[SPRZĘT] Dźwięk, który jest... a właściwie nie jest...

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

20 maja 2011, 23:12

Hello dear users!

Jak w nazwie tematu, problem dotyczy dźwięku.
Moja płyta główna to: Gigabyte GA-8SQ800
A problem polega na tym że komputer po wymianie płyty głównej niema kompletnie dźwięku. Dxiś wściekły poszperałem w BIOSie i ku mojemu zdziwieniu odkryłem ''AC97 Audio - Disabled'', a więc włączyłem i... dźwięk po podłączeniu słuchawek to niemrawe szelesty i pierdzenie. Niema muzyki. A więc... czy obwiniać trzeba w tym wypadku sterowniki? Czy dźwięk w płycie głównej nie działa? Tutaj wasza część... POMORZECIE?! Jak to B. Komorowski mawia?


Obrazek
Awatar użytkownika
WaFeL
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2011, 15:10
Lokalizacja: mam to wiedzieć?!

21 maja 2011, 17:17

Albo na płycie siada dźwiękówka, albo sterowniki. spróbuj na najnowszych, a jak dalej bd źle to na jakiś starszych.


Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

05 cze 2011, 15:07

Żadne sterowniki nic nie pomagają.

Po większym grzebaniu gdy ustawiłem AC97 na tryb 6 kanałowy dla wejścia 5.1 na głośniki odpaliłem Windows Media Playera i.... dźwięk jest! Nawet w programach o zauważyłem. Ale jest z nim dalej problem... mianowicie jest bardzo wyciszony. Wszystkie suwaki są ustawione na maxa... w programach też. Nie wiem jak podwyższyć dźwięk. Anyone help?

Dodatkowe info (zdjęcie z Everesta a dokładniej z Komputer>podsumowanie>multimedia>Karta dźwiękowa SiS 7012 Audio Device)
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

05 cze 2011, 15:51

Może to dziwne, ale jeśli masz XP, to czy masz zainstalowany Service Pack 3? U mnie zainstalowanie go spowodowało, że dźwięk stał się u mnie ze 2 razy głośniejszy.


Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

05 cze 2011, 17:10

Tak, mam SP3. Ale to może przez zmodyfikowane XP (Windows XP by SyMiLiOn).

Dodatkowe info:
Tak ściszony dźwięk mam na słuchawkach. Gdy włączam na ustawieniach słuchawek to nie słyszę nic. Na głośnikach mam już normalnie (chyba bo myślę że są głośniejsze) dźwięk.

CO ZA SZOK! Nawet na stronach dźwięk mi działa. Jakby mi dobrze słuchawki działały to byłbym w siódmym niebie.

EDIT: Tak.... to z tym ściszeniem jest tylko na słuchawkach. Podpiąłem inną parę i to samo.
EDIT2: Dźwięk z jakiejś przyczyny działa tylko na JEDNYM głośniku....
Ostatnio zmieniony 05 cze 2011, 17:28 przez MaxiS, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 cze 2011, 12:24

MaxiS pisze:Tak, mam SP3. Ale to może przez zmodyfikowane XP (Windows XP by SyMiLiOn)
Napisz do Microsoftu, może ci pomogą. I za friko wyślą legalną kopię Windows XP.

LOCK.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Zablokowany