Arcanum - Przypowieść o Maszynach i Magyi

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

26 cze 2007, 23:47

cRPG twórców Fallouta. Akcja gry toczy się w świecie fantasy, na kontynencie Arcanum. Tamtejszym światem rządzą dwie ogromne siły: technika i magia. Te siły nawzajem się wypierają i nie mogą ze sobą współdziałać. W Arcanum żyje kilka ras: ludzie, orkowie, półorkowie, ogry, półogry, krasnoludy, gnomy, niziołki, elfy i półelfy. Kontynent jest podzielony na królestwa. Gracz przejmuje władze nad swoim bohaterem po katastrofie sterowca. Zostaje wplatany w intrygę związaną z religią Panarii i starożytnymi przepowiedniami. Ścieżek rozwoju jest bardzo dużo. Cały czas trzeba wybierać, pomiędzy magią a technologią, między dobrem a złem. Bardzo przyjemna gierka, fabuła ciekawa i wciągająca. Wszystkim fanom RPGów polecam :)
Więcej informacji o grze znajdziecie na https://www.arcanum.phx.pl


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

27 cze 2007, 13:51

Naprawdę świetna gra. Gram w nią od 2 lat, a i tak nie odkryłem nawet połowy sekretów Arcanum. Serdecznie polecam fanom takich produkcji jak Gothic czy seria The Elder Scrolls.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 cze 2007, 14:21

Może się i skuszę. Magia i technika zawsze mi się razem podobały. Morrowind to jedyny erpeg w jaki wsiąkłem na wiele dni, Gothic to wciąż tylko wdepnąłem. Może Arcanum będzie drugim RPG, który mi sie spodoba? ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

27 cze 2007, 14:22

Tiquill pisze:Może Arcanum będzie drugim RPG, który mi sie spodoba? ;)
A w DIABLO grałeś?

Ja chyba jestem jakiś dziwny, wszystkim Diablo się podoba, a ja wciąż nie mogę się do niego przekonać :/


Obrazek
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

27 cze 2007, 14:28

Kmieciu pisze:Ja chyba jestem jakiś dziwny, wszystkim Diablo się podoba, a ja wciąż nie mogę się do niego przekonać :/
i nie jestes sam ja tej gry nie lubie i nie moge sie do niej przekonac...


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

27 cze 2007, 15:51

Brzmi ciekawie, jeszcze nie miałem okazji zagrać, ale chyba się skuszę. Tym bardziej, że to twórców Fallouta :)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 cze 2007, 23:15

Kmieciu pisze:A w DIABLO grałeś?
No właśnie, też nie lubię. To dla mnie jakaś-tam ludzikowata machajka a nie porządny erpeg. Niestety, nie podchodzi mi... Gry RPG są bardzo rozbudowane i wymagają swojego czasu. Jeśli już takowy mam poświęcić, to muszę być przekonany, że to jest TEN erpeg. Co do Arcanum, to może ściągnę sobie demko. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

28 cze 2007, 00:16

W Diablo grałem, ale krótko - nie lubię hack'n'slashów. Dla mnie w grach Role Playing fabuła jest ważniejsza od walki. W Arcanum walki co prawda nie brakuje, ale ja wiecej czasu podczas tej gry spędzam biegając po mieście i wypełniając questy. Niestety Arcanum nie jest pierwszej świeżości i grafika nie zachwyca :( Tu macie kilka skrinów.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 cze 2007, 00:26

Faktycznie, grafika nie zachwyca. :( Bida!
kazik pisze:Dla mnie w grach Role Playing fabuła jest ważniejsza od walki.
Walka? A co to takiego? ;) Fabuła się liczy, walka to tylko przerywnik co nieco ożywiający gracza. Tylko.
kazik pisze:nie lubię hack'n'slashów.
A ja polubiłem ten termin. Krótkim zwrotem pozwala oddzielić badziew (imo) od reszty gier. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

29 cze 2007, 10:29

Muszę w to zagrać!! Ten screen z rycerzem trzymającym gnata mnie zachęcił!! :D Można to gdzieś jeszcze kupić w sklepie?? Bo byłem w Empiku, ale nie mieli :(


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

29 cze 2007, 12:19

Gra była w piśmie GameStar, poszukaj u nich. Numeru nie pamiętam. Jak znajdę pudełko, albo gazetkę edytuję tego posta, bo na razie nie mogę znaleźć.


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

29 cze 2007, 18:08

To czasopismo się już nie ukazuje, przynajmniej u nas. I nie widziałem, żeby prowadzili sprzedaż numerów archiwalnych.

Dobra, znalazłem na www.gamestar.pl za 14.95 zł (mimo, że jest niby za 0zł O_o, pewnie dla jakichś pro klientów :D)
Ostatnio zmieniony 29 cze 2007, 18:20 przez Kariko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

28 sty 2008, 20:22

W Arcanum występuje wiele - często humorystycznych - nawiązań do obecnego społeczeństwa. Najciekawszym jest chyba Gilbert Bates... człowiek, który teoretycznie wynalazł maszynę parową. Tak naprawdę udoskonalił jedynie pierwowzór tego urządzenia, wymyślonego przez krasnoludów. Mowa tu oczywiście o Billu Gatesie - twórcy systemu zwanego Windowsem (ale na pewno go nie znacie, jest on raczej mało popularny :diabel: ). Wiadomo przecież, że Gates tworzył go na komputerze swojego kolegi. Ponadto, często możemy napotkać NPC-ów, którzy opowiadają nam o wynalazkach, które są dopiero w planach. Cóż za zbieg okoliczności, że nazwisko przyszłych twórców są podobne... do współcześnie żyjących osób. :) Wadą Arcanum jest maksymalny level naszej postaci - 50. Jeśli Twoi towarzysze nie "nadążą" za Tobą w osiąganiu lepszego poziomu, to już później nie będą się rozwijać. :/ I... to jedyna wada. Naprawdę, ogrom świata tętniącego życiem jest wręcz przytłaczający, jednak przejrzysta grafika i świetna muzyka ułatwiają w poruszaniu się po niekiedy trudnych lokacjach.


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

28 sty 2008, 20:24

Kmieciu pisze:Wadą Arcanum jest maksymalny level naszej postaci - 50.
Są patche zwiększające maksymalny poziom do 127.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

28 sty 2008, 20:25

kazik pisze:
Kmieciu pisze:Wadą Arcanum jest maksymalny level naszej postaci - 50.
Są patche zwiększające maksymalny poziom do 127.
Tak, nivelatory. Jednak instalacja ich jest prosta jak budowa młotka... elektrycznego. :P Niezgadzające się wersje, inna lokalizacja gry... istnieje wiele powodów, dla których taki edytor po prostu nie chodzi. :/


Obrazek
ODPOWIEDZ