[INTERNET] Dobre proxy dla torrentów

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 mar 2011, 15:06

Szukam dobrego serwera proxy dla pobierania torrentów i tak właściwie to nie wiem, na co warto skupić uwagę. Raczej nie zależy mi na tym, by był to proxy anonymous czy high anonymity, wystarczy zwykły transparent - wszak chodzi mi o optymalizację pobierania, by mój dostawca nie naliczał mi za transfer za każde z setek połączeń, ale za jedno, do owego proxy, przez który przechodzić będzie cała masa danych ze świata.

Toteż liczy się tu szybkość i wydajność samego proxy. Które lepsze, te bliskie mej lokalizacji, polskie, czy też mam owe polskie omijać szerokiem łukiem. Doświadczenia z proxy nie mam, toteż każda praktyczna rada mi się przyda. Na co mam zwracać uwagę?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

10 mar 2011, 18:52

A co, chciałbyś sobie coś spiracić? Sorry, ale jakoś nie wyobrażam sobie, żeby ściągać z torrentów coś, co nie jest nielegalne (a pytanie o takie sprawy zakazuje nasz regulamin).


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 mar 2011, 18:56

To słabo sobie wyobrażasz. :faja: Są na świecie jeszcze ludzie i firmy, które dystrybuują swoje dobra bezpłatnie. Licząc tylko na dobrowolne wpłaty odbiorców ich dzieł. Odpiracić torrenty, to nie tylko kradzież!

I o tym właśnie pośrednio traktuje mój temat. :P


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

10 mar 2011, 20:07

Tiquill pisze:Są na świecie jeszcze ludzie i firmy, które dystrybuują swoje dobra bezpłatnie.
W świecie, który osacza cię wszechobecną komerchą, trudno to sobie wyobrazić :) Ale, jak wiadomo, nie ma nic za darmo (bardzo często nic dobrego, gwoli ścisłości).
Ale dobra, koniec offtopa.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

10 mar 2011, 20:25

Pangia pisze:A co, chciałbyś sobie coś spiracić? Sorry, ale jakoś nie wyobrażam sobie, żeby ściągać z torrentów coś, co nie jest nielegalne (a pytanie o takie sprawy zakazuje nasz regulamin).
Instalka WoW, RoM, GW, kilku-GB patch-y do gier, 99% F2P MMO, ogromne mod-y do gier, paczki abandonware'ów i miliony innych legalnych pierdółek. Innymi słowy - gratuluję ograniczonego pojęcia o świecie 8-)

Wracając do tematu - zapewne preferowałbyś darmowe proxy? Czy płatne też mogą być? 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 mar 2011, 20:53

Lothar pisze:zapewne preferowałbyś darmowe proxy? Czy płatne też mogą być? 8-)
Żartowniś. :P Darmowe, panie, darmowe.

Na razie moje próby spełzają na niczym. uTorrent, konfiguracja komputera bez problemów, tylko - brak połączeń przychodzących. Chyba, do licha, Play nie blokuje proxy... Trafiam na złe proxy, tak na razie zakładam, nie węszę zła w dostawcy netu.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 20:56 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

10 mar 2011, 21:06

Sprawdź może 161.243.254.29:80 - jakiś czas temu działał bez problemów. Niestety, jak to proxy, czasami chodzi szybciej, czasami wolniej. No i dodam od siebie, ze za jechanie przez proxy na torrencie można dostać ban-a na trackerze (dlatego większość proxy może nie działać z torrentem) 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 mar 2011, 21:58

Testuję.

Nie wiem zupełnie dlaczego nagle ban na trackerze za proxy? Tak im szkoda, że angażuję w transfer cache serwera proxy? Jakież tu oszustwo, jaki uszczerbek dla trackera? Ze niższy transfer? :| Jeśli już, to ban na proxy, za pobieranie z trackera - bo to równa się duży transfer.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ