Tragedia w Smoleńsku

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

10 kwie 2010, 13:28

Ja wciąż uwierzyć nie moge, dla mnie to jest coś na dużą skale, szkoda mi tego człowieka i innych, ale najbardziej kaczyńskiego, dzieci miał, matka w szpitalu, codziennie ją odwiedzał eh;/
Nie znasz dnia ani godziny.


Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

10 kwie 2010, 13:47

korter pisze:Nad polską nareszcie wstało słońce wolności.
Puknij się w łeb, nic się i tak nie zmieni, ale już mniej ludzi chodzi po ziemi.

Nie lubię polityki, jak chyba każdy. Ale zginęli ludzie, i dlatego jest mi po prostu przykro. Cholera, 6 godzin temu jeszcze żyli. :/


Obrazek
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

10 kwie 2010, 13:48

Proste, katyń dał o sobie znać na 70 rocznice ;/


Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

10 kwie 2010, 13:56

Co do teorii spiskowych - raczej nie. Błąd pilota podają jako przyczynę. Z drugiej strony - podchodził 3 razy do lądowania, i zawsze coś przeszkadzało. Popełnił chyba błąd przy 4. razie, ale... i tak się długo trzymał, że tak powiem.


Obrazek
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

10 kwie 2010, 14:14

https://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=19f6d

lista ofiar, na stan obecny.

Do mnie to wszystko na początku nie doszło, gdy usłyszałem o sytuacji około 10:30. Myślałem, że to jakiś niesmaczny i spóźniony żart... Okazało się to jednak prawdą. Nie zginęli tam reprezentanci mojej opcji politycznej, ale w dalszym ciągu zginęli tam oficjele naszego kraju (Kaczyński, Gosiewski, Putra, Karpiniuk, Szmajdziński), armii (m.in. Szczygło, Błasik), historii (Anna Walentynowicz), prezes PKOl, prezes NBP... same ważne dla Polski persony, ale przede wszystkim zginęli tam ludzie mający rodziny, znajomych.... Kwiecień w historii naszego kraju jest miesiącem wyjątkowo tragicznym. Tragedia w Katyniu, śmierć JPII i dzisiejsza katastrofa ze Smoleńska. Ciężko mi jeszcze teraz sobie uświadomić, co to w sumie oznacza dla kraju.

Ale jest jedna osoba (pomijając ruskich), która się cieszy - pan Bronisław Komorowski. Jak spisze się na zastępstwie za prezydenta, to przekona do siebie naród i zwiększy swoje szanse na nadchodzące wybory prezydenckie ^^.


Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

10 kwie 2010, 14:31

I tak kiedyśby zginęli .Wśród nich były zakały i wrzody polski.Szkoda że razem z nimi odeszli dobrzy politycy.


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

10 kwie 2010, 14:35

W moim odczuciu była tam tylko jedna zakała, spośród ludzi, którzy zginęli, ale nie uważam, żeby było słuszne, aby taki los ją spotkał. Dziwi mnie Twoje grubiaństwo i brak poszanowania dla ludzi. Kiedyś dawno też taki byłem, ale życie mnie ostro skopało po dupie za to.


Swoją drogą, czekam na jakąś wypowiedź Palikota ^^ www.pepepe.pl (zegar odmierzający koniec kadencji Kaczyńskiego) już wstrzymało działalność :P
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2010, 14:38 przez Kariko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

10 kwie 2010, 14:36

korter pisze:I tak kiedyśby zginęli .Wśród nich były zakały i wrzody polski.Szkoda że razem z nimi odeszli dobrzy politycy.
Wiesz istnieje coś takiego jak "szacunek", ale ciebie chyba go pozbawiono razem z sumieniem i ludzkimi uczuciami...Też większości z nich nie lubiłem, ale nie życzyłem im śmierci..co najwyżej zmiany stanowisk [bo niektórzy się na nich po prostu nie spisywali] lub wogóle odejścia z polityki.A ty najwyraźniej jesteś pozbawionym uczuć ***********[w miejsce gwiazdek wstawić swoje ulubione przezwisko].
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2010, 14:37 przez Koloses, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

10 kwie 2010, 14:43

Robsessed pisze:Co do teorii spiskowych - raczej nie. Błąd pilota podają jako przyczynę. Z drugiej strony - podchodził 3 razy do lądowania, i zawsze coś przeszkadzało. Popełnił chyba błąd przy 4. razie, ale... i tak się długo trzymał, że tak powiem.
W sumie to nie był błąd pilota, gęsta mgła i coś padło w wysokościomierzu, kiedy pilot zauważył że jest za nisko było po prostu za późno.


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

10 kwie 2010, 14:48

Podobnie, jak Alixo sądzę, że ktoś maczał w tym palce. W jedną chwilę zostaliśmy państwem pozbawionym prezydenta, najwyższej kadry dowódczej armii, prezesów IPN i NBP. Idealna sytuacja dla potencjalnych wrogów Polski.

Ech, w takiej chwili nie powinno się mówić o polityce, ale Platforma Obywatelska ma 100% pewną wygraną w wyborach: zginął urzędujący prezydent, który stanowił największe zagrożenie dla p. Komorowskiego, zginął kandydat lewicy. Nie muszę pisać, że taka sytuacja jest bardzo korzystna dla Rosji, bo PO jest bardziej prorosyjskie niż PiS.

Podsumowując: albo to był cholerny pech i zwykły wypadek, albo wypadek, któremu ktoś dopomógł. A może po prostu ta ziemia lubi pić polską krew...

Tak czy inaczej: Requiem aeternam dona eis Domine et lux perpetua luceat eis


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

10 kwie 2010, 14:51

Swoją drogą, nasze wojsko podobno zostało bez dowódców.


Awatar użytkownika
pajdus
Seryjny zabójca
Posty: 274
Rejestracja: 13 lut 2010, 19:20
Lokalizacja: Przemyśl

10 kwie 2010, 14:52

Przez tą katastrofę straciliśmy najważniejszych ludzi w naszym państwie.Na szczęście znaleziono czarną skrzynkę i za ok 2 tygodni będziemy wiedzieć co się naprawdę stało z tym samolotem.


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

10 kwie 2010, 14:54

kazik pisze:Podobnie, jak Alixo sądzę, że ktoś maczał w tym palce. W jedną chwilę zostaliśmy państwem pozbawionym prezydenta, najwyższej kadry dowódczej armii, prezesów IPN i NBP. Idealna sytuacja dla potencjalnych wrogów Polski.
Tu jest akurat wina czysto po stronie Polski. Czemu wszystkie takie "szychy" lecieli jednym samolotem?? Powinni lecieć w kilku mniejszych. Nawet zakładając, że ktoś w tym maczał palce, to sytuacja, w której przedstawiciele praktycznie jednego obozu politycznego i najwyżsi dowódcy armii skupiają się w jednym miejscu jest bardzo korzystne i prowokujące, a wina Polaków. Polak niestety mądry po szkodzie.


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

10 kwie 2010, 14:57

Tylko czekać, aż Rosja nas napadnie... Nie wiem czemu, ale mam takie przeczucie. A na ogół mam rację, gdy nie chcę jej mieć.


Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

10 kwie 2010, 15:34

Pangia pisze:Tylko czekać, aż Rosja nas napadnie... Nie wiem czemu, ale mam takie przeczucie. A na ogół mam rację, gdy nie chcę jej mieć.
Nie, taki coś się na pewno nie stanie, Europa vs Rosja ? Poza tym hamerykanie też pewnie by się chcieli wtrącić. Rosja nie miała by najmniejszych szans... Chociaż...


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Zablokowany