Wszystkie części Gothic

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Którą część Gothic uważacie za najlepszą?

Gothic
13
27%
Gothic II
10
20%
Gothic II Noc Kruka (dodatek)
17
35%
Gothic III
9
18%
 
Liczba głosów: 49
Awatar użytkownika
Riddle
Wnerwiony urzędas
Posty: 17
Rejestracja: 17 gru 2006, 16:13

18 cze 2007, 18:16

Przekombinowany? Zajmuj się dalej tylko Postalem, bo do innych gier umysłowo nie jesteś zbytnio kompatybilny:)


To tiquill: Ha-ha-ha. Veery funny.

Zwróciłem ci uwagę, którą usunąłeś, ponownie edytując posta. Powtarzam więc:
Nie obrażaj innych użytkowników - nawet jeśli wydaje Ci się to mało znaczące uchybienie od kultury netu, to jest to brak kultury. I nie przeceniaj swej mądrości, bo się przecienisz :/
Za to i za twą głupią przemądrzałość - zakaz pisania! :/
Ostatnio zmieniony 28 cze 2007, 20:10 przez Riddle, łącznie zmieniany 4 razy.


Ale stad daleko do Tyrii Canthy i Elony!
Awatar użytkownika
serwur
Wstydliwy morderca
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2007, 21:46
Lokalizacja: od allachów

28 cze 2007, 09:45

W G3 przesadzili z wymaganiami :mgun2: . Ale chodzi mi na najmniejszych troszeczke się zacina ale działa, nawet mi na średnich chodzi tylko jak się zatnie to trzeba resetka dać :P Najbardziej mi się podoba G3 bo ma duży świat i bardzo ładną grafę, ma też bardzo dużo bugów. To następny minus. Wydaje mi się że gdyby G3 pomiędzy kontynentami miał wczytywanie (np. przjście z nordamru do myrtany = wczytywanie świata) to by nie potrzebował tyle RAM :/


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

12 sie 2007, 20:56

Kumpel kupił sobie nowego kompa i G3. Zagrywamy się w niego razem i bardzo mi się podoba. Gra ma ciekawy klimat, okupowany kraj, i w ogóle. Grafika przepiękna, ale niestety potrafi się czasami przyciąć, chociaż komp kumpla spełnia wymagania :/ Ja na swoim piecyku mogę grać jedynie w dwie pierwsze części.

Ostatnio namiętnie zagrywam się w G1 z modem Mroczne Tajemnice. Mod przypomina G2NK, trzeba zacząć grę od nowa i od samego początku można spotkać nowe postacie, budynki itp. Są w nim nowe lokacje (np. obóz przemytników, obóz przy starej kopalni, siedziba Pradawnych). Zmieniono sposób rozwoju postaci na ten znany z G2NK i wprowadzono dużo zmian. Serdecznie Wam polecam tego moda, przedłuża przygodę o dobrych kilka godzin.


Awatar użytkownika
Smiechu
Miłośnik broni
Posty: 119
Rejestracja: 08 lip 2007, 12:16
Lokalizacja: Z dupy strony
Kontakt:

12 sie 2007, 21:32

W G2 by zabić orka na niskim lvl'u trzeba było się nieźle namęczyć. A w G3 robi się to klikając bez przerwy LPM. :/


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

14 paź 2007, 18:50

Zapomniałem napisać - w niedawnym numerze CDA dodano Githic 2 + Noc Kruka na płytce.


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

24 mar 2008, 15:32

Zagrywałem się ostatnimi dniami w G3. Ale niezmiernie zdenerwowała mnie ta gra. Przekombinowana i za bardzo jak dla mnie rozbudowana. O wiele bardziej odpowiadają mi pierwsze dwie części wraz z dodatkiem.


Awatar użytkownika
Uncle_Dave
Wnerwiony urzędas
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2008, 19:35

22 cze 2008, 23:44

1 jest najlepsza przeszlem ja 5 razy i wciaga napewno bardziej fabula niz 2 w 2 niema tylu zagadek


zdejmnij mi warna a bede wdzieczny!!
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

04 paź 2008, 20:45

Gothic. Ech, wspaniala seria. Kiedy wlaczylem G1 po raz pierwszy, mialem nieprzyjemne wrazenie - kwadratowa grafika, dziwne sterowanie itp. Pozniej jednak odkrylem, ze interfejs Gothica jest naprawde latwy, tylko nietypowy. No i ten klimat... cudo. Na grafike juz dluzej nie zwracalem uwagi.

G2+NK (nie gralem w podstawke G2) - no coz, tutaj mam nieco gorsza opinie. Nie ma klimatu jak z G1, ale nadrabia za to wielkosc swiata i znacznie realistyczniejsza interakcja z postaciami.

G3 - Aghh... ta gra mnie zabila. Lagami. O tej grze powiedziec zbyt duzo nie moge, bo nie dalo sie w nia grac, tak lagowalo. Muzyka piekna, grafa piekna (postanowilem zaryzykowac i ustawic sobie chocby srednie detale...), i kurr, cudo! Tylko zeby to jakos zoptymalizowac... niestety, ale patche nie pomogly. Szkoda, wielka szkoda. Przez to nie da sie grac, nawet nie udalo mi sie wydostac z okolic Ardei. :/
Ostatnio zmieniony 04 paź 2008, 20:45 przez Loc, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Virian
Miłośnik broni
Posty: 152
Rejestracja: 22 wrz 2008, 18:37
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

04 paź 2008, 21:48

Moja 3 ulubiona gra... TA SERIA POPROSTU MIAŻDŻY!!!
Mam platynową kolekcje Gothic I, Gothic II, Gothic II:Noc Kruka i powiem że MIAŻDŻY!!!
Kocham tą gre prawie najbardziej i przeszłem każdą część duuużo razy:
GI - 13 razy, GII - 17 razy, GII:NK - 9 razy!!!!

Niestety mam zabardzo zgówniały komp na GIII i nawet nie grałem bo nikogo na to nie stać... poprostu widziałem tylko skriny...

Ale ogólnie seria jest mega fajna, dużo, bardzo dużo sekretów, jaskiń, przedmiotów... nie chwaląc sie opanowałem prawie do perfekcji zmienianie gry(ale nie modowanie), np. potrafie zrobić z pożywienia(np. jabłko) zrobić broń jednoręczną o hm sile ataku 729


Obrazek
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

05 paź 2008, 08:30

Najlepszy klimat ma Gothic 1, za nim jest G2 NK za rozmach, wielki teren i fabułe i możliwości. Moim zdaniem Gothic to najlepsza gra RPG w historii. Szkoda, że G3 nie ma rzadnej optymalizacji.


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

05 paź 2008, 10:58

Grałem tylko w 2 z dodatkiem Noc Kruka.Gierka po prostu świetna , rozbudowana itepe. Lecz nie przypadła mi do gustu.Średniowiecze to nie dla mnie.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

05 paź 2008, 12:46

little_psycho pisze:Średniowiecze to nie dla mnie.
RPG w innych realiach niż średniowiecze to już nie RPG. :D


Obrazek
Awatar użytkownika
Virian
Miłośnik broni
Posty: 152
Rejestracja: 22 wrz 2008, 18:37
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

05 paź 2008, 13:36

Zapomniałeś o Mass Effect


Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

05 paź 2008, 13:39

Rob pisze:RPG w innych realiach niż średniowiecze to już nie RPG. :D
Będę się tego trzymać. ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

05 paź 2008, 13:40

little_psycho pisze:Średniowiecze to nie dla mnie.
Gothic to fantasty, a nie średniowiecze! Widziałeś w średniowieczu smoki i nekromantów!?
Ciekawe masz pewnie stopnie w szkole.


ODPOWIEDZ