Tworzenie nowej partycji w laptopie Lenovo y530

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

07 lis 2010, 18:40

Witam

Mam pytanie do ludzi bardziej obeznanych w bawieniu się w systemie i partycjach ukrytych...czytałem na ten temat już sporo i wiem, że jest możliwość stworzenia nowej partycji/powiększenia partycji z dyskiem ukrytym bez utraty oprogramowania Recovery. W związku z tym mam prośbę - czy mógłby mi ktoś to wyjaśnić lub podać linki z klarownym wyjasnieniem...nie piszcie też, proszę, że Google nie boli, gdyż, jak pisałem, starałem się czytać o tym jak najwięcej, jednakże chciałbym zasięgnąć jezyka u persony doświadczonej w tych sprawach.

Z góry bardzo dziękuję! :)


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

07 lis 2010, 20:51

Jeśli dobrze zrozumiałem - chodzi o to, że chcesz aby ukryta partycja nie była ukryta, lub też ewentualnie scalić ją z którąś z widocznych partycji, jednocześnie mając możliwość laptopowej reinstalki systemu, w razie problemów? Jeśli tak -
ftp://ftp.symantec.com/public/english_u ... EDIT32.zip
Po uruchomieniu programu należy jako HARD DISK wybrać DRIVE 1, następnie w 3 wierszu w kolumnie "Type" kliknąć 2 razy na "12". Po pojawieniu się okienka wybrać "07 Installable File System (NTFS, HPFS)", kliknąć SAVE SETTINGS, potwierdzić, zresetować komputer. Po restarcie ukryta partycja stanie się widoczna, będzie można odczytać jej nazwę i zajrzeć do środka.

Aby znów uniewidocznić partycję należy z powrotem zmienić "Type" z "07" na "12 Compaq diagnostics" (wystarczy wpisać ręcznie 12), zapisać zmiany, potwierdzić, zresetować komputer.
8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

07 lis 2010, 22:03

Lothar pisze:Jeśli dobrze zrozumiałem - chodzi o to, że chcesz aby ukryta partycja nie była ukryta, lub też ewentualnie scalić ją z którąś z widocznych partycji, jednocześnie mając możliwość laptopowej reinstalki systemu, w razie problemów? Jeśli tak -
ftp://ftp.symantec.com/public/english_u ... EDIT32.zip
Po uruchomieniu programu należy jako HARD DISK wybrać DRIVE 1, następnie w 3 wierszu w kolumnie "Type" kliknąć 2 razy na "12". Po pojawieniu się okienka wybrać "07 Installable File System (NTFS, HPFS)", kliknąć SAVE SETTINGS, potwierdzić, zresetować komputer. Po restarcie ukryta partycja stanie się widoczna, będzie można odczytać jej nazwę i zajrzeć do środka.

Aby znów uniewidocznić partycję należy z powrotem zmienić "Type" z "07" na "12 Compaq diagnostics" (wystarczy wpisać ręcznie 12), zapisać zmiany, potwierdzić, zresetować komputer.
8-)
chodzi o to, że robiłem koleżance format na tym laptopie, dokładnie - przywracałem stan fabryczny...zastanawiałem się, czy by nie zrobić jej dodatkowej partycji...w końcu C: ma ok. 190 GB miejsca, a D:, partycja na której znajduje się dysk ukryty z obrazem ustawień fabrycznych (jest on widoczny) ok. 30 GB..a za kazdym razem wrzucaj filmy, muzykę, zdjecia po formacie...może być męczące, jesli jest tego dużo...ale zdarzyłem się zapoznać z tym, że jakiekolwiek zruszenie pustego miejsca na partycji C:, nie daj Bóg D: wiąże się z uszkodzeniem dysku ukrytego i tylko w serwisie mogą temu zaradzić..podobno nawet obraz partycji ukrytej zgrany na płyty nie pomaga...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
ODPOWIEDZ