Jakie filmy polecacie?!

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
DiamondSoul
Miłośnik broni
Posty: 113
Rejestracja: 24 mar 2007, 10:42
Lokalizacja: Bęęędzin

05 sie 2008, 13:44

wczoraj miałam przyjemność obejrzeć film Chakushin ari / One missed call
napiszę krótko - zachwycił mnie po prostu.
mało widziałam tak dobrych horrorów i to japońskich.
polecam :)


cienka linia
między kłamstwem
a prawdą
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

15 sie 2008, 20:29

Polecam wszystkie części Rocky'iego. Super filmy, ja jestem Balboa, a Marian jest Drago... Za dużo powiedziałem...


Obrazek
Awatar użytkownika
Spoonman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 319
Rejestracja: 30 lip 2007, 12:29
Lokalizacja: zza węgła

16 sie 2008, 22:29

Mówili, że ten nowy Batman jest taki dobry. Jest, powiem wam, średni (a to w mojej opinii i tak już nieźle). Wiadomo, sami znani aktorzy, film zrobiony z wielkim rozmachem. Ale, jak to na amerykańską produkcję przystało, chwilami realizm wzięty nie z tego świata; no i uważam, iż było trochę zbyt dużo gadania. Film trwa ~2,5godziny, a można by go zmieścić w mniej niż 2h. Jednak długość tego filmu jest jego zaletą. Już myślicie, że się skończy i będzie trzeba czekać na drugą część (tak jak było w przypadku Aliens vs Predator, na którego temat wolę się nawet nie wypowiadać) a tu akcja trwa dalej, rozwijając nowe wątki. Ogólnie polecam ten film.

Jednak nawet Batman musi ustąpić filmowi, który po prostu rzuca na kolana. Mowa o filmie "Uprowadzona" (Taken). Nie chcę nic mówić na jego temat oprócz tego, że jest to jeden z najlepszych thrillerów, jakie w życiu oglądałem. Dorównuje swej doskonałości filmowi "Odkupienie" (Rusurrection z 1999 roku, który również polecam). Trzyma w napięciu niemal od początku do prawie samego końca. Wzbogacony nieustającą akcją, stanowi prawdziwy raj dla widza.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2008, 22:33 przez Spoonman, łącznie zmieniany 1 raz.


Speed means freedom of the soul
Awatar użytkownika
Linka
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:53
Lokalizacja: Lublin

17 sie 2008, 07:46

a ja serdecznie polecam musical "Upiór w operze"
z początku myślałam, że to kolejny kiepski musical/melodramat,
który z porządną operą nie ma nic wspólnego.
Jednak myliłam się.
Film jak dla mnie genialny.
Piękne piosenki, dopasowane do miejsca/sytuacji.
Sceneria, klimat - po prostu wszystko mi się b. podobało, naprawdę nie mam się do czego przyczepić.
Każdy może znaleźć tu coś dla siebie.
Bo nie tylko są sceny dramatyczne, ale również wplątane są wątki komedii/czarnego humoru.


Film naprawdę warty obejrzenia..

A tutaj : klik przedsmak tego co Was czeka ;) piosenka z tego właśnie musicalu.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2008, 07:49 przez Linka, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Yamakasi
Miłośnik broni
Posty: 146
Rejestracja: 08 lip 2008, 19:25

29 lis 2008, 22:52

1. 13 dzielnica
2. Yumakasi- współcześni samurajowie
3. Terminator
4. Quest
5. Rocky
6. Planeta małp
7. Zemsta Logana


Dawaj składak, dawaj koło, bo ci przypierdolę w czoło!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

29 lis 2008, 23:01

Linka, fakt, dobry film.

Ja osobiście polecam Lord of the War (na polski spieprzono jako Pan Życia i Śmierci). Czołówka zrywa czapki z głów tym którzy jej nie widzieli.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

30 lis 2008, 00:48

MastaDJMax pisze:Linka, fakt, dobry film.

Ja osobiście polecam Lord of the War (na polski spieprzono jako Pan Życia i Śmierci). Czołówka zrywa czapki z głów tym którzy jej nie widzieli.
A zakończenie... cóż, powiem, że daje wiele do myślenia o dzisiejszym świecie i ludziach władających narodami 8-)

Osobiście poleciłbym film Iron Man, mimo iż uważam, że 2 godziny to za mało na wszystko co w filmie chciano przedstawić. No i troszkę mało w samym filmie Iron Man'a... no ale czekamy na Ultimate Avengers 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Spoonman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 319
Rejestracja: 30 lip 2007, 12:29
Lokalizacja: zza węgła

30 lis 2008, 02:04

Skoro była mowa o musicalach, to ja chciałbym wszystkim gorąco polecić Kostkę Przeznaczenia (mowa oczywiście o "The Pick Of Destiny") z Jack'iem Black'iem i Kyle Gas'em. Przymróżając oko na fakt, iż jest on naciągany i momentami durny, jest po prostu genialną komedią wypełnioną po brzegi doskonałą muzyką zespołu wymienionych wyżej ludzi - Tenacious D.

Jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał tego filmu, powinien jak najszybciej zaległości nadrobić.
Tutaj można obejrzeć trailer.


Speed means freedom of the soul
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

30 lis 2008, 10:42

Ostatnio oglądałem "Zostawić Las Vegas" z Nicolasem Cage'em. Film wbił mnie w fotel. Melodramat opowiadający o alkoholiku, który po stracie pracy sprzedaje wszystko i wyjeżdża do Las Vegas, gdzie sklepy są otwarte 24 h na dobę. Po przyjechaniu na miejsce sprzedaje jeszcze samochód i zegarek. Jego celem jest zapicie się na śmierć. Poznaje prostytutkę, z którą zaczyna łączyć go uczucie. Obaj akceptują siebie takimi jakimi są. Zajeboza film.


Awatar użytkownika
Kaczora
Miłośnik broni
Posty: 152
Rejestracja: 09 lis 2008, 14:51
Lokalizacja: A bo ja wiem ??

01 gru 2008, 15:00

Cast Away
Evil Dead
Hellboy 2
Od Zmierzchu do świtu
Postal
Rec
The Thing
You Don't Mess With The Zohan
Spawn
Van Helsing
Ostatnio zmieniony 01 gru 2008, 15:02 przez Kaczora, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

01 gru 2008, 15:32

Dracula 2000 też był świetny. Niemal dokładnie wyjaśnia wszystko o draculi - przynajmniej dla mnie, bo z innych filmów to oglądałem tylko "Drakula - wampiry bez zębów" który też polecam (Leslie Nielsen rządzi). Poza tym w D2000 wampir ma zaj**isty płaszcz - jak ktoś chce to może mi taki kupić^^


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

12 lis 2010, 21:25

Odważna / Brave One 2007 - Dramat, Kryminał, Thriller
W słusznej sprawie / Just Cause - 1995 - Kryminał
Piękny umysł / Beautiful Mind - 2001 - Biograficzny
Po prostu walcz! / Never Back Down - 2008 - Dramat, Akcja, Sportowy
Królestwo niebieskie / Kingdom of Heaven - 2005 - Dramat historyczny
Kolekcjoner / Kiss the Girls - 1997 - Kryminał, Thriller
Joe Black - 1998 - Fantasy, Melodramat
Efekt motyla / Butterfly Effect - 2004 - Thriller, Sci-Fi
Wyścig z czasem / Out of time - 2003 - Dramat, Kryminał, Thriller
Legionista / Legionnaire - 1998 - Przygodowy, Akcja
Szybcy i martwi / Quick and the Dead - 1995 - Western
Upadek / Falling Down - 1993 - Dramat, Kryminał, Thriller
Ucieczka do zwycięstwa / Victory - 1981 - Sportowy
Pasja / Passion of the Christ - 2004 - Dramat, Biblijny
2012 - 2009 - Sci-Fi, Katastroficzny
Od kołyski aż po grób / Cradle 2 the Grave - 2003 - Dramat, Kryminał, Thriller, Akcja
Słaby punkt / Fracture - 2007 - Thriller, Dramat sądowy
Komórka / Cellular - 2004 - Sensacyjny, Akcja
Poszukiwany, poszukiwana - 1972 - Komedia
Tylko jeden - One - 2001 - Akcja, Sci-Fi

Na razie starczy.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

13 lis 2010, 09:44

Może coś dorzucę:

Full Metal Jacket (nie oglądajcie z lektorem!!) - wojenny
9 Kompania / 9 POTA - wojenny (mocno wzorowany na FMJ)
Rok 1612 / 1612: Хроники смутного времени - historyczny, fantastyka (?)
Control - biograficzny, dramat
Babel - dramat
Trainspotting - komedia, dramat
Gladiator - dramat
Transformers - sci-fi
Dom Zły - dramat, kryminał
Avatar - fantastyka


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

13 lis 2010, 11:32

Dobra pora na epickie filmy którym dałem na Filmwebie 10/10. Wszystkie są wyśmienite na swój sposób.

Mortal Kombat - 1995 - Fantasy, Akcja - film mojego dzieciństwa. Ponadto bardzo lubię bijatyki MK.
Epoka lodowcowa - 2002 - Animacja, Komedia, Przygodowy - j.w. - oglądałem go kilkanaście razy.
Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów - 2009 - bardzo dobra 3 część(dałem 9/10, ale nie mogłem jej ominąć w tym zestawieniu)
Dwójki nie ma. Jak dla mnie najnudniejsza i najsłabsza część.
Parszywa dwunastka - 1967 - Wojenny, Akcja - klasyk...
Obłędny rycerz - 2001 - Komedia, Przygodowy - bardzo dobra komedia
Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą - 2001 - Dramat, Przygodowy, Wojenny, Akcja - oglądałem 2 razy i za drugim razem był tak samo dobry jak za pierwszym - polecam!
Gladiator - 2000- Dramat historyczny - komentarz jest chyba zbędny, prawda? PRAWDA?
Twierdza - 1996 - Sensacyjny - Connery i Cage są chyba dobrą rekomendacją?
Zabójcza broń - 1987 - Komedia kryminalna - jak już spodoba Ci się jedynka, oglądaj całą serię(2 też dostała ode mnie 10/10, 3 i 4 - 9/10)
Kowboj z Szanghaju - 2000 - Komedia, Przygodowy - jak oglądałem pierwszy raz nie mogłem wyrobić ze śmiechu - do tej pory nie wiem, czemu(2 część też można obejrzeć, ale nie jest już taka śmieszna)
Ostatni samuraj - 2003 - Wojenny, Dramat historyczny - świetny film + świetny soundtrack = polecam, oglądać, jak jeszcze nie widzieliście!
Pianista - 2002 - Biograficzny, Dramat, Wojenny - j.w. - jeśli jeszcze jakimś cudem tego nie widziałeś, to na co czekasz?!
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 11:34 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

13 lis 2010, 12:05

Ja niedawno oglądałem film "My name is Nobody". To taki swego rodzaju Western z lekką nutką humoru. Opowiada historię starawego już kowboja, Jacka Beauregarda, najsłynniejszego kowboja na dzikim zachodzie, który jest już zmęczony takim życiem i ciągłbym strzelaniem i chciałby odejść na emeryturę, ale nie może gdyż na każdym kroku pojawiają się inni kowboje którzy chcą go zastrzelić i zostać sławnymi. Na jego drodze pojawia się młody chłopak imieniem Nobody który jest raczej jego fanem, ale zamiast go zabić, woli on zobaczyć jak ten ginie bohatersko walcząc z Dziką Hordą.

Gorąco polecam ten film. Za pierwszym razem jak go oglądałem byłem zjarany i jedyne co wyniosłem z filmu to notatka z tekstem "KU^^A MUSISZ OBEJRZEĆ TEN FILM" (Jestem jak dr Jekyll i Mr Hyde, zwykle podczas palenia zostawiam sobie takie notatki). Jak oglądałem drugi raz to utwierdziłem się w przekonaniu że to genialny film.

Poza tym kilka filmów wartych obejrzenia:

Superhero Movie - film w stylu Scary Movie, tylko że parodiuje on Spider-Mana, uważam że jest śmieszniejszy od Scary Movie a niektóre sceny (seks zbiorowy w laboratorium :P) zapadają w pamięci na długo :P Gra w nim Leslie Nielsen.

Naked Gun - parodia Zabójczej broni, przynajmniej pod kątem tytułu :P Też Leslie Nielsen.

Eurotrip - opowiada o grupie Amerykanów którzy chcą dostać się do Berlinu ale ciągle coś im przeszkadza i lądują w kolejnym kraju. Tytuł filmu zwykle pada kiedy szukam czegoś w stylu Scary Movie albo Superhero Movie, jednak to zwykła - ale bardzo śmieszna - komedia, a nie parodia czegoś. Jednak twórcy ostro drą łacha ze stereotypów europejskich i amerykańskiego wyobrażenia o europie. (Polskę niestety pominęli.)

V for Vendetta - nie widziałem żeby ktoś o tym wspominał. Film oparty na komiksie opowiadający historię rewolucjonisty w dystopijnym społeczeństwie. (a poniekąd 4chana :P)

Kilka dokumentów wartych obejrzenia:
The Union: Business behind getting high - film wyjaśniający, dlaczego marihuana powinna być legalna (jeśli palacze marihuany to dla ciebie "ćpuni" to obejrzyj ten film a zrozumiesz że marihuana nie jest nawet narkotykiem)

Zeitgeist - religie, 9/11, w ogóle gdyby ten film był książką, można było by go nazwać "Biblia Teorii Spiskowych". Z dopiskiem "mających poparcie w faktach"
Zeitgeist: Addendum - trochę dodatkowych informacji.

Capitalism: a Love Story - opowiada o tym, jak kapitalizm niszczy społeczność. Film Michaela Moore'a, autora pamiętnego "Fahrenheit 9/11".

Aha, i przy okazji, odradzam oglądanie filmu Stan Helsing. Teoretycznie to parodia Vana Helsinga, ale praktycznie to debilny i w ogóle nie śmieszny gniot. Dosłownie podczas filmu były dwie sceny podczas których się uśmiechnąłem.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
ODPOWIEDZ