Obama Prezydentem

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Na kogo byś zagłosował

Barack Obama
29
74%
John McCain
10
26%
 
Liczba głosów: 39
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

26 lut 2009, 21:29

Wyjdzie na gorsze. W Arizonie, gdzie jest powszechny dostęp do broni napady z bronią w ręku stanowią margines wszelakich napadów, natomiast w Nowym Jorku, gdzie jest surowy zakaz posiadania broni napady z bronią w ręku stanowią większość napadów. To o czymś świadczy.


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

07 wrz 2009, 22:59

Byłem w Arizonie, faktycznie broń tam się spotyka wśród przechodniów, ale ona służy jako element ozdobny, albo odstraszania obcych (tamta ludność jest bardzo niechętna obcym i zamknięta, zupełnie różna od tej z dużych, amerykańskich miast). Warunkiem posiadania broni jest jej umieszczenie w widocznym miejscu. Myślę, że ilość napadów (z bronią) zależy po prostu od kultury społeczeństwa, a nie od powszechności broni, ten, kto chce napaść i tak to zrobi. Co do małej ilości napadów z bronią w Arizonie, to (będzie rasistowsko) jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, że nie dotarło tam zbyt wielu latynosów i nie ma tam wielu Murzynów, no i jak już wspomniałem ludność tam jest, jak u nas na jakiejś zapyziałej wsi, każdy obcy to wróg, więc prędko zmian nie będzie [podejrzewam, że generalnie w tym stanie przestępczość niższa, niż np w Kalifornii]

Co do tematu, to, juz trochę nie na czasie, ale oczywićcie - McCain i nie dlatego, że jest biały, chociaż z tego powodu przegrał, po prostu to jest koleś z jajami, który należycie by prowadził politykę, głównie zagraniczną. Obama niestety jest wyborem rasistowskim, bo nagle 13-15% narodu, które stanowią Murzyni zainteresowało się polityką i ruszyło do urn, dlaczego? BO OBAMA JEST CZARNY! Tak naprawdę, to g. o nim wiedzieli, ale JEST CZARNY, WIĘC JEST OK! Aktorzy (jakim prawem w ogóle mieszają się w sprawy polityki publicznie, dobrze wiedzą, że dla otępiałej młodzieży amerykańskiej wielu z nich to mentorzy) też chcieli..., nie bardziej musieli! być politycznie poprawni, bo zapewne głośne mówienie o poparciu dla McCaina spotkałoby się z potępieniem i uznaniem danej osoby za ograniczony umysł. Niestety, świat w jakim żyjemy JEST rasistowski na wiele sposobów.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2009, 21:50 przez Kariko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Frugo_Ramone
Niedorobiony bandzior
Posty: 32
Rejestracja: 22 lis 2010, 20:02
Lokalizacja: Posen

23 lis 2010, 22:59

Uważam, że Obama jest takim samym mistrzem "pijaru" co Donald Tusk i cała Platforma Obywatelska :)


"Urodziłem się zmęczony, żyję po to, aby odpocząć."
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

24 lis 2010, 09:10

Frugo_Ramone pisze:Uważam, że Obama jest takim samym mistrzem "pijaru" co Donald Tusk i cała Platforma Obywatelska
Oj jest, jest, chociaż lepiej prowadzi politykę zagraniczną i prawidłowo podchodzi do religii i jej obecności w polityce (chociaż ten mega meczet koło byłego WTC to trochę przegięcie). To jest kiepski prezydent i Amerykanie sobie zdali sprawę (mam nadzieję), że nie warto wybierać kogoś jedynie z powodu koloru skóry, bo poglądy demokratów nie pasują do Ameryki moim zdaniem.


ODPOWIEDZ