w ogóle doszło do wielkiego wybuchu, skąd nagle z nicości wzięły się ogromne masy materii?
eee jaki wybuch? :bolek:

Mr.Minio pisze:Jakich chcesz dowodów? Czy ten wielki świat, wszechświat nie jest już na to dowodem. Czy wierzysz, że cały ten świat mógł powstać ot tak sobie: ni z gruchy, ni z pietruchy?
Nie twierdze że sobie od tak powstał, nie jestem w stanie stwierdzić jak powstał i wogóle. Być może masz racje (nie twierdze że nie) że jakiś "Wielki Byt/Bóg" to wszystko stworzył. Niewiem tego, dla swiat jest i tyle:P może i jestem ograniczona ale nie uwierze bez dowodu:P

[ Dodano: 2011-08-05, 12:33 ]
Linka pisze:To Wy też się cofnijcie dalej, skąd się wziął Bóg, też tak po prostu, z niczego ? Obalając teorię wielkiego wybuchu jesteście hipokrytami. A odpowiedź że "Bóg był zawsze" wsadźcie sobie gdzieś
Nad tym bym mogla podyskutować skoro Bóg stworzył ten swiat to kto stworzył Boga?


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

05 sie 2011, 12:46

'jaki wybuch'...lol.
A co do boga to racja, kto go stworzył? A w co ja wierzę nie powiem, bo zostanę publicznie ścięty :d


Awatar użytkownika
Linka
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:53
Lokalizacja: Lublin

05 sie 2011, 13:02

Japonka93 pisze:eee jaki wybuch? :bolek:
no nie mów, że nie słyszałaś o teorii Wielkiego Wybuchu - wyjaśnienia powstania świata wg. fizyków.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Wybuch
Ostatnio zmieniony 05 sie 2011, 13:02 przez Linka, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ