[POMOC] O RLY?

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

23 mar 2011, 21:24

Siema. Reinstalowałem windowsa, i wraz z reinstalacją, wgrał mi się jakiś błąd. Otórz przy uruchamianiu Windowsa, samoistnie drukuje mi się obrazek sowy z O RLY? Da się to jakoś usunąć? Wkurza mnie to, ponieważ marnuje mi tusz. W ustawieniach drukarki, nie było nic o drukowaniu danych obrazów na starcie systemu. Muszę reinstalować system?


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

23 mar 2011, 21:26

Nie włączaj drukarki i tyle. Jak będziesz chciał coś drukować, to przy okazji sprawdzisz, czy tusz ci nie zasechł :) Ja bym to chyba nawet zostawił. No, chyba że (nie)dobry znajomy wpuścił ci jakiegoś zabawnego wirusa xD


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

23 mar 2011, 21:43

Podstawowe pytanie - czy płyta z Windą jest oryginalna?

Co do drukarki - u mnie za każdym włączeniem chce drukować stronę, która się mieli po włożeniu nowego tuszu...za każdym razem anuluję i po problemie...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

23 mar 2011, 21:56

Płytka oryginalna, lecz Windows na niej pochodzi z internetu (nie bijcie), lecz kiedyś, jak posiadałem tą samą wersje z tej samej płyty, to chodziło normalnie.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

23 mar 2011, 22:09

melchior12 pisze:Płytka oryginalna, lecz Windows na niej pochodzi z internetu (nie bijcie),
nie bardzo rozumiem...sformatowałeś oryginalną płytę, zamówiłeś z Internetu czy jak?
Ostatnio zmieniony 23 mar 2011, 22:10 przez Ramesses, łącznie zmieniany 1 raz.


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

23 mar 2011, 22:12

Ramesses pisze:
melchior12 pisze:Płytka oryginalna, lecz Windows na niej pochodzi z internetu (nie bijcie),
nie bardzo rozumiem...sformatowałeś oryginalną płytę, zamówiłeś z Internetu czy jak?
Chodzi mi o to, że płyta oryginał z firmy Verbatim, ale Windows pirat, Dlatego że wgrywał mi go znajomy od mojego taty.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 mar 2011, 22:14

melchior12 pisze:Płytka oryginalna, lecz Windows na niej pochodzi z internetu
A to coś nowego. :): I powyższe wyjaśnienie - nie wyjaśnia. Danych na oryginalnej płycie nie możesz nadpisać danymi z internetu. Więc nie mogą być na niej nowe dane, pirackie. Ale dobra, masz oryginała, więc nie wnikam.

Dawno nic nie drukowałem, ale drukarki miewają chyba własną pamięć i drukują to, co zapamiętały, a nie tylko to, co jest w kolejce drukowania w Windows. Wystarczy, że ją włączysz i bez podłączenia jej do komputera - zacznie drukować sama. Tak jak sama potrafi odczytać i wydrukować zdjęcia z aparatu fotograficznego czy pendrive.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2011, 22:19 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

23 mar 2011, 22:18

Dawno nic nie drukowałem, ale drukarki miewają chyba własną pamięć i drukują to, co zapamiętały, a nie to, co jest w kolejce drukowania w Windows. Wystarczy, że ją włączysz i bez podłączenia jej do komputera - zacznie drukować sama. Tak jak sama potrafi odczytać i wydrukować zdjęcia z aparatu fotograficznego czy pendrive.
Miewałem też takie sytuacje, lecz drukarka drukowała tyle, ile było kartek w podajniku. Zaraz sprawdze, czy bez połączenia z komputerem, też będzie drukować.

EDIT: po odłączeniu drukarki od jednostki i uruchomienia jej, nic się nie dzieje. Wina jednak musi leżeć po stronie komputera.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2011, 22:23 przez Heroinka, łącznie zmieniany 1 raz.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

23 mar 2011, 23:06

https://www.sophos.com/pressoffice/news/ ... hoots.html - polecam się z tym zapoznać. A w skrócie - albo Ty, albo ktoś z sieci w której udostępniasz drukarkę ma O RLY Virus a.k.a. W32/Hoots-A , który wysyła do wszystkich podłączonych drukarek obrazek ów sowy xD
Zachciało się WinXP z niesprawdzonych źródeł 8-)
Ostatnio zmieniony 23 mar 2011, 23:10 przez Lothar, łącznie zmieniany 2 razy.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 mar 2011, 23:34

Pozdrowienia dla znajomego Twego taty. :faja:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

24 mar 2011, 15:22

Lothar pisze:Zachciało się WinXP z niesprawdzonych źródeł 8-)
Tak, tyle, że mam Windows7. Dobra, przeskanowałem, cośtam wykryło w plikach systemowych, i już nie drukuje O RLÓW. Wiedziałem, że 4chanowi nie można ufać. Temat do zamknięcia.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

24 mar 2011, 18:01

Zgodnie z życzeniem.

Pamiętaj jednak, proszę, o tym, że nie rozmawiamy tu o piractwie, czy to Postala, czy Windowsa...trzymaj się tekstu ze swojej sygny :P

Zamykam, jutro kosz.


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Zablokowany