[POMOC] Miejsce na dysku

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

30 gru 2010, 20:14

Nie jestem specem od kompów ale mam pytanie do takowych specjalistów. Mianowicie czy mogę jakoś z komputera usunąć aktualizacje systemu? Gdzie mam ich szukać bo strasznie mi dużo miejsca zabrały. Miałem 40GB wolnego na systemowym C a teraz zostało mi niewiele ponad 1GB... Tak 1GB. Nie jest to wina wirusa bo skanowałem już kilka razy różnymi programami. Przez pewien czas któryś z moich braci uruchomił mi te aktualizacje, ja byłem w internacie no i przez tydzień zawaliło mi tyle miejsca.
Dodam że mój kochany system to Vista :( Na 7 ani na XP mnie nie stać. Chyba że coś się zmieniło i XP rozdają za darmo :D


Awatar użytkownika
Deadly Jake
Miłośnik broni
Posty: 140
Rejestracja: 17 wrz 2010, 07:47

30 gru 2010, 20:29

A jesteś pewien że twoi bracia nie poinstalowali i nie pościągali niczego na C? Bo niemożliwe jest to że aktualizacje zajęły 39GB. Nie wiem jak jest na Viście, ale na XP aktualizacje nawet 1gb nie zajmują.


Why don't you give a damn?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

30 gru 2010, 20:43

Vista zainstalowana zajmuje coś ponad 10 GB..a być może tylko u mnie na laptopie, wraz z jego własnymi programami. Aktualicje? Cóz...nie wiem ile lat by trzeba było aktualizować system, żeby zajęły aż tyle...popatrz dokładnie, może nagle coś Ci zaczęło dysk zapychać...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

30 gru 2010, 21:39

Wiem tylko tyle że pewnego piątkowego popołudnia patrzę a tu komp muli, dziwię się i znowu patrzę a po chwili komunikat że aktualizacje się zainstalowały. Moja usługa aktualizowania była wyłączona przez grubo ponad pół roku. Nic nie instalowali, żadnych gier, nic nie ściągali. Bo bym widział że coś było ściągane, mam jeszcze trochę kontroli nad tym laptopem ;) Samo z siebie zaczęło się tak dziać, nie wiem, może ktoś wie gdzie takowe aktualizacje się instalują? Albo ktoś włączył robienie kopii zapasowych.


Awatar użytkownika
Heret
Seryjny zabójca
Posty: 270
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:01
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

30 gru 2010, 22:23

Usuń punkty przywracania systemu u mnie zajmują od cholery :/

Jeśli nie wiesz jak to oczyszczanie dysku->C->więcej opcji->przywracanie systemu oczyść

Możesz też inne rzeczy m.in kompresuj stare pliki.

Edit: Jak muli możesz jeszcze spróbować defragmentacji.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2010, 22:27 przez Heret, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 gru 2010, 22:27

To może być też przywracanie systemu. Źle ustawione - żre przestrzeń okrutnie. A aktualizacje możesz wycofać z panelu Dodaj/Usuń. Pewno XP od Visty wiele się pod tym względem nie różni.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

31 gru 2010, 09:54

Usunąłem jedną z chyba 300 aktualizacji. Jakaś tam outlook junk cośtam i zwolniło się 300mb...


Awatar użytkownika
Heret
Seryjny zabójca
Posty: 270
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:01
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

31 gru 2010, 10:13

Mówię usuń punkty przywracania systemu.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

31 gru 2010, 12:26

Nie wiem jak to w Viście wygląda, ale na XP:

1. PPM na dysk c
2. Właściwości >> Ogólne >> Oczyszczanie dysku
3. Więcej opcji >> Przywracanie systemu >> Oczyść

Powinno się zwiększyć miejsce. 6 GB dzięki temu zaoszczędziłem
Ostatnio zmieniony 31 gru 2010, 12:33 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

31 gru 2010, 14:53

Zrobiłem to już wczoraj i o dziwo zwolniło się 0mb... Dopiero usuwanie aktualizacji pomaga. Już mam trochę więcej miejsca. Staram się usuwać te które nie potrzebne mi są znaczy jakieś z Outlock'a, office'a...
Nie bawię się w usuwanie tych od bezpieczeństwa chociaż strasznie kusi :D W sumie to problem się rozwiązał. Dziękuję wszystkim za pomoc :* xDDD Można zamknąć, przepraszam za kłopot ;)


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

31 gru 2010, 15:33

Użyj mocy Comodo System Cleaner i w oczyszczaniu dysku wybierz opcję "Aggresive" - zaznacz co się da (zwłaszcza Windows Temp Files, Windows Logs i Windows Update Temp Files) i odzyskaj utracone GB 8-)
Do tego - jeśli nie korzystasz z hibernacji, to wywal plik od niej:
Wystarczy, że uruchomisz linię poleceń, czyli z paska Start, w wyszukiwarce wpisujemy CMD i uruchamiamy ten program z uprawnieniami administratora.
Etap
2

Wpisujemy komendę powercfg -h off. Po chwili spowoduje to również usunięcie pliku hiberfil.sys. Wpisując powercfg -h on z powrotem można uruchomić opcję hibernacji.
Etap
3

W zależności od systemu można uzyskać sporo miejsca, przeważnie ok. 3 Gb.
Szczęśliwego nowego roku 8-)
Ostatnio zmieniony 31 gru 2010, 15:33 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
ODPOWIEDZ