Która część najgorsza?

Ogólne rozmowy dotyczące całej serii Postal.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Najgorsza część serii to

Postal 1 (lub Postal Plus)
21
60%
Postal 2
0
Brak głosów
Postal 2 STP
0
Brak głosów
Postal 2 Apocalypse Weekend
14
40%
 
Liczba głosów: 35
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

25 sie 2009, 04:55

Ludzie, nie narzucajcie na siłę swojego zdania :-P
W temacie brana pod uwagę powinna być tylko i wyłącznie subiektywna ocena graczy, nie zaś to, jaki gra ogólnie odniosła/nie odniosła sukces. Na przykład Elvis Scatter zapewne grał w P1, P2, STP, AWP i w jedynkę grało mu się najgorzej/nie przyciągnęła go na zbyt długo, wydawała się nudna, niedorobiona, kiepska lub [tutaj wstawić inne epitety]. I tyle, jemu się nie podoba, a komuś innemu się podoba. To, że ja lubię wytrawne wino, nie znaczy że mam zmuszać innych do polubienia takowego 8-)
prawdziwy 666 pisze:
Mr Minio pisze:brzydka grafika
o fabule już pisałem a kamera wcale nie jest zrypana jest w tak zwanym rzucie izometrycznym
Czyli dla Mr Minio zrypana :-P Jakby nie patrzeć nie ma wielu shooter'ów z takim widokiem. W większości taki widok mamy w grach RPG/H'n'S. Nie każdemu musi się to podobać. Przy pierwszym spotkaniu z Postal'em również mnie owa kamera nieco odstraszyła (ale to było daaawno temu :-P). 8-)

Osobiście ubóstwiam Postal 1, ale nikogo nie przekonuję na siłę, że gra jest the best, bo bez niej nie powstałaby dwójka czy coś 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 sie 2009, 09:50

Zapomniałem dodać, że sterowanie prosi o pomstę do nieba(nie mogę iść w lewo, a zabicie kogoś jest bardzo trudne). Jak pisałem o brzydkiej grafice to mi chodziło głównie o ten nieszczęsny widok izometryczny, który może i nadaje się do shooterów(taki Alien Shooter całkiem udany), ale trzeba to jakoś umieć zrobić, a według mnie w jedynce Postala zrobiono to koszmarnie!


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

25 sie 2009, 10:50

Lothar pisze:W temacie brana pod uwagę powinna być tylko i wyłącznie subiektywna ocena graczy, nie zaś to, jaki gra ogólnie odniosła/nie odniosła sukces. Na przykład Elvis Scatter zapewne grał w P1, P2, STP, AWP i w jedynkę grało mu się najgorzej/nie przyciągnęła go na zbyt długo, wydawała się nudna, niedorobiona, kiepska lub [tutaj wstawić inne epitety]. I tyle, jemu się nie podoba, a komuś innemu się podoba. To, że ja lubię wytrawne wino, nie znaczy że mam zmuszać innych do polubienia takowego
I o to chodzi. Dzięki za uzasadnienie. W tym momencie odłączam się od dyskusji w tym temacie, bo chyba już nie będę potrzebny?


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
pingo216
Wnerwiony urzędas
Posty: 17
Rejestracja: 16 lip 2009, 21:41

25 sie 2009, 12:35

Mi tam postal 1 się podoba.A sterowanie wcale nie jest złe.Wystarczy że ustwimy steowanie myszą i będzie ok.


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

25 sie 2009, 12:43

Mi się zawiesza sterowanie nawet jak ruszam myszką :)


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 sie 2009, 13:46

ciuciu pisze:Mi się zawiesza sterowanie nawet jak ruszam myszką :)
Mi też. A jak chcesz niby ustawić sterowanie myszką- chodzenie myszką? Chyba, że masz jakiś nowy model z makrami i 10 przycisków, jak nie to dupa zimna, bo musisz nadal chodzić wsad'em, a a/przejście w lewo nie działa :/


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

25 sie 2009, 14:20

Elvis Scatter pisze:I o to chodzi. Dzięki za uzasadnienie. W tym momencie odłączam się od dyskusji w tym temacie, bo chyba już nie będę potrzebny?
Może następna strona tematu przyniesie jeszcze więcej możliwości do ponownego wypowiedzenia się tutaj? ;)

Rzeczywiście, ja też nie przepadam za Jedynką. Kamera i sterowanie - e, to nie to. Ale szanuję bardzo tę grę, bo dzięki niej mógł powstać lata później Postal 2, nasz ulubieniec. :)

Co do AW - liniowy dodatek, ale naprawdę świetny. Lubię czasem sobie usiąść wieczorkiem (o ile jestem w domu, co ostatnio zdarza się bardzo rzadko) i przejść w kilka godzin Weekend. Nie umywa się do samego P2, niemniej jednak jestem trochę zawiedziony, gdyż RWS wydało jedynie Apocalypse Weekend. Więcej dodatków na miarę tego i świat byłby lepszym miejscem. ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

29 sie 2009, 14:20

Zdecydowanie P1

1. Gardzę wszelkimi grami z widokiem izometrycznym. Takich po prostu nie lubię. (Jedyną grą z widokiem 'od góry', która przypadła mi do gustu było pierwsze GTA).
2. Gra na zasadzie: wyrżnij n ludzi aby przejść do następnego poziomu z czasem robi się nudne


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

29 sie 2009, 22:15

OD siebie dodam tylko, że nie rozumiem tego "hejtowania" P2:AW... ma fajną fabułe, a to że to nie jest już gra bardziej typu zwykłego P2, czyli róbta co chceta... to o to właście autorom chodzio... mi sie tam AW podoba, bardzo ciekawy dodatek, gdy już zwykły P2 zacznie sie całkiem nudzić, powracam do AW, potem znów wracam po P2 :)
a nazywać AW najgorszą częścią to już przesada i to zbyt duża.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

29 sie 2009, 22:41

Miło, że nie jestem jedynym, któremu podoba się fabuła w Apocalypse Weekend.


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

30 sie 2009, 03:41

kryhoo pisze: OD siebie dodam tylko, że nie rozumiem tego "hejtowania" P2:AW... ma fajną fabułe, a to że to nie jest już gra bardziej typu zwykłego P2, czyli róbta co chceta... to o to właście autorom chodzio... mi sie tam AW podoba, bardzo ciekawy dodatek, gdy już zwykły P2 zacznie sie całkiem nudzić, powracam do AW, potem znów wracam po P2 :)
a nazywać AW najgorszą częścią to już przesada i to zbyt duża.
Pangia pisze: Miło, że nie jestem jedynym, któremu podoba się fabuła w Apocalypse Weekend.
Mi raczej chodziło o to, że gra jest "na jeden raz". Fabuła w AW jest fajna, klimat również, ale to jest gra taka, że raz się przejdzie, i odstawia się ją na półkę. Dlatego uważam, że jest najgorsza. Ale przynajmniej zagrałem w nią z nieukrywaną, prawdziwą przyjemnością (z przeciwieństwem do podstawowego Postala 2).


Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

04 kwie 2010, 15:41

Postal 1 (postal plus) jest bezsensowną napier....anką bez ani kszty fabuły dlatego zagłoswałem żę jest najgorszy.Postal 2 AW możę jest źle oceniany za swą liniową fabułe ,ale choć ją ma.Gusta są różne.


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
Awatar użytkownika
Slayer
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 656
Rejestracja: 01 lip 2009, 19:02

08 kwie 2010, 15:08

Moim zdaniem najgorszą częścią jest Postal 1.Gra jest trudna, nawet na poziomie easy padałem, denerwuje mnie też opcja save'owania.Nie rozumiem czemu tak ciśniecie AW, fakt jest liniowy ale ja bardzo lubię do niego wracać.
Wiem że to stary temat ale skoro korter go odświeżył to czemu by nie?


Teachin bitches how to swim
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

08 kwie 2010, 19:19

Slayer pisze:Wiem że to stary temat ale skoro korter go odświeżył to czemu by nie?
Są tematy, w których każdy user wręcz powinien się wypowiedzieć. Jeśli ktoś w danym wątku zapyta, jak przejść misję i otrzyma odpowiedź - wtedy nie ma sensu odpisywać po roku 'ja to przeszlem za pierwszym razem!11'. ;) Bez odbioru.


Obrazek
ODPOWIEDZ