[INTERNET]Program Przyspieszający Internet

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Unormaliti
Miłośnik broni
Posty: 107
Rejestracja: 30 gru 2010, 17:27
Lokalizacja: jest ten prąd ?

26 maja 2011, 07:12

Rycho3D pisze:Uruchamiamy je następująco: Menu Start -> Uruchom, tam wpisujemy "gpedit.msc"
Wpisuje i nic :bolek:
EDIT:Hah teraz się skapłem że mam nowy limit :lolface:
Ostatnio zmieniony 26 maja 2011, 07:19 przez Unormaliti, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 maja 2011, 16:58

Rycho3D pisze:"Harmonogram Pakietów QoS" i "Ogranicz Rezerwowalną Przepustowość". Do naszej dyspozycji mamy teraz 3 pozycje: Nie Skonfigurowano, Włączone, Wyłączone. Wybieramy opcje "włączone" i w okienku "Limit Przepustowości" (%) ustawiamy na 0
Zrrrobione! Z całą stanowczością! :)
Unormaliti pisze:Wpisuje i nic :bolek:
Musisz mieć Windows XP Professional. Jeśli mas XP-eka. Jeśli nowszy system, zapewne też dostępne jest to tylko na "mocniejszych" wersjach tych systemów - ale w tym przypadku nie mam pewności.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Unormaliti
Miłośnik broni
Posty: 107
Rejestracja: 30 gru 2010, 17:27
Lokalizacja: jest ten prąd ?

26 maja 2011, 17:52

Tiquill pisze:Musisz mieć Windows XP Professional. Jeśli mas XP-eka. Jeśli nowszy system, zapewne też dostępne jest to tylko na "mocniejszych" wersjach tych systemów - ale w tym przypadku nie mam pewności.
Nie mam :(


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 maja 2011, 21:55

Unormaliti, skoro "jedziesz" na XP Home Edition, to o takich ustawieniach możesz zapomnieć. Są jakieś sztuczki i na to, by na HE używać zasobów Pro, ale nie wiem, czy warte zachodu. Lepiej poszukać innego sposobu.


Wracając do tego C-Fos Speed. Mnie osobiście nie potrzeba programu optymalizującego (określenie lepsze niż przyspieszanie) transfer dla całego systemu. Pobieram pliki, to wiem, że trzeba czekać, bo serwer muli itd. Pomagam sobie jednak inicjując ściąganie każdego pliku wielowątkowo, po kilka segmentów naraz. Nawet to nie jest wydajne, gdy przesadzę z ilością segmentów, ale te 3 czy 4 części wyraźnie pomogą w szybszym pobraniu pliku. I teraz taka rzecz:

Interesuje mnie taka wielowątkowość w przeglądarce internetowej. Tylko tam to by się naprawdę przydało, bo oczekiwanie na wczytanie strony potrafi być i nużące i irytujące. Przeglądarka może otwierać strony z wyprzedzeniem, zanim użytkownik sam kliknie w dany link - ale przy limicie transferu takie "zgadywanie" przeglądarki, gdzie wejdzie jej użytkownik, to strata tego limitowanego transferu. Więc, mimo że optymalne często, to w moim przypadku nie do przyjęcia. Dlatego z dostępnych sposobów przydałoby mi się takie wielowątkowe pobieranie zawartości stron w Firefoxie, jak to robią download managery. Wczytuje strony dzieląc dane z serwera strony na kilka pobieranych jednocześnie segmentów. Taki sposób, taki dodatek - usatysfakcjonowałby mnie bardzo. Toteż, korzystając że jest taki temat, nadmieniam o tym.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 maja 2011, 22:15

Tiquill pisze: Interesuje mnie taka wielowątkowość w przeglądarce internetowej. Tylko tam to by się naprawdę przydało, bo oczekiwanie na wczytanie strony potrafi być i nużące i irytujące. Przeglądarka może otwierać strony z wyprzedzeniem, zanim użytkownik sam kliknie w dany link - ale przy limicie transferu takie "zgadywanie" przeglądarki, gdzie wejdzie jej użytkownik, to strata tego limitowanego transferu. Więc, mimo że optymalne często, to w moim przypadku nie do przyjęcia. Dlatego z dostępnych sposobów przydałoby mi się takie wielowątkowe pobieranie zawartości stron w Firefoxie, jak to robią download managery. Wczytuje strony dzieląc dane z serwera strony na kilka pobieranych jednocześnie segmentów. Taki sposób, taki dodatek - usatysfakcjonowałby mnie bardzo. Toteż, korzystając że jest taki temat, nadmieniam o tym.
Firefox 4 tak robi :D


8=======D
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

26 maja 2011, 22:23

Jestem użytkownikiem 4.0.1 PL i jakoś tego nie zauważyłem.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 maja 2011, 22:30

Rycho3D pisze:Firefox 4 tak robi :D
Wciąż jadę na v3.5 i dotąd ani mi się śniło przesiadać na 4-kę. Nie działałyby mi stare dodatki, a do takiej sytuacji nie mogę dopuścić. Lecz alternatywna instalacja i testy - będą. :D


EDIT: Ech, te nasze reklamy, jakie one są czasem trafne! :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 maja 2011, 22:35 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ