Brak polskich znakow

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

09 paź 2010, 16:48

Od pewnego czasu mam problem z klawiatura polski(programisty). Mianowicie nie dzialaja mi skroty klawiszowe od polskich znakow (alt+litera). Najpierw bywalo na przemian, to moglem pisac polskie, to nie, pozniej musialem powciskac pare razy lewy alt + shift, zeby uzyskac mozliwosc pisania polskich litera, a teraz nie mam ich w ogole.

Kombinowalem na wszelkie rozne sposoby, usuwalem uklad polski (214), angielski, to znowu polski (programisty), nie dziala. Polskie znaki mam na ukladzie polski (214), ale wszyscy wiemy, jak bardzo upierdliwy jest ten set.

Wydaje mi sie, ze problemy z tym zaczely sie odkad zainstowalem Avira antivir, albo Deamon tools, chociaz ten drugi mialem juz na wczesniejszych systemach i nigdy czegos takiego nie powodowal. Ktos wie, jak temu zaradzic? Podejrzewam, ze moge miec jakis konflikt skrotow klawiszowych, ale nie umiem tego znalesc. System to win xp professional sp3


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

10 paź 2010, 11:12

Ja bym zrobił tak: tłukłbym Alt+Shift, dopóki nie dałoby rady zrobić polskiej litery. Jakby nie dało się, to:
Panel Sterowania => Opcje regionalne i językowe => zakładka Języki => przycisk Szczegóły => Zmień sekwencję klawiszy... => czyścisz wszystkie pola (przy każdym języku ma ci pisać "[Brak]"). Następnie usuń wszystkie języki i zainstaluj tylko Polski (programisty). Restart kompa (choć chyba nie jest potrzebny, nie zaszkodzi) i wtedy sprawdź, czy działa. Jak dalej nie działa, to odinstaluj Avirę lub Deamona i sprawdź, czy coś się zmieni.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

10 paź 2010, 11:38

Też tak miałem po zainstalowaniu Catalysta do obsługi Radeona a także Tune Up Utilities. Programy korzystały akurat z tych skrótów klawiszowych, do których były przypisane polskie znaki.
Problem zniknął dopiero wtedy, gdy udało mi się te skróty w danym programie wyłączyć bądź zmienić na inne. Można też zrobić tak, by dane programy nie uruchamiały się na starcie, ale jeżeli problem stanowi antyvir >> nie polecam
Ostatnio zmieniony 10 paź 2010, 11:42 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

30 paź 2010, 12:08

Dobra, zweryfikowalem przyczyne. Grzebalem na wszelkie mozliwe sposoby, bezskutecznie, w miedzyczasie przestaly dzialac F1-F4, CTRL+ALT+DEL i ALT+TAB, zainstalowalem system na nowo, to samo. Przyczyna tkwi w klawiaturze, cos sie pochrzanilo w srodku, bo podpialem pozyczona i wszystkie te klawisze dzialaly. Niedlugo wymienie, wiec wszystko wroci do normy. Temat zamykam


Zablokowany