Problem z PostED

Tu pomagamy początkującym i całkiem zaawansowanym w ich kłopotach i błędach z P2, StP i AW.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

FraseR

26 lip 2009, 21:14

Jak włączę Postal Edytora i włączę jakąś mapę, dodam postać, zapiszę, dam PLAY MAP, zacznie się ładować i zaraz wyskoczy taki błąd:

Critical Error

Skoñczy³a siê pamiêæ wirtualna. By zapobiec wystêpowaniu tego zjawiska musisz zwolniæ miejsce na dysku systemowym.

Historia: FMallocWindows::Malloc <- FMallocWindows::Realloc <- 00000000 49272 FArray <- FArray::Realloc <- 6159*8 <- TArray<< <- TLazyArray::Load <- TLazyArray<< <- USkeletalMesh::Serialize <- (SkeletalMesh MP_Weapons.MP_SS_Machinegun) <- LoadObject <- (SkeletalMesh MP_Weapons.MP_SS_Machinegun 4243913==4243913/13125483 3664532 651019) <- ULinkerLoad::Preload <- PreLoadObjects <- UObject::EndLoad <- UObject::StaticLoadObject <- (Engine.Level None.MyLevel Entry) <- LoadLevel <- UGameEngine::LoadMap <- UGameEngine::Init <- InitEngine

A na dysku systemowym mam 4 GB wolnego miejsca.


W czym jest problem? :kijek:
Ostatnio zmieniony 27 lip 2009, 11:14 przez FraseR, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

27 lip 2009, 12:04

Aby zmienić rozmiar pliku stronicowania pamięci wirtualnej

1. Otwórz program Zarządzanie komputerem (lokalne).

2. W drzewie konsoli kliknij prawym przyciskiem myszy węzeł Zarządzanie komputerem (lokalne), a następnie wybierz polecenie Właściwości.

3. Na karcie Zaawansowane kliknij przycisk Opcje wydajności i w obszarze Pamięć wirtualna kliknij przycisk Zmień.

4. Na liście Dysk kliknij dysk zawierający plik stronicowania, który chcesz zmienić.

5. W obszarze Rozmiar pliku stronicowania dla wybranego dysku wpisz nowy rozmiar pliku stronicowania w megabajtach w polu Rozmiar początkowy (MB) lub Rozmiar maksymalny (MB), a następnie kliknij przycisk Ustaw.

Jeśli zmniejszysz ustawienie minimalnego lub maksymalnego rozmiaru pliku stronicowania, musisz ponownie uruchomić komputer, aby zmiana ta zaczęła obowiązywać. Zwiększenie tych ustawień zazwyczaj nie wymaga ponownego uruchomienia komputera.

Uwagi

* Aby otworzyć program Zarządzanie komputerem, kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania. Kliknij ikonę Wydajność i konserwacja, kliknij ikonę Narzędzia administracyjne, a następnie kliknij dwukrotnie ikonę Zarządzanie komputerem.

* Aby wykonać to zadanie, użytkownik musi być administratorem lub członkiem grupy Administratorzy na swoim komputerze i na zarządzanym komputerze.

* Właściwości systemu można przeglądać i zmieniać na komputerze zdalnym lub komputerze lokalnym. Aby uzyskać dostęp do komputera zdalnego, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy węzeł Zarządzanie komputerem (lokalne), kliknąć polecenie Połącz z innym komputerem, a następnie wybrać z listy komputer, z którym ma nastąpić połączenie.

* W celu uzyskania największej wydajności należy ustawić rozmiar początkowy na wartość nie mniejszą niż rozmiar zalecany, podany w polu Całkowity rozmiar pliku stronicowania dla wszystkich dysków. Zalecany rozmiar powinien być 1,5 razy większy od ilości pamięci RAM systemu.

* Zazwyczaj należy pozostawić plik stronicowania w zalecanym rozmiarze; jednak jeśli rutynowo uruchamiane są programy wymagające dużo pamięci, można zwiększyć ten rozmiar.

* Aby usunąć plik stronicowania, ustaw zarówno rozmiar początkowy, jak i rozmiar maksymalny na wartość zero.
Krótko mówiąc, jeżeli masz jeszcze wolnego 4 GB zwiększasz sobie w okienku Pamięć wirtualna rozmiar początkowy na ten który jest w rozmiarze maksymalnym (kopiuj - wklej z maksymalnego do początkowego), natomiast w maksymalnym wpisujesz 2 razy większą wartość, od poprzedniej.

Przykład:

Stan początkowy:

Rozmiar początkowy (MB): 1000

Rozmiar maksymalny (MB): 2000


Po dwukrotnym zwiększeniu:

Rozmiar początkowy (MB): 2000

Rozmiar maksymalny (MB): 4000


Dajesz OK restart kompa i powinno działać.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2009, 12:16 przez Dr. Dundersztyc, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

27 lip 2009, 19:36

Bonusowo dodam, że na 32-bit'owej wersji systemu operacyjnego suma pojemności pliku stronicowania i fizycznej pamięci RAM nie powinna przekraczać 4GB (4096MB), aby być w pełni wykorzysywana 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
FraseR

28 lip 2009, 09:23

No cóż zadziałało. Dodałem kilka postaci, zapisałem, dałem PLAY MAP!, wszystko ładnie się wczytało, ale gdy włączy się gra, i Autozapis, to za każdym razem wyskakuje myszka, i muszę restartować kompa. :cry:


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2009, 01:29

To już nie problem z PostEd, ale z komputerem. Za PostEd przyjdą i inne problematyczne programy. Nawet jeśli nie masz ich teraz, to będą. Sprzętowe, programowe. Czego oczywiście nie życzę.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
FraseR

29 lip 2009, 09:22

Ale przedtem gdy jeszcze działał PostED, teraz już działa, włączałem mapę, dodawałem tam co chcę, zapisywałem, PLAY MAP!, ładowało się, włączyła się gra i Autozapis, też wyskakiwała myszka, ale nie za każdym razem, wywalało mnie do pulpitu z komunikatem General Protection Fault, albo Critical Error. Ale teraz jest to za każdym razem.


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

29 lip 2009, 10:47

Pfff... Po prostu masz pecha. Ja poprawiałem FIFĘ 09 2 miechy i nagle się rozwaliła.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2009, 13:50

Geoff pisze:to za każdym razem wyskakuje myszka
Nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli z tą myszką. Pojawiał się komunikat błędu z urządzeniem plug n play, czyli z tą myszką? Jeśli tak, to coś z nią i/lub jej sterami, mniej prawdopodobne, że winny jest P2 i edytor. Na początek jednak zacznij od Postala i usuń (schowaj) plik Postal2.ini, czym zresetujesz grę i edytor.

A jeszcze takie pytanie: System świeży, rejestr czysty, ile czasu ma ta instalacja Windows? Im starszy, tym więcej błędów.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2009, 13:53 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

29 lip 2009, 13:59

Myszka, czyli kursor. Jak mam błąd w AWP, to pokazuje się najpierw kursor. Potem komunikat o błędzie i git.


FraseR

29 lip 2009, 14:56

Windows był instalowany miesiąc temu, lub więcej. Mi tak samo jak Pangia, wyskakiwał kursor, a potem komunikat, General Protection Fault, tylko że teraz też wyskakuje kursor, ale komunikat już nie, bo gra się nie wyłącza, tylko reset pomaga. Ok, spróbuje z tym Postal2.ini.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2009, 15:38

Geoff pisze:teraz też wyskakuje kursor, ale komunikat już nie, bo gra się nie wyłącza, tylko reset pomaga.
Reset kompa. TO zajrzyj może do tego tematu: https://forum.postalsite.info/b ... vt1931.html tam akurat o tym, jak uruchamiać P2 w oknie a nie w pełnym ekranie. Wartość StartupFullscreen=False, klik na inne okno gdy gra startuje - i grę w oknie łatwiej zabić niż w pełnym ekranie. Co pozwoli ustrzec się przed resetem kompa.
Geoff pisze:Windows był instalowany miesiąc temu, lub więcej
Czyli wątpliwe, by to była wina systemu. Albo P2 albo sprzęt.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2009, 15:39 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

29 lip 2009, 15:50

Najprościej Menadżerem Zadań, ale nie zadanie, tylko proces zakończyć.


FraseR

29 lip 2009, 16:06

Ok, dzięki już działa, wystarczyło wywalić Postal2.ini a temat można zamknąć.


ODPOWIEDZ