[POMOC] Myszka się blokuje, komputer nie wykrywa urządzeń.

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

28 lut 2011, 16:02

Ave. Od dłuższego czasu mam problem z komputerem. A mianowicie blokuje mi się myszka i porty USB nie działają. Myszka działa od chwili startu komputera, aż nagle z niewiadomych przyczyn zostaje odłączona przez komputer. Po zrestartowaniu jednostki Działa normalnie, lecz po kilku minutach znowu się blokuje. Kiedyś też juz tak miałem. Myślałem, że to jakiś wirus blokuje mi myszkę, ale Avast nic nie wykrył, także w trybie awaryjnym. Porty USB nie działają w ogóle (a raczej komputer nie wyświetla urządzeń podłączonych do niego, oprócz ww. myszki, która jest do nich podpięta i modemu blueconnect). Nie wyskakuje żadne okienko z instalowaniem sprzętu ani nic. Wiecie ja to naprawić? Dodam jeszcze, że mam Windows 7 wgrywany we wrześniu 2010. Z góry dziękuje za pomoc.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

28 lut 2011, 16:05

Format C:\
Reinstall win 7
Instalacja Aviry, avast czasami we własnych plikach wykrywa wirusy i potrafi z**bać cały system.[Potrafi sprawić że system nie będzie rozpoznawał plików .exe].
Ewentualnie sprawdź czy wejścia usb się nie zjechały i czy wszystko styka tak jak należy.

@down:To nie znaczy, że poprawieniem jednego błędu z wielu wkupi się znowu w moje łaski 8-)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2011, 18:34 przez Koloses, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

28 lut 2011, 16:15

Reinstall odpada. Za dużo ważnych plików i niemożność zrobienia kopii zapasowych ich (czyt. nie ma sprzętu). Co do portow usb to jesli blueconnect dziala, to powinno być ok. A i jeszcze nie chodzi mi czytnik kart pamięci, nie swieci sie wogole zielona dioda, która ma symbolizować włożenie karty.

@up (avast czasami we własnych plikach wykrywa wirusy) Stary, takie rzeczy były na starszych wersjach, teraz juz to poprawili.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2011, 16:19 przez Heroinka, łącznie zmieniany 1 raz.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

28 lut 2011, 18:31

Jak nie reinstall, to może aktualizacja sterowników USB bądź myszy..możesz spróbować przeskanować innym antywirusem albo programem do znajdywania wrednego oprogramowania...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Edek
Modder
Modder
Posty: 116
Rejestracja: 30 paź 2007, 13:46
Lokalizacja: Rapture

28 lut 2011, 18:39

Skoro porty działają przez chwile to muszą być włączone w biosie,może jest coś źle ze sterownikami.
Sprawdź w menedżerze urządzeń czy nie ma wykrzyknika przy USB.
Mój Komputer-->Właściwości-->Zakładka Sprzęt-->Menedżer Urządzeń -->Kontrolery
uniwersalnej magistrali szeregowej


Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

01 mar 2011, 14:04

Ramesses pisze:Jak nie reinstall, to może aktualizacja sterowników USB bądź myszy..możesz spróbować przeskanować innym antywirusem albo programem do znajdywania wrednego oprogramowania...
Skanowałem jeszcze McAfee, nic nie wykrył, prócz 2 niebezpiecznych stron www:spojrzenia.pl i speedyshare.com.Ściągam teraz Avire, może coś wykryje. Aktualizowałem sterowniki z internetu, ale pisze, że sterowniki zainstalowane są aktualne.
Edek pisze:Sprawdź w menedżerze urządzeń czy nie ma wykrzyknika przy USB.
Nie ma wykrzykników ani nic niepokojącego. Po kliknięciu w właściwości pisze, że urządzenie działa poprawnie. Próbowałem także podłączyć telefon, i wytropić zasilanie, ale pisze, że port nieużywany.

[EDIT] Wyłączanie myszy to sprawka kogoś z internetu. Zauważyłem, że po połączeniu od razu bierze pare kb i blokuje mysz, charakterystyczny dzwiek przesyłu danych w głośnikach. Zawsze blokuje mysz, i towarzyszy przy tym ten dzwiek. Idzie jakoś wytropić obcy port i zablokowac go?
Ostatnio zmieniony 01 mar 2011, 15:29 przez Heroinka, łącznie zmieniany 2 razy.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 mar 2011, 10:46

melchior12 pisze:Porty USB nie działają w ogóle (a raczej komputer nie wyświetla urządzeń podłączonych do niego, oprócz ww. myszki, która jest do nich podpięta i modemu blueconnect)
melchior12 pisze:Zauważyłem, że po połączeniu od razu bierze pare kb i blokuje mysz, charakterystyczny dzwiek przesyłu danych w głośnikach. Zawsze blokuje mysz, i towarzyszy przy tym ten dzwiek.
Porty USB nie lubią, gdy urządzenia do nich podpinane wkładamy w różne gniazda. Toteż co raz włożyłeś w jedno, nie wkładaj w inne, tak by w gnieździe modemu nigdy nie siedział kabel do myszki i odwrotnie. Choć oczywiście nie to musi być kością niezgody. Wystarczy brak/zła wersja sterowników USB lub jeszcze czegoś.

Zamiast szukać, czego, wyczyść wszystko po prostu. Czyli do każdego gniazda, do którego mogłeś podłączyć jakieś urządzenie (choć tylko raz) podłącz je a następnie w Menadżerze urządzeń odinstaluj. I tak sukcesywnie, aż porty USB będą wyczyszczone ze wszystkich sterowników. Restart gdy jest wymagany, zrób go - zrób go też po całej operacji. Następnie podłącz myszkę do wybranego gniazda i poczekaj, aż się sterowniki zainstalują. Potem modem.

Acha, na czas, gdy nie będziesz mógł używać myszki: Panel sterowania - Opcje ułatwień dostępu - w okienku na zakładce Mysz - zaznacz Użyj funkcji KlawiszeMyszy. Tak to wygląda w XP, w 7 pewno też podobnie.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

03 mar 2011, 19:18

Tiquill pisze:Porty USB nie lubią, gdy urządzenia do nich podpinane wkładamy w różne gniazda. Toteż co raz włożyłeś w jedno, nie wkładaj w inne, tak by w gnieździe modemu nigdy nie siedział kabel do myszki i odwrotnie. Choć oczywiście nie to musi być kością niezgody. Wystarczy brak/zła wersja sterowników USB lub jeszcze czegoś.
Miałem na myśli Głos przesyłania danych przez sieć (dzwięk można usłyszeć przykładająć np. telefon do głośnika, podczas rozmowy). Co do innych portów, to mam określone 2 porty na mysz i modem, nigdy ich nie zmieniam, a do przednich portów podpinam różne urządzenia typu PSP, telefon, pendrive, więc raczej odpada.
Tiquill pisze:Zamiast szukać, czego, wyczyść wszystko po prostu. Czyli do każdego gniazda, do którego mogłeś podłączyć jakieś urządzenie (choć tylko raz) podłącz je a następnie w Menadżerze urządzeń odinstaluj. I tak sukcesywnie, aż porty USB będą wyczyszczone ze wszystkich sterowników. Restart gdy jest wymagany, zrób go - zrób go też po całej operacji. Następnie podłącz myszkę do wybranego gniazda i poczekaj, aż się sterowniki zainstalują. Potem modem.
Masz na myśli wyczyszczenie danych portów usb(sterowniki właściwości) czy odinstalowaniu urządzeń doń podłączonych? Jeśli to drugie, to raczej niemożliwe, ponieważ nie wyświetla mi ich po podłączeniu.
Tiquill pisze:Acha, na czas, gdy nie będziesz mógł używać myszki: Panel sterowania - Opcje ułatwień dostępu - w okienku na zakładce Mysz - zaznacz Użyj funkcji KlawiszeMyszy. Tak to wygląda w XP, w 7 pewno też podobnie.
Co to ma dawać? Sterowanie myszą przez komputer? Bo nie rozumiem.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 mar 2011, 20:07

melchior12 pisze:Masz na myśli wyczyszczenie danych portów usb(sterowniki właściwości) czy odinstalowaniu urządzeń doń podłączonych? Jeśli to drugie, to raczej niemożliwe, ponieważ nie wyświetla mi ich po podłączeniu.
Nie wyświetla bo nie widzi/źle widzi. Bo brak lub złe sterowniki lub konflikt ze sterownikami innych urządzeń tam podpinanych. A mam na myśli odinstalowanie sterowników. Oczywiście, nie chodzi mi o drukarkę, PSP itp większy i kłopotliwszy w instalacji i 1ym uruchomieniu sprzęt. Z tego co piszesz, porządek zachowujesz, więc na scenie pozostaje para modem-mysz, ze wskazaniem, że to modem rodzi problemy. Obu więc urządzeniom odinstaluj sterowniki. Nadmienię też, że System nie instaluje raz jeden sterowników dla danego urządzenia, ale instaluje je wielokrotnie, jeśli były wpinane w różne gniazda USB - oddzielnie dla każdego gniazda USB, do którego choć raz był wpięty dany sprzęt. A im więcej sterowników - tym większe ryzyko problemów.

1. Otwórz Menadżer urządzeń i podłącz modem.
1. Znajdź modem w drzewie urządzeń okna Menadżera i odinstaluj jego i jego sterowniki, wszystkich urządzeń jakie on posiada. Czyli z menu kontekstowego wybierz 'Odnistaluj'. Nie wiem ile, ale mój modem Playa (Huawei) to aż 5 urządzeń (modem, port COM, stacja dysków, stacja dysków CD, urządzenie kompozytowe) i wszystkie trzeba odinstalować. Poznasz je po nazwie. No i to te, które znikną, gdy modem wyjmiesz z gniazda, możesz więc sprawdzić zanim się za deinstalację zabierzesz.
2. Odłącz modem z gniazda.
3. Prawoklik na myszy i również wybierz 'Odinstaluj'. Odłącz mysz od komputera.
4. Teraz ten cytat:
melchior12 pisze:
Tiquill pisze:Acha, na czas, gdy nie będziesz mógł używać myszki: Panel sterowania - Opcje ułatwień dostępu - w okienku na zakładce Mysz - zaznacz Użyj funkcji KlawiszeMyszy. Tak to wygląda w XP, w 7 pewno też podobnie.
Co to ma dawać? Sterowanie myszą przez komputer? Bo nie rozumiem.
Gdy klikniesz w Ustawienia w tym oknie, znajdziesz wyjaśnienie jak to działa. Zamiast myszą, będziesz mógł sterować kursorem za pomocą przycisków klawiatury numerycznej.
5. Powinno się udać bez restartu komputera, więc teraz podłącz modem. Nie widząc niezgodnej z nim myszy, zainstaluje sterowniki dla siebie, poprawnie.
6. Podłącz mysz - sterowniki zainstalują się same. Ewentualnie sam je zainstaluj.
7. Powinno działać.


Co prawda nie przerabiałem konfliktu modem-mysz, ale konflikt modem-inne urządzenie USB jest mi znany. Zawsze pomagała instalacja modemu przed innym urządzeniem. Więc z myszą też powinno się udać. On musi, że tak powiem "rządzić" od początku. A taka gruntowna deinstalacja najlepiej odświeża stan portów USB.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

06 mar 2011, 22:18

@up Zrobiłem taj jak mi polecałeś ale nadal nie działało. Ale jak w biosie ustawiłem usb na urządzenie PSP to pokazało na starcie systemu, ale po odłączeniu już nie wykrywało. To zapewne ostatnie dni systemu. Za niedługo znowu trzeba będzie robić reinstall, BSOD przed chwilą się pojawił. No dobra. Dzięki wszystkim za pomoc. Temat można zamknąć.

@down Urządzenia działają bez zarzutów na innych komputerach, tylko na tym wszystko się pie*szy.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2011, 23:26 przez Heroinka, łącznie zmieniany 2 razy.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 mar 2011, 22:54

BSOD może być skutkiem zmian w BIOSie, ale niekoniecznie. Cóż, jeśli deinstalacja jest szybszym i łatwiejszym sposobem na zaradzenie sobie z problemem, wtedy na pewno warto tak zrobić. Sugerowałbym dobrze wczytać się w parametry każdego urządzenia USB i poznać opinie o nich innych. Wtedy dopiero zadecydować o ich właściwej kolejności. I to tyle, co mogę podpowiedzieć od strony programowej.

Od strony sprzętowej zaś - możesz jeszcze sprawdzić na innym komputerze, czy te Twoje urządzenia będą tam działały sprawnie.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

14 mar 2011, 01:05

Poruszałem kable i...PORTY USB SIĘ NAPRAWIŁY! Ale slot kart pamięci nadal nie działa.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 mar 2011, 15:24

Czyli uszkodzenia mechaniczne tym razem. I być może to samo przy slocie dla kart pamięci. Jeśli masz jakiś wolny, ten wolny daj pod karty pamięci. A stary sprawdź różnymi opisanymi tu sposobami, czy zadziała z czym innym. Jeśli nie - to chyba i tak mała strata...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ