[POMOC] Fan Error

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

14 mar 2011, 08:14

Witam!

Jakiś tydzień temu wyskoczył mi ów niemiły komunikat...zaraz po tym sprawdziłem na czym on polega i strach...chłodzenie do laptopa nie jest tanią rzeczą...na szczęście w serwisie wyczyścili i jakoś tam działało..do dziś, kiedy niemiły komunikat pojawił się ponownie. Jednakże po posiedzeniu chwilę na partycji ukrytej, przerzuceniu ważniejszych danych i restarcie laptok się uruchomił do Windowsa..i teraz mam pytanie...co z tym fantem zrobić? Nie mam pojęcia, czy następnym razem będe miał tyle szczęścia...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

14 mar 2011, 14:55

Ten Fan error pojawia ci się po starcie systemu? Ja miałem tak samo w stacjonarnym ,po prostu zamontowałem wentylator na "swój" sposób. Wyłączyłem komunikat w biosie i wszystko gra. Nie wiem jak u ciebie.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

14 mar 2011, 15:06

W niektórych przypadkach Fan Error możne obejść podobnie jak Chasis Intruded Error - przytrzymać CTRL (albo ALT) + F2. Później pozostaje tylko monitorowanie temperatury komputera. Jeśli masz Vista/W7 to polecam ten zestawik: https://www.komputerswiat.pl/poradniki/p ... -temp.aspx 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

14 mar 2011, 21:15

ciuciu pisze:Ten Fan error pojawia ci się po starcie systemu? Ja miałem tak samo w stacjonarnym ,po prostu zamontowałem wentylator na "swój" sposób. Wyłączyłem komunikat w biosie i wszystko gra. Nie wiem jak u ciebie.
w sumie BIOS to jest pewne rozwiązanie...ale co do wentylatorków to nie zabieram się za rozkręcanie laptopa, gdyż nie czuję się na siłach...
Lothar pisze:W niektórych przypadkach Fan Error możne obejść podobnie jak Chasis Intruded Error - przytrzymać CTRL (albo ALT) + F2. Później pozostaje tylko monitorowanie temperatury komputera. Jeśli masz Vista/W7 to polecam ten zestawik: https://www.komputerswiat....-core-temp.aspx 8-)
dzięki za skrót..wypróbuję przy najbliższej okazji..jeśli chodzi o Win to jestem niereformowalny i wciąż jest ukochany XP :D


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
ODPOWIEDZ