HOT NEWS!

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

11 mar 2011, 17:46

Koniec świata... Szok!
[youtube][/youtube]


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

11 mar 2011, 19:26

Co za zniszczenia... Szczęście, że nas stosunkowo żadne zagrożenia nie dotyczą.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

11 mar 2011, 19:47

Nawet gdyby w Polskę uderzyło takie Tsunami to po wodzie nie było by nawet śladu. W końcu w Polsce istnieje najlepszy system przeciwpowodziowy na świecie - dziury w drogach.
(Przepraszam że sobie robię jaja w takich sytuacjach lecz zdjęcia zalanego miasta natychmiast mi się z tym skojarzyły z Polskimi ''realiami''.)


Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

11 mar 2011, 19:50

No, nie ma to jak komixxy, MaxiS, bardzo kreatywne i twórcze. :P

Ciekawe ile ostatecznie osób zginie wskutek tej tragedii? Już mówią o 400 zabitych, a liczba cały czas rośnie.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 19:58 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

13 mar 2011, 21:53

https://www.nytimes.com/interactive/2011 ... ?ref=world
Zalane miejsca przed i po katakliźmie


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

14 mar 2011, 15:55

https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/wideo-w ... omosc.html

Być może wkrótce nastąpi znaczne ograniczenie wolności internetowej w Polsce.
Nasi przewspaniali politycy w sprinterskim tempie chcą przepchnąć ustawę dot. Radiofonii i Telewizji napisaną chyba na kolanie po ostrej libacji. Jeśli publikujesz jakieś wideo w internecie, będziesz musiał zarejestrować się w KRRiT.

Nie wiem dokąd Polska zmierza. Zmiana obywatelstwa i kraju chyba będzie najlepszym rozwiązaniem. To jest chore :zdziw:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 16:08 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 2 razy.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

14 mar 2011, 15:58

Pewnie i tak nie przejdzie - jak wszystkie inne ustawy tego typu. Jeśli jednak tym razem będzie inaczej - przyspieszy to tylko moją emigrację 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

15 mar 2011, 16:09

Lothar pisze:przyspieszy to tylko moją emigrację
Moją też, chociaż to i tak byłby pomniejszy powód. W międzyczasie można nieco przerobić piosenkę Wirus SLD na bardziej współczesne realia :)


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

16 mar 2011, 16:34

Skoro tak bardzo politycy starają się dopasować do unijnych wymogów, to ciekawe jaki byłby odzew UE na takie ograniczenia. Z jednej strony mają istnieć publiczne punkty dostępu do internetu, mają go mieć wszystkie placówki publiczne, a z drugiej mamy być kontrolowani przez KRRiT... Nie, ja to kiepsko widzę. Nawet gdyby to jakimś cudem wprowadzili, powinna ruszyć wielka akcja, żeby ich po prostu w krótkim czasie zaspamować dziesiątkami tysięcy zgłoszeń. Od razu by się z tego wycofali. No i jest obejście w postaci pakowania plików w archiwa, i wstawianie tego na rapidy. A jak nie, to ktoś obeznany może zrobić kilka przekierowań połączenia, kto by w tym wszystkim grzebał przez jeden głupi filmik... Ten projekt mocno kuleje same luki, jak zresztą w całym prawie...


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

16 mar 2011, 17:40

eddie pisze: to ciekawe jaki byłby odzew UE na takie ograniczenia
Może jeszcze nie teraz, ale mam wrażenie, że ZSRE [UE] w przyszłości może o takim czymś pomyśleć i jeszcze wmówią nam, że to dla naszego dobra. Niejeden raz dali przykład, że lubią nas ograniczać i za nas myśleć, jak chociażby z wymogiem sprzedaży prostych ogórków.


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

17 mar 2011, 17:55

Szkoda że nasza konstytucja jest dziwnie spisana, i jest na nią wiele obejść, bo mogłaby być ostatnią linią obrony przed UE. Politycy w końcu będą musieli uzgodnić jakieś poprawki, ewentualnie nowy projekt, bo ten dokument nie przekłada się zbytnio na dzisiejsze czasy, dlatego właśnie UE może nam tak dowalać. No i jeszcze ciekawe na ile społeczności by się zbuntowały, musi w końcu nadejść czas protestów. Tylko pewnie jak zwykle ludzie się obudzą trochę za późno. No martwi mnie ta Unia


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

17 mar 2011, 19:10

Jeśli nawet wejdzie w życie, stanie się kolejną martwą ustawą, jak i tysiące innych 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

06 lip 2011, 10:32

Czyżby kolejna historia z serii "Tylko w Ameryce"? Dom niejakiego Huntera Gelinasa, młodego użytkownika Xboksa 360, został wzięty szturmem przez oddział SWAT. Taką niespodziankę sprawił mu haker, któremu nastoletni gracz napsuł krwi w grze komputerowej.
Scena rodem z filmu rozegrała się w ubiegłym tygodniu w spokojnym miasteczku Naples na Florydzie. 15-letni Hunter Gelinas nie mógł uwierzyć własnym oczom, kiedy wyszedł ze swojego pokoju i zobaczył, że na wycieraczce jego domu czeka uzbrojony po zęby, gotowy na wszystko oddział SWAT.
Jeden z sąsiadów Huntera, który przyglądał się całemu zdarzeniu, przedstawia tę sytuację następująco:

Wszyscy mieli wyciągnięte bronie, zupełnie jakby byli gotowi na to, że ktoś może do nich wystrzelić. (...)
Okazało się, że powodem tego niecodziennego szturmu był równie niecodzienny telefon na policję. Wynikało z niego, że dom młodego gracza stał się celem 7 kryminalistów, którzy wzięli zakładników, a samego Huntera ranili nożem.
Był to oczywiście stek bzdur. Zmyślone informacje podał policji pewien kanadyjczyk, z którym nastolatek grał wcześniej poprzez Xbox Live. Hunter musiał poważnie zaleźć mu za skórę, bo ten postanowił włamać się do jego systemu i wykręcić numer na policję w taki sposób, by wyglądało to tak, jakby połączenie było zrealizowane z domu 15-latka.
Na szczęście wszystko skończyło się dobrze; obyło się bez granatów dymnych i szturmu przez okna, zaś Hunter chyba do tej pory nie może uwierzyć w to, co go spotkało tego felernego dnia. Władze były zmuszone zarekwirować sprzęt gracza i obecnie starają się zlokalizować hakera-dowcipnisia. To oznacza przymusową przerwę w graniu dla młodego gracza, choć - przynajmniej moim zdaniem - coś mi mówi, że po takim zdarzeniu i tak nie miałby ochoty na grę w sieci jeszcze przez długi czas.

Źródło:
https://www.gamezilla.pl/content/wkurzyl ... dzial-swat


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

07 lip 2011, 10:17

Oto zapowiedź gry SWAT 5. Pełny realizm w pełnym trójwymiarze
Jak widać można się wcielić również w rolę ofiary xD


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

08 lip 2011, 01:18

Silver Dragon pisze:Oto zapowiedź gry SWAT 5. Pełny realizm w pełnym trójwymiarze
Jak widać można się wcielić również w rolę ofiary xD
I dostać kulkę w ryj xD
A tak serio - gratulacje dla ich wywiadu i speców od zabezpieczeń, skoro byle kto może sobie dysponować oddziałami SWAT 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
ODPOWIEDZ