[SPRZĘT] Pamieć fizyczna

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
PostalowyManiak
Początkujący morderca
Posty: 84
Rejestracja: 31 mar 2010, 15:09
Lokalizacja: Z przyczepy

19 lip 2010, 16:09

otóż mam takie pytanie.Częste gram na L4D na 1 gb ram Geforce 8600GT 256mb
Intel Celeron D 2.80 i śmigało na maxa.A teraz spaliło się 512 mb(połowa) ram i po uruchomieniu kompani SP(Mp nie próbuje)jest zawieszka po 3s i reset kompa trza robić.Czy idzie jakoś dodać na tej partycji fizyczna pamięć (gra dysk d a system c)
Dysk d niema fizycznej czy idzie jakoś dodać fizyczną pamięć taka jakby zastępczą.Bo ciężko mi czekać już ten jeden 1 miesiąc a poczekam jeszcze do 3 sierpnia.


"89% graczy uważa że grafika jest najważniejsza, jeśli uważasz że należysz do tych 11% wklej to do podpisu"
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

27 lip 2010, 02:26

Z dysku RAM-u nie zrobisz :-P Możesz co najwyżej zwiększyć w ustawieniach systemu rozmiar pliku stronicowania, ale to w grach i tak nic nie da. Co do zawieszek - polecam sprawdzić, czy pozostałe 512MB również nie zaczyna się smażyć (przekładaj do wszystkich slot-ów na RAM po kolei) :-P Bo mimo małej ilości pamięci RAM, takie zachowanie nie jest normalne. Gra powinna zamulać, ciągnąć mało FPS, ewentualnie uruchamiać samo menu 20 minut, ale nie zawieszać kompa. A skoro jedna kostka zdechła, druga może iść w jej ślady 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
adana4
Modder
Modder
Posty: 142
Rejestracja: 02 lis 2007, 12:10
Lokalizacja: czersk

27 lip 2010, 09:51

Lothar pisze:polecam sprawdzić, czy pozostałe 512MB również nie zaczyna się smażyć
niekoniecznie ram ale też inne części kompa .Mam to samo tyle że ja mam 1,5 gb ram a reszta kompa słaba :P . Rozwiązaniem jest otworzenie klapy kompa i położenie wiatraka jakiegoś ,który będzie chłodził komputer . Jak tak robie jak uruchamiam grę i jest git , nic się nie tnie . :diabeł:


damdan/adana4
ODPOWIEDZ