Fallouty

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

04 cze 2007, 21:59

Chciałbym tu zaprezentować mam nadzieję, znaną wszystkim serię gier Fallout. Jest to RPG w postapokaliptycznym świecie. Wszystko dzieje się po wojnie atomowej, która wybuchła z braku surowców naturalnych. Przemierzamy napromieniowane (i nie :P) pustynne tereny. Napotkamy tu zmutowane zwierzęta i ludzi,a także rózne osady, gdzie ludzie próbują odbudować cywilizację (chociaż głównie działają tylko dla korzyści materialnych). Rozwój postaci jest niesamowicie rozbudowany. W sumie tok wydarzeń kreujemy już od tworzenia postaci, gdyż zależeć od tego będą dialogi. Jeśli zrobimy "tępą" postać, to perswazja i dyplomatyczne rozwiązywanie zadań nie będzie prawie możliwe. Pozostaje prawo dżungli :P. To może nieco o fabule:

Fallout 1

Jesteśmy mieszkańcem Krypty (jeden z sieci schronów przeciwatomowych, zdolnych pomieścić 1000 osób. Jest to projekt rządowy).Przez 80 lat ludzie z Krypty 13 (Twojej) nie mieli kontaktu ze światem wewnętrznym. Pewnego dnia wysiadł hydroprocesor, trzeba przedwcześnie otworzyć wrota i poszukać części zamiennej, bo wody wystarczy na 150 dni. Padło na Ciebie... Tak więc nie znając świata zewnętrznego, ani nie wiedząc, gdzie szukać ruszamy w świat. Dodam, że później to się okaże, że to nie jedyne zadanie.

Fallout 2

Akcja dzieje się 80 lat po F1. Jesteś mieszkańcem wioski założonej przez bohatera pierwszej części - Arroyo. Najpierw zdajesz test, by dowieść, że jesteś Dzieckiem Przeznaczenia (tak, Twoja wioska to banda dzikusów), potem ruszasz po legendarnego G.E.C.K.a (Garden of Eden Construction Kit), który jest technologią przedwojenną i służy to "naprawy" środowiska, a Arroyo cierpi na głód, choroby i plagi. Później dowiadujemy się, że Krypty, to było rządowe "badanie" ludzi, np Krypta 12 nigdy miała nie być zamknięta. Cel- sprawdzenie, co stanie się człowiekiem po długim napromieniowaniu. Jak to się skończy, to sobie dogracie :).

Warto kupić te gry, bo kosztują w sklepie 19,99, a zabawa jest przednia, bo gra ma niesamowity klimat, mimo kiepskiej grafiki. Do tego strasznie wciąga. Oprócz tego w pudełku dostaniemy Fallout Tactics, taki uproszczony Commandos w świecie Fallout. Mnie tactics nie przypadł do gustu. Stajemy się tam członkiem Bractwa Stali (spotykamy ich również w poprzednich częściach) i wykonujemy różne zadania.

i jeszcze link do ciekawej strony o Falloutach https://fallout.emiasto.com.pl/
i https://www.fallout3.phx.pl/

Dodam jeszcze, że w produkcji jest Fallout 3, który będzie MMORPG i modlę się, aby zdetronizował WoWa (który jest obecnie moją ulubioną grą :))
Ostatnio zmieniony 04 cze 2007, 22:01 przez Kariko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

05 cze 2007, 14:17

Z serii grałem tylko w Fallout Tactics, bardzo mi się spodobał. Będę musiał sobie kupić całą sagę, bo bardzo mi się podoba. Ogólnie klimat tej gry jest super. Jest jedną z nielicznych gier, do których mam zamiar powrócić.


Awatar użytkownika
blt
Początkujący morderca
Posty: 65
Rejestracja: 22 gru 2006, 00:28

05 cze 2007, 16:40

Grałem w jedynkę ale jakoś za daleko mi sie nie chciało dochodzić, pamiętam jak się tym znajomi jarali ileśtam lat temu - ja w tą zimę miałem z tym pierwszy kontakt.


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

05 cze 2007, 17:52

Ja też miałem niedawno z nią kontakt (moze lekko ponad rok temu) i w dobie Neverwinterów i innych bardzo znanych (ale ogranych) rpgów niesamowicie mnie wciągnęła i uważam ją za jedną z lepszych przedstawicieli tego gatunku.


Awatar użytkownika
blt
Początkujący morderca
Posty: 65
Rejestracja: 22 gru 2006, 00:28

05 cze 2007, 21:11

Z moim przypadkiem najprawdopodobniej wyszło jak wyszło przez to, że nigdy na RPG nie przepadałem. Nie licząc oczywiście broni o tej nazwie w Duke3D hehehe.


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

10 cze 2007, 17:07

Hmm...Nigdy nie grałem w tą grę, musze sobie w nią zagrac, bo twoje opisy pierwszej, jak i drugiej części zachęciły mnie do grania.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2007, 17:07 przez Alixo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

10 cze 2007, 18:08

Opisy gier takie trochę "na odwal" :P Od siebie dodam, że gierki polecam, przeszedłem obie po kilka razy, na różne sposoby. Obie części warte są każdej poświęconej im minuty. Co do fabuły... hehehe, sami sobie ją odkrywajcie, bo to połowa zajawki z gry 8-)
Kariko pisze:Dodam jeszcze, że w produkcji jest Fallout 3, który będzie MMORPG...
A skąd ty żeś to info wytrzasnął?? :647:


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

17 cze 2007, 06:58

Z CD Action, które ukazało się w ciągu kilku ostatnich miesięcy, ale nie pamiętam, co to był za numer, bo kumpel dał mi tylko na niego rzucić okiem.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

20 cze 2007, 21:22

Nie wież we wszystko co w CDA piszą :P Pisemko jest spoko, sam kupuję, ale niektóre newsy wyssane z palca.
1. Fallout 3 - nie będzie grą MMO, chodzić ma na zmodyfikowanym silniku The Elder Scrolls IV: OblIVion. Prawdopodobnie nie ujrzymy w nim nawet zwykłego trybu multiplayer. Jego twórcami jest Bethesda Softworks, która to wykupiła prawa autorskie TYLKO I WYŁĄCZNIE do Fallout 3.
2. Fallout MMO - tą grą zająć ma się Interplay (firma od Fallout I i II między innymi... szkoda, że ekipa już zupełnie inna :-/). Jak na razie wiadomo, że gra kiedyś będzie i że Interplay poszukuje sponsorów. :)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

10 lip 2008, 04:11

Ja byłem,jestem i będę fanem WSZYSTKICH falloutów.Te gry mają taki nie powtarzalny klimat , że aż dech zapiera.Polecam wszystkim fanom RPG.

I pamiętajcie...
War....War never changes....


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

10 lip 2008, 15:45

Jednak faktem jest, że nie każdemu musi przypaść do gustu post apokaliptyczny klimat gry... chociaż mój brat za takowym nie przepada, a w Fallout'y i tak grał ile wlezie, ale na początki gry narzekał - bo w sumie nie były one specjalnie fascynujące. Ale to, co dzieje się później - to trzeba "przeżyć" 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

10 lip 2008, 19:32

Lothar pisze:na początki gry narzekał - bo w sumie nie były one specjalnie fascynujące. Ale to, co dzieje się później - to trzeba "przeżyć"
Tak samo jest w Arcanum - jak pomyślę, że mam od początku wykonywać kilka pierwszych misji (teraz już wg mnie nudnych), to odechciewa mi się grać. Jednak dalej klimat daje o sobie znać...


Obrazek
Awatar użytkownika
The Chosen One
Wnerwiony urzędas
Posty: 16
Rejestracja: 18 sie 2008, 14:38
Lokalizacja: USA, Paradise

20 sie 2008, 19:10

Tactics jest nie zabaardzo ale jest jeden pewny modziq pod nazwa AWAKEN polski mod!!!!! zmienia cala gre w styl z fallouta 1 i 2!!! Mozliwosc swobodnego poruszania sie po mapie tak jak to mialo miejsce w poprzednich czesciach. Zaobserwowalem dwa minusiki:

Stopien trudnosci: "mission imposible"

Czestosc NPC ktore mozna spotkac na mapie: ZA KAZDYM KUR*A KLIKNIECIEM!!!!

Mimo tych minusow zachecam do sciagniecia tego modu. Zabawa z nim naprawde przednia. :)


"Chodzcie moi pokojowo nastawieni bracia. Czas na biczowanie o biblijnych rozmiarach"
prodd.

18 wrz 2008, 21:38

Ja dopiero zaczynam, więc dużo powiedzieć nie mogę, ale...

System tworzenia postaci (i jeszcze 97'!) jest świetny ;]


Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

18 wrz 2008, 21:53

Przyznam Wam szczerze, że jestem absolutnym fanem gier, które mają dobrą fabułę. No i poza postem u góry, który odświeżył temat, nowy Tipsomaniak z CDA zrobił mi ochotę na Fallouty (a, i jeszcze na Baldur's Gate ^^). To gdzie można je dostac za 19zł? To jest w Kolekcji Klasyki? Może w SuperSeller? Czekam na informacje. ;>


Obrazek
ODPOWIEDZ