Saga Disciples

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

05 cze 2007, 15:41

Saga strategii turowych, które rozgrywają się w świecie fantasy zwanym Nevendaar.

Pierwsza część sagi opowiada o Pierwszych Wielkich Wojnach, w których biorą udział cztery rasy: Imperium (ludzie), Górskie Klany (krasnoludy), Legiony Potępionych (demony) i Hordy Nieumarłych. Budowa rozgrywki przypomina serię Heroes of Might And Magic, ale pod wieloma względami jest różna od "Hirołsów".

Druga część rozgrywa się dziesięć lat po zakończeniu Pierwszych Wielkich Wojen. Przeciwko sobie stają znowu te same rasy. Sposób rozgrywki uległ pewnym zmianom w stosunku do pierwszej części. Głównymi zasobami, oprócz złota, są różne rodzaje many, które występują na mapie w postaci kryształów. Każda rasa ma swoją manę. Do dwójki wyszło kilka dodatków. Oprócz dwóch bliźniaczych dodatków dających nowe sagi, wyszedł dodatek "Bunt Elfów", który dawał nową rasę (Przymierze Elfów) i związaną z nią kampanię.

Ogólnie ta seria (zwłaszcza druga część wraz z dodatkami) jest moim zdaniem lepsza od Heroes'ów. Seria jest mroczna i bardzo klimatyczna. Moja ulubiona gra (zaraz po Postalu oczywiście).

Niebawem ma wyjść trójka, której oczekuję tak samo jak Postala III.

Polska stronka o sadze: https://www.gallean.zh.pl/


Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

05 cze 2007, 16:10

ooo tak ta gra jest poprostu zajefajna... jest o wiele lepsza od heroesow. bohaterowie jak i nasi zolnierze moga zdobywac doswiadczenie ktore przeklada sie na awans postaci(trzeba jeszcze wybudowac odpowiedni budynek) wtedy zmienia sie jej wyglad sila i cechy
,oj ulubiony dodatek to disciples II mroczne proroctwo
Ostatnio zmieniony 05 cze 2007, 16:11 przez Mixer, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

05 cze 2007, 17:47

Dla mnie nie jest lepsza od Heroesów (nie licząc części 5, bo dla mnie jest ona nieporozmumieniem). Gra ma rzeczywiście swoisty klimat, ale jest niemożliwie trudna, przez co szybko ją odłożyłem. No i bardzo mnie zniechęcały klany górskie, mało klimatyczne, elfy z dodatku były lepsze. To dwa jej mankamenty. W grze mi się bardzo również podobał system rozwoju jednostek i te fajne drzewka wielokrotnego wyboru. System walk nie jest zły, ale coś nie do końca mi w nim odpowiadało. No i ciekawie zrobiono system czarów, które można użyć przed walką na mapie gry, a nie podczas bitwy.


ODPOWIEDZ