Podsumowanie roku i czego oczekujemy w następnym

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

29 sty 2010, 15:44

Dzastin pisze:... właśnie to chciałam napisać o jednej grze, Call of Duty 4 Modern Warfare. No przepraszam, ale ja tą grę przechodzę w jeden dzień (1 dzień na poziomie Trudnym, 2 dni na Veteranie) zero zabawy, zero satysfakcji z przejścia gry, zerowy poziom trudności. Dlatego właśnie coraz bardziej ograniczam czas spędzany przy komputerze i kase wydawaną na gry.
Bo producentom nie chce się dopieszczać, ewentualnie nie umieją i jak sobie zdadzą z tego sprawę, to puszczają tekścik, że singiel niedopracowany, bo gra opiera się głównie na multi.
Pangia pisze:Już masz wszystkie oceny?
Thx Captain Obvious. Ja już przed świętami miałem koniec półrocza, a ferie miałem już od 14.01, fajnie się żyje w Kuj-Pomie, w poniedziałek wracam do budy :/


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

29 sty 2010, 16:14

Zapomniałem, że teraz w Podkarpackiem (czemu dodawać to "e"?) ferie mamy w połowie lutego, a nie stycznia.


Awatar użytkownika
Dzastin
Seryjny zabójca
Posty: 336
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:03
Lokalizacja: Zgierz

29 sty 2010, 16:53

Pangia pisze:Już masz wszystkie oceny? Szybko w Twojej szkole oceniają.
U mnie wszystkie oceny lecą już na nowy semestr, choć ferie również rozpoczynam od połowy lutego :P

Zapomniałam dopisać, że postanowiłam przyozdobić mój pokój ładną repliką szabli, a firanki zastąpić siatką maskującą. Tak dla podrasowania klimatu :D Cieszę się również, że przez cały rok nie dostałam żadnego warna i mam nadzieję, że nigdy mnie to nie spotka.
SZABLA 1
SZABLA 2
Jak nie szabla, to AK-47


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

29 sty 2010, 18:28

Którą szablę wybrałaś?? Ta wyżej jest piękna, chociaż ja już sobie broni białej nie zawieszę w pokoju. Miałem https://www.frostcutlery.com/default.asp ... ory&id=377 w wersji noża na stojaczku. Nie minął z miesiąc i mi gnój zleciał na podłogę, obsunął się pod własnym ciężarem i ten orzełek mi się urwał. Dobrze, że nie poharatał podłogi zbytnio.

Ale taka szabelka, niczego sobie, przyodziać żupanik, napić się jeno krupniku i podrywać białogłowy :)


Awatar użytkownika
Dzastin
Seryjny zabójca
Posty: 336
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:03
Lokalizacja: Zgierz

29 sty 2010, 21:41

Jeszcze nie wybrałam, ale też bardziej w oczy wpadła mi ta pierwsza. Przez cały rok zastanawiałam się czy kupić replikę ak-47 czy thompsona M1928A1. Ale w pewnym momencie zauważyłam bardzo ważny powód dla którego porzuciłam tą myśl: po co kupować repliki, skoro za kilka lat można wyrobić licencję na prawdziwą broń??? A poza tym jedna kapsuła CO2 produkcji Waltera kosztuje 4zł, a właściwą moc masz tylko przez kilka strzałów. Sama (porządna) replika kosztuje około 600zł (zależy jaka broń). Krótko mówiąc nie opłaca się.

Postanowiłam więc kupić szablę :D I innym też na ten nowy rok nie polecam kupować replik broni palnej.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

29 sty 2010, 21:54

Dzastin pisze:byłam z klasą w kinie na tej nowej Opowieści Wigilijnej (straszna skicha :D )
Ja wreszcie przeczytałem Opowieść... Dickensa. Te wszystkie filmy nich się chowają. :D Ale wersji z Jimem C. nie widziałem, a szkoda, porównałbym.

Właśnie, kategoria Książki:
W 2009 zakochałem się w twórczości Charlesa Dickensa. Naprawdę polecam 'Wielkie Nadzieje' i 'Davida Copperfielda'. Dwie chyba najlepsze.


Obrazek
Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

30 sty 2010, 10:55

Muzyka:
Co do muzyki, całkiem udany album peji, prodigy też zaszalało ;) Grubson i 3oda kru pozamiatał konkurencją... bezsprzecznie :)
W nowym roku liczę na 3odę z Grubsonem, Peję, prodigy i jakieś nowe remixy od znanych dj'ów

Gry:
Na nowości nie liczę, bo poprostu mi nie idą, u kumpla widziałem CoDMW2 myślałem że będzie wymiatało a tu straszna lipa... Wolę Battlefielda 2 z Project Reality...
W nowym roku czekam na wakację i do pracy :) mam nadzieję odłożyć na nowego kompa. Z gier czekam na Battlefielda Bad Company 2(kochany PS3 <3) zapowiada się wyśmienita zabawa nie tylko w multi ;)

Filmy:
Z filmów tylko kac vegas oglądałem, nie interesuję się kinem. Lubię serię generation kill, świetnie zagrane postacie, normalnie wymiata :)

Książki:
Ksiązek raczej nie czytam, chyba że lektura. Koleżanka poleciła mi "Zabić Drozda" Czytał ktoś????


Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

30 sty 2010, 11:24

Ja sobie życzę zmiany prezydenta i premiera :!: :!:

i całego tego burdelu na Wiejskiej. Wenta na prezydenta, a kluska za Tuska (aby żyło się lepiej ;) )


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Slayer
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 656
Rejestracja: 01 lip 2009, 19:02

15 cze 2010, 21:12

Trochę późno na podsumowania ale są jeszcze oczekiwania, a więc :D :
Gry:
Tylko Postal 3...na Bad Company się zawiodłem, no cóż.
Planuje wreszcie przejść grę ICO(takie cuś na PS2), lecz zabieram się do tego jak pies do jeża :| .
Muzyka...ta z muzyki raczej nic szczególnego, bowiem słucham tylko Snoop Dogga i Ice Cube'a czasem Dr.Dre, a oni coś się nie przymierzają do nowych płyt.
Filmy:
Nic po za Mortal Kombat'em, który nawet nie wiem czy wyjdzie.
Ogólnie poprzedni rok był lipny, a ten zapowiada się na jeszcze gorszy :bolek: .


Teachin bitches how to swim
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

15 cze 2010, 21:18

Slayer pisze: Ogólnie poprzedni rok był lipny, a ten zapowiada się na jeszcze gorszy :bolek: .
E tam...Dużo fajnych płyt wyszło i jeszcze wyjdzie w tym roku. Ten rok jest akurat jeśli chodzi o muzykę bardzo dobry. Asylum będzie, Ozzy nową płytę wyda, jest na co czekać, było już kilka fajnych płytek w tym roku. Ogólnie nie jest źle.

Co do filmów, to też bym chciał ujrzeć tego nowego MK. Fajnie się zapowiada po trailerze(7 minut, nie jakieś 30 sekundowy shit). Nie wiadomo jednak, czy w ogóle to wyjdzie. Z filmów raczej większych życzeń nie mam, ale jak coś fajnego wyjdzie, to się nie pogniewam. Może wyjdzie nowy sezon House'a(6 jeszcze nie obejrzałem, a już 7 chce xD).

Poza tym oczywiście chcę nowej płyty Disturbed- Asylum, o czym już wspominałem.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

28 gru 2010, 13:17

Podsumuję już teraz, bo nie wiem, czy później będę miał czas, czy ochotę. Będę kontynuował schemat OP.

Muzyka:

Jakoś nic specjalnego tutaj nie było. Gówniana płyta Gorillaz, to mi zapadło w pamięć. Nic innego nie pamiętam. Głównie słuchałem sprawdzonych rzeczy.

Gry:

Przede wszystkim Machinarium (wg polskiej daty premiery), dodatek do Dragon Age, Mass Effect 2, Fallout New Vegas. Z porażek to oczywiście C&C 4.

Filmy:

Oglądałem tylko 2 filmy z tego roku - Zmierzch Tytanów i Book of Eli. Pierwszy beznadziejny, drugi średni. Obu nie polecam. Raczej w tym roku skupiłem się na nadrabianu zaległości. Jeśli liczyć anime do tej kategorii, to najlepsze w tym roku były High School of Dead i Arakawa Under the Bridge (2 sezony). Ciekawe było też Angel Beats.

Książki:

Metro 2033 i 2034. Nic więcej niestety w tym roku nie czytałem.

Czego sobie życzę? Zdania sesji


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

28 gru 2010, 13:40

W tym roku wydarzyło się bardzo dużo. Zostałem redaktorem PostalSite z czego się bardzo cieszę. Jeśli chodzi o filmy, to z roku 2010 żadnych jeszcze nie oglądałem. Za to założyłem Filmweb dzięki czemu oceniłem trochę starszych filmów, a i kilka nowszych też, niemniej nie z tego roku.

Jeśli chodzi o muzykę, to tego był wielki wysyp. Tak wielki, że nawet nie wiem jak zacząć. Zacznijmy od tego, że założyłem Last.fm.

Odkrycia tego roku(część z bandów znałem już wcześniej, ale dopiero w 2010 przyjrzałem im się bliżej/polubiłem):

-Opeth - ich muzyka to coś więcej niż muzyka. To podróż przez nasze myśli, sny i obawy. No dobra, a prostymi słowami to bardzo dobra muza. xD Death-proggowe granie w którym przeplata się czysty wokal i growl. Wyjątkiem jest płyta "Damnation" w której nie znajdziesz ani trochę growla. Pewnie dlatego właśnie tą płytkę najbardziej lubię. Ulubiony utwór:
Hope Leaves

-Arch Enemy - odkryte gdzieś na początku roku, później zgłębione jeszcze bardziej. Mistrzowskie melodeathowe granie z świetnymi solówkami Micheala Amotta. Kto nie zna wstyd - warto się zainteresować chociażby dla świetnych partii gitar, a i głos Angeli Gossow osobiście mi leży, mimo iż raczej w screamach nie gustuję. Banda Szwedzka, śpiewaczka Niemiecka. Wcześniej na wokalu był facet, ale wolę śpiew babki.

-Pain - znakomity industrial metal ze Szwecji. Można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że to dance metal. W niektórych piosenkach tak to wygląda. Niemniej, nie patrząc na gatunek - kawał świetnej muzy wartej posłuchania. A które albumy? Wszystkie! Pierwszy może się wyda dość ciężki do przyswojenia, więc nie radziłbym od niego zaczynać, ale cała reszta jest warta sprawdzenia.
Nomy - podobnie jak w przypadku Paina 1-człowiek-band. Przezajebisty hit "Better Die Young", bardzo dobry "Cocaine". Wspominałem coś o Szwecji? :)

-Soilwork - świetny melodeath z genialnym wokalem. Wystarczy przesłuchać "One with the Flies", "Distance" czy "Blind Eye Halo"(urwie wam jaja). Szwecja.

-Serj Tankian - wokalista SOAD'u, który zdążył wydać już 2 płyty - w tym jedną w 2010. Mistrzowski głos oraz bardzo dobre kompozycje to chyba dostateczne argumenty, aby poznać kolesia, o ile ktoś go jeszcze nie zna. Nie - tym razem nie ze Szwecji. :)

-Godsmack - uprzednio znałem tylko jedną piosenkę, więc zaliczam to do odkryć. Najbardziej odpowiada mi prosta, nu-metalowa pierwsza płyta. Pozostałe dwie też są bardzo dobre. Na czwórce Godsmack oddala się trochę od swoich korzeni i eksperymentuje, co wychodzi dziwnie. Ostatnia płyta wydana w tym roku jest średnia.

-Porcelain and the Tramps - wokal podobny do jakiejś Lady Gagi. Co to tutaj robi?! Sam nie wiem. xD Po prostu podoba mi się. W 2011 chyba pierwsza płytka wychodzi.

-Maximum the Hormone - muzyka nie dla każdego. Crossover prosto z Japonii. Mi to się podoba, ale spotkałem się z opiniami wielu ludzi, że od tego padaczki można dostać. xD

-Blue Stahli - industrialno-elektryczno-rockowy projekt jednego człowieka. Płyta bardzo dobra, a singiel UltraNUMB kopie dupę. Gdzieś w 2011 ma się pojawić nowa płyta, a tymczasem przez tydzień można pobrać poprzednią zupełnie za darmo tutaj. Naprawdę warto!

Frontside - świetny metalcore z Polski. Płytka Teoria Konspiracji była swojego czasu przeze mnie ostro katowana. Do tego najnowsze dzieło - "Zniszczyć Wszystko" wydane w 2010 które aż kipi energią. IMO najlepszy rodzimy band. :D

Mankind is Obsolete - świetny industrial metal z kobietą na wokalu. Po kilkokrotnym przesłuchaniu płyty refren "Victory" chodził mi po głowie jeszcze długo, zaś gdy tylko usłyszałem "Still Right Here", głowa sama mi zaczęła kiwać się w rytm muzyki.

Akira Yamaoka - słuchałem wszystkich jego OSTów z gier Silent Hill i muszę powiedzieć, że Akira jest mistrzem budowania napięcia i klimatu w muzyce. No, ale cóż - do genialnej gry trzeba skomponować genialną oprawę dźwiękową.

Avenged Sevenfold - starsze płytki raczej nie były przeze mnie zbyt długo słuchane, najwyżej pojedyncze utwory. Za to najnowszy krążek, wydany w 2010, jest chyba najlepszym dokonaniem zespołu. Jedynym może jego minus to zbyt dużo ballad.

Sonic Hispeed Omega - power/speed metal z Japonii o którym bardzo mało wiadomo. Muzycy przedstawiani są jako postacie z anime. Jeśli chodzi o muzykę, jest bardzo dobra i mocno techniczna. Oczywiście bez wokalu.

-Muse - podobno, Muse to zespół dla napalonych nastolatek, ale tak, to 1000+ odtworzeń o czymś mówi, wciągnąłem się niesamowicie.

-Red Hot Chili Peppers - od blisko dwóch lat znałem pojedyncze utwory takie jak np. Californication czy Dani California, ale to dopiero w tym roku naprawdę się nimi zajarałem i zacząłem słuchać więcej. Ostatnie płyty (Stadium Arcadium, By the Way, Californication) warte przesłuchania. W starsze się nie zagłębiałem.

-Slipknot - Obadałem każdą płytę i na każdej jest coś fajnego, różnią się też klimatem. W skrócie - dobre granie.

-Within Temptation - holenderski zespół grający metal symfoniczny. Bardzo go tam lubią, stąd wiele zespołów grających tą "dyscyplinę" muzyczną. Ostatnia płyta zaiste najbardziej przyswajalna a i melodycznie najprzyjemniejsza. Za to z płyty "Mother Earth" na uwagę zasługuje piosenka o tym samym tytule.

-Sonic Syndicate - metalcore z fajną dupą na basie. ;d W tym roku wyszła nowa płyta przez wielu uważana za najgorszą(bowiem zmienił się jeden z wokalistów). Moim zdaniem jednak zespół nadal gra dobrze. Najlepsza nuta z nowej płyty? Turn it up.

-Skillet - bardzo dobry chrześcijański rock.

-Red - j/w

-Five Finger Death Punch - ostre groove metalowe granie z mocnym wokalem

-Dope - pewnie każdy z Was zna Die Motherfucker Die, ale ta grupa ma też kilka innych dobrych kawałków. :)

-Lordi - pewnie każdy zna, albo chociaż kojarzy Hard Rock Hallelujah. Tak to ten band, który wygrał Eurowizję jako jedyny rockowy zespół. Prawie wszystkie utwory są do siebie podobne dzięki czemu trzymają ten sam dobry poziom, ale z czasem mogą nudzić.

-Hinder - nowa grupa(założona w 2001 roku), która brzmi niezwykle oldschoolowo(albo tylko mi się tak wydaje). Spokojny rock z kilkoma mocniejszymi kawałkami. W tym roku wydali nową płytę której jeszcze nie miałem okazji przesłuchać.

-Hollywood Undead - mieszanina rapu z rockiem. Rapcore, ale nie do końca! W grudniu wyszedł utwór "Hear me now". Muszę przyznać, że jest bardzo dobry. Co do samej grupy, to polecam.

-Celldweller- zarąbisty industrial(i nie tylko!) który tworzy tylko 1 osoba. Fajne kawałki naładowane elektroniką. Duża różnorodność, od spokojnych, ambientowych, po ostre metalowe.

-Volbeat - duński zespół grający "Elvis Metal". Widać inspiracje Metallica i Johny Cashem(szczególnie w utworze Sad Man's Tongue).
W tym roku wydał nową płytę, która jest co by nie mówić bardzo dobra. :D

-Amogh Symphony - eksperymentalny, bardzo techniczny band z Indii(!). Warto poznać.

-Scars of Life - grupa która już niestety nie istnieje. Dobry hard-rock z elementami nu gdzieniegdzie.

Miałem jeszcze stworzyć listę 10 ulubionych albumów tego roku, ale nie chcę Was zanudzać. O ile ktoś to przeczyta. Keny Kentaki mudżyn Afrika ukryta wiadomość lol.
Dość o muzyce. Teraz coś o filmach. W tym roku założyłem Profil na Filmweb. Z tego roku filmów nie oglądałem, ale nadrobiłem zaległości i obejrzałem kilka produkcji z 2009 roku(2012, Piła VI, Avatar, Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów...) oraz wiele starszych filmów których wymieniać nawet nie będę. Kto zainteresowany niech wbija na Filmweba.


Dla PostalSite ten rok był bardzo dobry. ALCRD, little_psycho, korter oraz kilku innych userów pożegnało się z nami, ale przyszło też kilku nowych których nicków nie wymienię, bo ustawa itd. xD
Najważniejsza wiadomość - Tiquill wrócił! Jego powrót sprawił, że świat Postala odżył. Na nowo wszystkim zachciało się udzielać na Forum.

W 2010, świat Postala obrócił się o 180°. Głównie dzięki rosyjskim modom takim jak:
-Postal 2: Adrenaline
-Postal 2 Life
-Postal Fallout

Te 3 wielkie produkcje mają szansę stać się najlepszymi i największymi modyfikacjami do Postala! Wkurza nieco fakt, że autorzy tworzą je pod stare lub trudno dostępne wersje modów i przez to, nie wszystko chce działać, ale tutaj z pomocą przychodzi Tiquill i jego lekarstwa.

Podsumowując, ten rok był bardzo dobry. Wyszło dużo zarąbistych albumów, a świat Postala urósł i powiększył się za sprawą licznych rosyjskich modyfikacji. W roku 2011 życzę sobie równie dobrych nowych albumów i równie zajebistych modyfikacji do Postala. A tak osobiście...nie wasza sprawa. xD


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

28 gru 2010, 17:03

Mr Minio pisze:Keny Kentaki
Chyba Keny Keczułoki :)


Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

28 gru 2010, 17:17

Jako, że kocham modding i to jest moje hobby oczekuje wydania przez firmę Treyach mod toolsa do Call of Duty: Black Ops. Każda część CoD'a ma tę samą konstrukcję, więc.... ohh będę miał zabawę :lol:
Ogólnie nie czekam na nic poza powyższym. Ten rok był ok. Wypuścili BO i mi się bardzo podoba, ale bez narzędzi do moddingu to jeszcze nie jest szczyt :P
Ostatnio zmieniony 28 gru 2010, 17:17 przez Pablo Abruzzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

28 gru 2010, 17:27

Jestem zadowolony z tego roku, dwie nowe konsole to powód do radości dla każdego.


ODPOWIEDZ