[POMOC] Problem z Windowsem/dyskiem?

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

11 paź 2009, 13:56

Witam! od wczoraj mam niemały problem ze swoim laptopem..przedstawię pokrótce sytuację..

Grałem sobie wczoraj w Red Faction i na końcu (jak ktoś grał to wie) trzeba rozbroić bombę...w tym momencie pojawił się mi dymek z gg, że ktoś jest dostępny no i zamiast naciśnąc na strzałkę do rozbrojenia nacisnąłem na dymek i gra mi się sparaliżowała...nie mogłem nic zrobić...nie udało mi się wrócić do windowsa...nie działały żadne kombinacje klawiszy..więc nacisnąłem przycisk włączający kompa. włączyłem kompa od nowa i windows nie chciał sie otworzyć...postanowiłem zrobić format (czyli przywrócenie do stanu fabrycznego z partycji ukrytej)...wszystko poszło gładko, zainstalowałem potrzebne mi programy no i nagle dziś pojawił się niebieski komunikat o błędzie, zamknięciu i ponownym uruchomieniu windowsa...z tym, że windows nie uruchomił się, gdyż znów wyskoczył niebieski komunikat...restartując się po raz kolejny pojawia się okienko o możliwości wejścia do trybu awaryjnego albo zwykłego..do żadnego mi nie wchodzi..w tym momencie PC-Doctor skanuje mi dysk z partycji ukrytej...

Czy może ktoś wie, co się mogło stać? Bardzo proszę o pomoc...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

11 paź 2009, 15:42

Na chłopski rozum to uszkodziłeś Windowsa, restartując kompa.


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

11 paź 2009, 15:54

ale po formacie też? przecież chyba nie ma połączenia z partycją ukrytą...to ona by musiała przywrócić Windowsa z uszkodzonym plikiem, a to raczej niemożliwe...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

11 paź 2009, 16:14

Drugi format również nie pomaga? (Nie wiem jak w Vista(wio), ale w XP była opcja formatu pełnego - pomagała w dziwnych sytuacjach). No i co ciekawego jest w komunikacie o błędzie? Jakieś info o konkretnych plikach, które mogą powodować błąd, czy cosik w tym stylu? 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

11 paź 2009, 17:39

Jak się pojawia BSOD (niebieski ekran śmierci :diabel: ), to możliwe że resetując kompa uszkodziłeś kompa... fizycznie? Tzn. może coś się w środku przypaliło czy coś. Chociaż nie jestem pewny


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

11 paź 2009, 19:18

Lothar drugiego formatu jeszcze nie robiłem..pełny w sensie wszystkie dyski? mam XP, info o plikach nie chyba nie wyświetla (być może nie popatrzyłem się dokładnie, następnym razem to zrobię)

Loc BSOD miewałem już wcześniej, zdarzał się raz na parę miesięcy, ale potem wszystko wracało do normy...

dostałem też dziś info o możliwym fizycznym uszkodzeniu płyty głównej...kompa będzie się dało odpalić, jeśli w BIOSie zaniży się trochę taktowanie zegara i napięcie,,,chwilowo zdam się jeszcze na systemowe pomoce z dysku ukrytego...jeśli mi nic nie pokażą, spróbuję drugi format zrobić...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

11 paź 2009, 19:54

Ramesses pisze:Lothar drugiego formatu jeszcze nie robiłem..pełny w sensie wszystkie dyski? mam XP, info o plikach nie chyba nie wyświetla (być może nie popatrzyłem się dokładnie, następnym razem to zrobię)
Pełny w sensie mocarny format partycji/dysku, a nie tylko usunięcie plików (format szybki w XP). Nie wiem, czy Vista ma ten podział, czy nie :-P
Co do błędu - jak nie wyświetla info o plikach, powinien pokazać coś w stylu 0x0000005f czy inną magię 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

11 paź 2009, 20:38

Lothar pisze:
Ramesses pisze:Lothar drugiego formatu jeszcze nie robiłem..pełny w sensie wszystkie dyski? mam XP, info o plikach nie chyba nie wyświetla (być może nie popatrzyłem się dokładnie, następnym razem to zrobię)
Pełny w sensie mocarny format partycji/dysku, a nie tylko usunięcie plików (format szybki w XP). Nie wiem, czy Vista ma ten podział, czy nie :-P
Co do błędu - jak nie wyświetla info o plikach, powinien pokazać coś w stylu 0x0000005f czy inną magię 8-)
nie wie tylko na ile "mocarny" jest ten format w przypadku odsystemowego przywracania stanu fabrycznego...na chwilę obecną działa jeszcze PC-Doctor...zobaczymy jakie mi poda wyniki działań...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

11 paź 2009, 23:59

Ramesses pisze:nie wie tylko na ile "mocarny" jest ten format w przypadku odsystemowego przywracania stanu fabrycznego...na chwilę obecną działa jeszcze PC-Doctor...zobaczymy jakie mi poda wyniki działań...
Jeśli przywracanie stanu fabrycznego anihiluje wszelkie dane, unicestwiając tym samym błędnie zapisane sektory (mogące powodować takie akcje), to dość "moracne" (w przypadku XP "szybkie" formatowanie działało niemal identycznie jak shift+delete w windzie. Niby pliku już nie ma, ale póki się go nie nadpisze, to dalej tam jest) 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

12 paź 2009, 15:35

Lothar pisze:
Ramesses pisze:nie wie tylko na ile "mocarny" jest ten format w przypadku odsystemowego przywracania stanu fabrycznego...na chwilę obecną działa jeszcze PC-Doctor...zobaczymy jakie mi poda wyniki działań...
Jeśli przywracanie stanu fabrycznego anihiluje wszelkie dane, unicestwiając tym samym błędnie zapisane sektory (mogące powodować takie akcje), to dość "moracne" (w przypadku XP "szybkie" formatowanie działało niemal identycznie jak shift+delete w windzie. Niby pliku już nie ma, ale póki się go nie nadpisze, to dalej tam jest) 8-)

Co do błędu - jak nie wyświetla info o plikach, powinien pokazać coś w stylu 0x0000005f czy inną magię 8-)
zrobiłem format 2 raz...wyczyściłem cały dysk i chwilowo ten bład nie wyskakuje...co właśnie było coś w stylu tych cyferek, które podałeś..nie wiem za bardzo na czym ten problem polega...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

12 paź 2009, 16:30

Przyznam się, że też nie wiem, ale w Creation Masterze 09 nie wyświetlały mi się podglądy 3D twarz. Gmerem zrobiłem skana, wykrył rootkita, usunąłem i podgląd działa. Nagle, więc może coś ci na kompie siedziało?


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

12 paź 2009, 18:04

Pangia pisze:Przyznam się, że też nie wiem, ale w Creation Masterze 09 nie wyświetlały mi się podglądy 3D twarz. Gmerem zrobiłem skana, wykrył rootkita, usunąłem i podgląd działa. Nagle, więc może coś ci na kompie siedziało?
jest to prawdopodobne bo na wczesniej niesformatowanej części dysku wykryło mi coś siedzącego w PDFie...w każdym razie na razie wszystko jest OK więc myślę, że można zamknąć temat..

Dziękuję za wszelką pomoc! :)


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

12 paź 2009, 18:47

Zostawmy. Może na później się przyda. Na przyszłość pamiętaj: jak grasz w coś pożerającego procka, to albo wyłącz GG, albo jak klikniesz na nie, to odejdź od kompa, wysikaj się, napij, weź gazetę, cokolwiek, bo szkoda nerwów.


ODPOWIEDZ