Jagged Alliance 2

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Len

18 cze 2007, 19:27

Któżby nie znał wspaniałej kultowej serii Jagged Alliance? No dobra, bardzo wielu, wystarczy pierwszy lepszy taki co nie widział na oczy strategii. Ale stratedzy na pewno wiedzą o czym mówię.

Ja sam jestem fanem Jagged Alliance 2, wspaniałej strategii powstałej w 1999r. Jest stara ale jara, grafika przestarzała ale mi wciąż się podoba, mało tego - uwarzam, że jest idealna dla gier taktycznych, zawsze i wszędzie wiadomo co, gdzie i jak. I o to chodzi.
Jestem takim fanem, że nawet stworzyłem spolszczenie do najlepszej amatorskiej modyfikacji do tej gry, która wprowadza więcej zmian niż oficjalne dodatki! A zwie się rzecz jasna JA2: Urban Chaos. Tam jest wszystko to czego nie było do tej pory.

W październiku miała być premiera Jagged Alliance 3D, ale niestety Strategy First jako firma, która posiada wszystkie prawa do serii JA zerwała umowę z Game Factory Interactive - twórcą JA3D i lipa. Nie dość, ze tyle lat czekaliśmy na trzecią część to teraz poczekamy jeszcze kilka.

A w ogóle wszystkich zainteresowanych serią Jagged Alliance zapraszam na stronę Jagged Alliance Center, gdzie dowiecie się wszystkiego o wszystkim co związane z serią JA, i nie tylko ponieważ jest także dział Gry Podobne, chyba nie muszą mówić co w nim jest :) Oraz na Światową Mapę Fanów JA gdzie znajdziecie fanów z całego świata (wbrew pozorom jest ich więcej, po prostu jeszcze się nie dodali :))
Kiedyś szukałem tu pomocy a teraz nareszcie mam, strona mojej grupy zajmującej się tworzeniem spolszczeń i modyfikacji do gier z serii JA ma wreszcie swoją stronę :) Zapraszam - Iron Squad.

Ktoś z tu obecnych grał w którąś grę z tej serii? Ktoś może jest jej fanem? Szczerze mówiąc nie spodziewam się dużego odzewu na tym forum :)


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

18 cze 2007, 22:09

Jagged Alliance 2 wraz z dodatkami to jedna z moich ulubionych strategii. Zagrywam się w nią namiętnie :) Wszystkim polecam.


Awatar użytkownika
blt
Początkujący morderca
Posty: 65
Rejestracja: 22 gru 2006, 00:28

19 cze 2007, 12:11

W jedynkę grałem ale dopiero niedawno (nie licząc grania z 10 lat temu u kumpla na Amidze), jakoś nie w moim typie ta gra.


Len

19 cze 2007, 16:33

Heh, pierwsza część jest bardzo stara, praktycznie nie grywalna dla współczesnego gracza. Ciesz się, że i tutaj ktoś się znalazł kto lubi JA2 :) Mało jest osób, które grają w takie gry jak Postal i Jagged Alliance jednocześnie, do nich zaliczam się m.in. ja ;)

Nie wiem czy już wiecie ale nadchodzi Jagged Alliance 3, ktore spotkało ten sam los co Fallouta 3 (te trzecie części coś pechowe). Tutaj możecie troszkę przeczytać i zobaczyć jak wygląda, zapowiada się nieźle choć fani JA oczekują czegoś nieco innego.


Awatar użytkownika
konrad pl
Seryjny zabójca
Posty: 275
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00
Lokalizacja: z dumu
Kontakt:

20 cze 2007, 00:03

bardzo lubiłem grac w JA2 :) jak sie zdobylo pare kopaln mozna bylo zakupic fajny sprzęt


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

22 cze 2007, 19:16

Mnie ta giera nie przypadła do gustu, bo nie lubię Commandosopodobnych gier.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

24 cze 2007, 23:23

Do Commandos'a ta gra wiele nie ma chyba :P Przede wszystkim system walki jest zupełnie inny, poza tym gra jest o wiele bardziej realistyczna. Polecam spróbować bardziej się w JA2 zagłębić Kariko :-) Ja od tej gry do dzisiaj nie mogę się oderwać od dnia premiery :D
Len pisze:Heh, pierwsza część jest bardzo stara, praktycznie nie grywalna dla współczesnego gracza.
No bez przesady ;) Zdarza mi się czasami zagrać i w jedynkę.
Len pisze:Ciesz się, że i tutaj ktoś się znalazł kto lubi JA2 :) Mało jest osób, które grają w takie gry jak Postal i Jagged Alliance jednocześnie, do nich zaliczam się m.in. ja ;)
Mam ten fart, że lubię każdy gatunek gier :P
Len pisze:Nie wiem czy już wiecie ale nadchodzi Jagged Alliance 3, ktore spotkało ten sam los co Fallouta 3 (te trzecie części coś pechowe). Tutaj możecie troszkę przeczytać i zobaczyć jak wygląda, zapowiada się nieźle choć fani JA oczekują czegoś nieco innego.
Te screeny na 100% są oficjalne? :zdziw: Co to za jakaś dziwna graficzka, ja się pytam?! Gdzie ten realizm w oprawie? Że tak powiem łodafak? Nie podoba mi się ten dziwaczny "nowy" styl... ale może jeszcze do premiery się co nieco wyrobi... mam nadzieję ;)
Richard Therrien - wiceprezydent kanadyjskiego Strategy First pisze:długo oczekiwana, trzecia część serii Jagged Alliance utrzyma ducha, atmosferę i będzie wierna poprzednim częściom serii.
Jeśli typ się myli, to: :514:

======EDIT======
:( właśnie do mnie doszło, że ci heretycy ubrali to w 3D... śmiem wątpić, czy uda im się oddać ten klimat jaki miały poprzednie części (w Heroes V nie za bardzo wyszło... moim zdaniem). :zdziw:
Ostatnio zmieniony 24 cze 2007, 23:29 przez Lothar, łącznie zmieniany 3 razy.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Len

26 cze 2007, 12:34

Lothar pisze:Te screeny na 100% są oficjalne? :zdziw: Co to za jakaś dziwna graficzka, ja się pytam?! Gdzie ten realizm w oprawie? Że tak powiem łodafak? Nie podoba mi się ten dziwaczny "nowy" styl... ale może jeszcze do premiery się co nieco wyrobi... mam nadzieję ;)
Niestety tak, gra powstaje na silniku gry SIlent Storm i póki co jest to bardziej SS niż JA3, do premiery zostało jeszcze trochę bo do 2008r. A jakby tego mało dowiedziałem się przed chwilą od redaktora Gry-Online, że Akella nigdy nie wypuszcza gier w terminie i, ze to jedna z najbardziej niedbalskich firm... nice :/


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

26 cze 2007, 21:25

To ja się może pójdę zabić... albo poczekam na moda do JA2, który przerobi tę grę na III część (liczę, ze takie coś się ukaże) :D
Ostatnio zmieniony 26 cze 2007, 21:26 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Len

03 lip 2007, 13:18

No i mamy nową modyfikację, która będzie czymś rewolucyjnym :) Poniżej wklejam trochę informacji.

Jagged Alliance 2: Last Stand to nowa modyfikacja polskiej grupy Iron Squad powstałej 30 grudnia 2004r. i znanej dzięki stworzeniu polskiej wersji do JA2: Urban Chaos i JA2: Vietnam SOG '69. Modyfikacja wcześniej była znana jako "Projekt X", był to tajemniczy projekt grupy o którym wiadomo było tylko tyle, że powstaje. Mimo to wzbudził ogromne zainteresowanie polskich fanów JA.

28 czerwca 2007r. modyfikacja została oficjalnie zapowiedziana na IS Site, jest to pierwsza zapowiedź więc nie ma za wiele informacji. O zdjęciach z gry możecie zapomnieć, za wcześnie na to ;) Ale za to przygotowaliśmy coś innego, dotąd niespotykanego w świecie Jagged Alliance.
Specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy dla Was specjalny teaser! I to nie byle jaki, kosztował nas sporo pracy i zrobiliśmy wszystko, aby oddać klimat gry. Jednak nie zawiera on żadnych elementów gry. Wprowadzi Was w fabułę, która będzie głównym elementem gry, przeniesie Was w okolice bałkanów do kraju rozdartego wewnętrznym konfliktem, w miejsce zdrady i zemsty!
Zobacz to wszystko tu i teraz! Pobierz i oglądnij teaser!
Pobierz Teaser JA2: Last Stand!
Lub zobacz na Google Video i YouTube
Cechy charakterystyczne:
* Całkowicie nowa, nieliniowa fabuła, jakiej jeszcze nie było!
* Nowy kraj, nowy konflikt, nowy podział!
* Zupełnie nowa mapa, menu główne i laptop!
* Ponad 250 nowych map!
* Całkowicie nowe postacie!
* Całkowicie nowe tereny walki!
* Masa nowych obiektów!
* Nowe bronie i przedmioty, widoczny wpływ Polski!
* Dwie wersje językowe!
* ...główny bohater!

Stawiamy sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Mamy zamiar pokonać takie modyfikacje jak JA2: Urban Chaos i JA2: Renegade Republic, a nawet jeśli się nie uda to spodziewajcie się minimum czegoś na ich miarę ;)


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

04 lip 2007, 11:46

Normalnie będę chyba w niebie :D Naprawdę bardzo smakowity kąsek się zapowiada. Pozostaje wyczekiwać premiery, uwalniając po raz enty Arulco :D Nie wiem dlaczego, ale walka w tej grze jest niesamowicie wciągająca... reszta gry w sumie też. Można grać, grać, grać i... grać :P Tyle już lat, a gierka nadal rajcuje mnie jak za pierwszym razem :D


==========EDIT==========
Woohoo, jutro 13.07.2007 o 12:00 PDT na E3 zademonstrowany zostanie Jagged Alliance 3!!! Dla tych co nie wiedzą - na GameSpot.com możecie oglądać na żywo relacje z E3 8-)
Ostatnio zmieniony 12 lip 2007, 21:13 przez Lothar, łącznie zmieniany 4 razy.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Len

17 lip 2007, 13:00

A na JA Center możecie przeczytać relację z E3 ;) Oczywiście jest to tłumaczenie z Gamespotu :]

https://www.jacenter.pl/readarticle.php?article_id=174

Ps. Jak to "na żywo"?


ODPOWIEDZ