[POMOC] ŁAT DA FAK?

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

03 maja 2010, 21:44

Yo.
Wracam se z odpoczynku, chcę włączyć kompa i.... blue screen? Wtf? Nie odpala się w żadnym trybie, ostatnio wszystko było OK jak wyłączałem, co jest przyczyną i jak to naprawić?


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

03 maja 2010, 21:54

Obczaj, co jest tam wypisane i może coś wywnioskujesz. Z samego "blue screen" nikt nic ci nie powie. Jako prawie laik to pierwsza myśl, jaka mi wpadła to to, że coś jest niepodłączone (choć jestem pewien, że to zła myśl, ale wolałem to napisać). Jeśli nic nie wywnioskujesz, to zbutuj kompa (czyli skopaj, nie zrestartuj), a nuż się uda.


Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

03 maja 2010, 22:03

Może po prostu jakiś podzespół wysiada? Tak jak napisał poprzednik, bez treści BSOD nic nie wywnioskujesz.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

03 maja 2010, 22:16

Przepisz sobie kod błędu, wklep do gugla i wyskoczy Ci pierdzyliard rozwiązań (chyba).


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

03 maja 2010, 22:25

No niby też myślę że jakiś podzespół siadł, no ale czemu jak ostatnio wyłączałem kompa wszystko było ok?
I jak przepisać treść błędu, bo mam restarta ułamek sekundy po komunikacie xd


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

03 maja 2010, 22:32

Masz aparat cyfrowy?
Zrób filmik i zatrzymaj klatkę, może się uda
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 22:33 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

04 maja 2010, 12:45

Ty, a jak to jest, że nam o tym piszesz, skoro komp Ci się posypał? :P

Na następne bluescreeny (jak masz win XP) zrób to PPM na Mój Komputer w pasku start /Właściwości/Zaawansowane/Uruchamianie i Odzyskiwanie i odhacz "Automatycznie uruchom ponownie


Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

04 maja 2010, 13:22

Ty, a jak to jest, że nam o tym piszesz, skoro komp Ci się posypał?
oOo

Pisze z komórki, laptopa lub innego działającego komputera.

Ale przyczyn może być wiele. Ostatnio miałem zwalone chłodzenie, przez co RAM szwankował i wyskakiwały blue screeny. Innym razem siadła grafika, tak więc możliwości jest wiele. Jeśli przyczyną rzeczywiście jest usterka techniczna, to radzę komputer oddać do serwisu, bo sam możesz tylko pogorszyć sprawę, a forumowe porady są często lekkomyślne.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

04 maja 2010, 14:11

Sprawdź kabel od dysku czy nie jest poluzowany. ja miałem coś podobnego ;P


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

04 maja 2010, 16:50

little_psycho pisze:Yo.
Wracam se z odpoczynku, chcę włączyć kompa i.... blue screen? Wtf? Nie odpala się w żadnym trybie, ostatnio wszystko było OK jak wyłączałem, co jest przyczyną i jak to naprawić?
Czyli masz dostęp do okienka wyboru trybu uruchomienia systemu, jak mniemam? Jeśli tak, to pewnie Win strzelił focha, ewentualnie (jeśli masz kartę ATI ze sterownikami z tego roku - nieważne którymi, wszystkie tak mają - one mogą być przyczyną). Polecam zaopatrzyć się w jeden z Live CD:
https://jakilinux.org/jaki-linux/live-cd/
Wypalić, wsadzić do pacjenta i sprawdzić jak komputer się zachowuje. Jeśli będzie działał normalnie, będziesz miał już konkretne powody, by obwiniać system. 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

04 maja 2010, 17:40

Dzięki Lothar.
Piszę z laptopa rodziców, co to k*rwa rok 2100 że każdy komputer ma DNA przypisane do właściciela? -.-
Próbowałem z filmem, jakość do niczego. Zrobię jak Loth mówi, bo mam taki właśnie problem, i jest to możliwie wina systemu bo mój XP jest raczej nieoryginalny (bo instalował go jakiś tam gościu któremu kazałem bo miałem spieprzony po wirze (xd) ) edytowany, żeby mógł 4gb ramu obsługiwać.


ODPOWIEDZ