Hazard: Journey of Life

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Yama
Miłośnik broni
Posty: 144
Rejestracja: 29 lip 2008, 16:11

08 cze 2010, 23:05

Zdrawstwujtie!
Chciałbym przybliżyć Wam jeden tytuł, o którym nie znalazłem żadnej wzmianki w tym dziale, a mianowicie "Hazard: Journey of Life".

Zatem o czym w ogóle mowa?
Gra ta sprowadza się wyłącznie do wyborów. Nieznane miejsce, przedstawione za pomocą widoku z pierwszej osoby, w którym przyjdzie nam grać, kryje wiele tajemnic. Tu nie ma jednej, prawidłowej ścieżki, bo wszystkie są tak samo istotne. Co krok będziemy stawać przed dylematami – iść w lewo, czy prawo? Przejść spokojnie, czy biec? Co więcej, każda nasza decyzja, niezależnie od swoich konsekwencji, zostanie podsumowana jakąś prawdą życiową.

Dla przykładu, w pewnym momencie stajemy przed schodami prowadzącymi w górę i w dół. Napis na ścianie informuje nas, że czasem wystarczy dokonać tylko prostego wyboru, więc nie myśląc za wiele, kierujemy się na wyższe piętro. Idziemy tak przez chwilę, aż w końcu trafiamy ponownie do poprzedniej lokacji. Wybieramy więc tym razem niższy poziom, by po chwili marszu, ku naszemu zdziwieniu, znowu wylądować w tym samym miejscu. Teraz jednak na drugiej ścianie widnieje komunikat, iż czasem nasze decyzje i tak nie mają sensu, ponieważ sprowadzają się do tego samego. Chcąc wydostać się stąd jak najprędzej, próbujemy zawrócić, lecz wtedy okazuje się, że korytarz, którym przyszliśmy, wygląda zupełnie inaczej. Z informacji dowiadujemy się, że nigdy nie możemy oczekiwać, iż wszystko będzie za jakiś czas wyglądać tak, jak to zapamiętaliśmy. Ruszamy więc przed siebie...

Brzmi ciekawie? Dodam jedynie tyle, że jest to tylko przedsmak tego, co gra będzie w stanie nam zaoferować. Jakby tego było mało, drugą stroną tej produkcji są zręcznościowe oraz logiczne zagadki. Uzbrojeni w nietypową broń, przejdziemy przez korytarze, które będą stanowić wyzwanie nawet dla sprytniejszych osób.

Obecnie, dostępna jest jedynie wersja demonstracyjna gry, lecz nawet ona świetnie obrazuje ideę tej produkcji. Wszystkich zainteresowanych odsyłam pod ten adres (odnośnik do samego dema). Dodatkowo, zamieszczam swój gameplay, jednak nie polecam go oglądać przed bliższym zapoznaniem się z grą, ponieważ pozbawicie się wtedy przyjemności odkrywania wszystkiego na własną rękę.

<object width="560" height="340"><param name="movie" value=" name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>
Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 16:46 przez Yama, łącznie zmieniany 16 razy.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

08 cze 2010, 23:23

Intrygujące, napewno się później z tym bliżej zapoznam :D
W opisie zrobiłeś mały błąd - Hazard chodzi na UDK (Unreal Engine 3.5 - ten sam co w Grers of War II i Gears of War III), zaś Postal 2 na Unreal Engine 2 a.k.a. Unreal Warfare Engine - innymi słowy 1.5 kroku technologicznego wstecz 8-)
Dodam od siebie, że warto zapoznać się też z innymi produkcjami opartymi o UDK, wielu ludzi tworzy naprawdę nowatorskie projekty - do wielu można się też zgłosić w ramach współpracy 8-)
Ostatnio zmieniony 08 cze 2010, 23:27 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
RobertosSK1
Miłośnik broni
Posty: 107
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:51
Lokalizacja: Z internetu

08 cze 2010, 23:26

Hmm... Wygląda ciekawie, i oryginalnie, chyba skuszę się na demko ;) Dzięki za wstawienie, pozdro xD
PS: Broń którą mamy wygląda zupełnie jak Spawarka z Unreal Tournament 3, tylko że taka... bez kolorowa xD


"Nadchodzi kolejny odcinek przygód psychola!"
Awatar użytkownika
Yama
Miłośnik broni
Posty: 144
Rejestracja: 29 lip 2008, 16:11

08 cze 2010, 23:39

Lothar pisze:W opisie zrobiłeś mały błąd - Hazard chodzi na UDK (Unreal Engine 3.5 - ten sam co w Grers of War II i Gears of War III), zaś Postal 2 na Unreal Engine 2 a.k.a. Unreal Warfare Engine - innymi słowy 1.5 kroku technologicznego wstecz 8-)
Poprawione. Tak jest, jak się nie patrzy dokładnie na dane techniczne.
RobertosSK1 pisze:Hmm... Wygląda ciekawie, i oryginalnie, chyba skuszę się na demko ;) Dzięki za wstawienie, pozdro xD
Nie ma problemu. A demo naprawdę polecam ściągnąć, bo choć przez ograniczenia obecnej wersji często lądujemy w ślepych uliczkach, to i tak czeka nas całkiem niezła zabawa przy odkrywaniu nowych ścieżek.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2010, 23:41 przez Yama, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

09 cze 2010, 09:14

Demko już się zasysa. Gra wygląda bardzo ciekawie. Jak widać nie trzeba wielkich budżetowych produkcji, aby wciągnąć gracza. Nie potrzeba też dobrej grafiki, gdyż grywalność jest najważniejsza.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

09 cze 2010, 16:09

Jeszcze kilka mb i zobaczę co to za cudo, ale jakby nie patrzeć - to może być dość... ciekawa gra.


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
RobertosSK1
Miłośnik broni
Posty: 107
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:51
Lokalizacja: Z internetu

09 cze 2010, 16:31

No, pograłem trochę w demko. I jest naprawdę niezłe, aż musiałem odpocząć od tego myślenia w grze ;) Czekam na pełną wersję, tylko ciekawe czy będzie za free, czy do kupienia np. przez Steam. Bo baaardzo wątpię żeby gra wylądowała na sklepowych półkach :P


"Nadchodzi kolejny odcinek przygód psychola!"
Awatar użytkownika
Yama
Miłośnik broni
Posty: 144
Rejestracja: 29 lip 2008, 16:11

09 cze 2010, 16:35

RobertosSK1 pisze:No, pograłem trochę w demko. I jest naprawdę niezłe, aż musiałem odpocząć od tego myślenia w grze ;) Czekam na pełną wersję, tylko ciekawe czy będzie za free, czy do kupienia np. przez Steam. Bo baaardzo wątpię żeby gra wylądowała na sklepowych półkach :P
Z tego, co udało mi się ustalić, pełną wersję gry będzie można pobrać całkowicie za darmo.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 16:38 przez Yama, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
RobertosSK1
Miłośnik broni
Posty: 107
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:51
Lokalizacja: Z internetu

09 cze 2010, 17:35

Yama pisze:Z tego, co udało mi się ustalić, pełną wersję gry będzie można pobrać całkowicie za darmo.
No to super, moja chęć na ten tytuł powiększyła się, czekam. THX :D


"Nadchodzi kolejny odcinek przygód psychola!"
Awatar użytkownika
Yama
Miłośnik broni
Posty: 144
Rejestracja: 29 lip 2008, 16:11

11 cze 2010, 21:52

Ktoś jeszcze pokusił się ściągnąć to demo?
Jeśli tak, to jak wrażenia? Wybraliście tytułową wędrówkę, czy może skupiliście się wyłącznie na odnalezieniu broni? Zamieszczajcie też screeny z Waszymi ścieżkami.

Obrazek

To moja, niezmieniona już od parunastu dni. Wątpię, by było coś jeszcze do odkrycia (prócz korytarza z bronią, ale jego unikam), chociaż nigdy nie wiadomo.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2010, 21:53 przez Yama, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

12 cze 2010, 01:27

Ukończyłem demówę - dla mnie to jest gra geniusz czekam na pełną wersję.


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
ODPOWIEDZ