[POMOC] Problem z nowym monitorem

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
RobertosSK1
Miłośnik broni
Posty: 107
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:51
Lokalizacja: Z internetu

07 maja 2011, 12:06

Witam. Jakiś czas temu kupiłem sobie nowy monitor. Chodzi tutaj o ASUS VW192g 19'. Początkowo było świetnie wszystko dobrze widać, gry bardzo ładnie wyglądają itd. Jednak niedługo potem uruchomiłem GTA: Vice City (taa, widać że chyba Rockstar mnie nie lubi) po ekranie tytułowym z kolekcji klasyki, powinny się uruchomić loga początkowe. Jednak zamiast tego był piękny napis "Out of range", a na tle czarny ekran. A żeby było śmieszniej, muzyka leciała w tle. Postanowiłem zająć się tym potem. Nad rankiem gdy próbowałem włączyć komputer zamiast tych wszystkich pasków startowych był czarny ekran, a zapalał się dopiero w momencie "Zapraszamy", jednak na razie to mi szczególnie nie przeszkadza. Następna przygoda była z grą Chrome, jednak tutaj był ekran widoczny, ale nadal pojawiał się napis "Out of range", ale to już naprawiłem w opcjach zmieniając częstotliwość. Dzisiaj jednak zainstalowałem sobie Metro 2033 i niestety ta sama przygoda co z Vice City. Czy da się coś z tym zrobić?


"Nadchodzi kolejny odcinek przygód psychola!"
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

07 maja 2011, 12:24

Ja ze swoim Samsungiem mam czasami problemy z grą Tony Hawk's American Wasterland. Podczas ładowania danego miasta monitor tak jakby się rozłączał (wyskakuje ''Going To sleep) i słychać dźwięki z gry. Potem zostaje tylko res kompa bo inaczej monitor się nie zapali. Może stery nieodpowiednie? A może coś z częstotliwością odświeżania?


Obrazek
Awatar użytkownika
RobertosSK1
Miłośnik broni
Posty: 107
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:51
Lokalizacja: Z internetu

07 maja 2011, 12:27

MaxiS pisze:Ja ze swoim Samsungiem mam czasami problemy z grą Tony Hawk's American Wasterland. Podczas ładowania danego miasta monitor tak jakby się rozłączał (wyskakuje ''Going To sleep) i słychać dźwięki z gry. Potem zostaje tylko res kompa bo inaczej monitor się nie zapali. Może stery nieodpowiednie? A może coś z częstotliwością odświeżania?
Właśnie w Chrome zmieniłem odświeżanie i zaczęło działać jak powinno. Co mam jednak zrobić gdy ekran w grze jest całkowicie czarny że nic się nie da zrobić w menu?


"Nadchodzi kolejny odcinek przygód psychola!"
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

07 maja 2011, 12:33

Nie wiem czy to pomoże... ale... na problem z Tony Hawkiem znalazłem sposób. Najpierw odpaliłem grę w oknie, a podczas ładowania gry naciskam przycisk na klawiaturze który otwiera Start menu (w odpowiednim momencie ładowania). Sprawia to że gra wczytuje się prawidłowo a monitor nie gaśnie.

EDIT:
Tu jest opisany podobny problem lecz na innym monitorze:
https://komputery.katalogi.pl/_out_of_ra ... t7191.html
Ostatnio zmieniony 07 maja 2011, 12:38 przez MaxiS, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
RobertosSK1
Miłośnik broni
Posty: 107
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:51
Lokalizacja: Z internetu

07 maja 2011, 13:02

MaxiS pisze:Nie wiem czy to pomoże... ale... na problem z Tony Hawkiem znalazłem sposób. Najpierw odpaliłem grę w oknie, a podczas ładowania gry naciskam przycisk na klawiaturze który otwiera Start menu (w odpowiednim momencie ładowania). Sprawia to że gra wczytuje się prawidłowo a monitor nie gaśnie.
Hmm... widzę że kogoś również nie lubi GTA: VC.
Próbowałem naciskać Alt + Enter, ale to nie działa. Są jakieś inne skróty klawiszowe do uruchomienia w oknie?


"Nadchodzi kolejny odcinek przygód psychola!"
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

07 maja 2011, 17:37

Ja mam podobny monitor, tyle że 192S - "OUT OF RANGE" pojawiało mi się tylko podczas gry w GTI Racing (nie miałem dźwięku) i wystarczyło ustawić grę w oknie. Problemy mogą być różne - za duża rozdzielczość, za duża częstotliwość wyświetlania obrazu... Nie masz jakiegoś pliku .exe uruchamiającego config, pliku konfiguracyjnego? W ogóle pokazywało się okno ustawień przy pierwszym uruchomieniu?


Awatar użytkownika
RobertosSK1
Miłośnik broni
Posty: 107
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:51
Lokalizacja: Z internetu

08 maja 2011, 13:50

Pangia pisze:Ja mam podobny monitor, tyle że 192S - "OUT OF RANGE" pojawiało mi się tylko podczas gry w GTI Racing (nie miałem dźwięku) i wystarczyło ustawić grę w oknie. Problemy mogą być różne - za duża rozdzielczość, za duża częstotliwość wyświetlania obrazu... Nie masz jakiegoś pliku .exe uruchamiającego config, pliku konfiguracyjnego? W ogóle pokazywało się okno ustawień przy pierwszym uruchomieniu?
Właśnie chodzi o to, czy da się jakoś zmienić rodzielczość/odświeżanie bez włączania gry. Może jakiś program?
A takie pliki configowe są w niektórych grach na okienku startowym. Lub w przypadku Chrome, w folderze gry.


"Nadchodzi kolejny odcinek przygód psychola!"
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

08 maja 2011, 16:37

W opcjach grafiki.
Ustawcie sobie oddzielne ustawienia dla aplikacji ,a jak nie możecie to pozostaje granie w oknie Alt+Enter


8=======D
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

08 maja 2011, 19:48

RobertosSK1 pisze:A takie pliki configowe są w niektórych grach na okienku startowym. Lub w przypadku Chrome, w folderze gry.
Ja pierdziele, no to przecież ci powiedziałem, żebyś tam pogrzebał... Zrób back-up i szukaj, czy da się coś przestawić.


ODPOWIEDZ